Стратегічне партнерство між НУБіП України та Українським інститутом експертизи сортів рослин: Практичне навчання магістрів за ОПП «Селекція і генетика сільськогосподарських наук»

6 лютого 2025 року

    В рамках стратегічного партнерства Український інститут експертизи сортів рослин регулярно проводить на своїй базі навчання студентів НУБіП.

На початку навчального семестру з метою забезпечення якості професійної підготовки студенти, які навчаються за освітнім напрямом «Магістр» зі спеціальності «Агрономія» та опановують дисципліну «Державна кваліфікаційна експертиза з основами інтелектуальної власності», ознайомились з роботою Українського інституту експертизи сортів рослин, провідної експертної установи, яка забезпечує проведення комплексу польових та лабораторних досліджень сортів рослин з метою їх державної реєстрації. 
   Майбутні фахівці разом з старшим науковим співробітником Інституту, доцентом кафедри генетики, селекції і насінництва імені проф. М. О. Зеленського Світлана Ткачик відвідали лабораторію показників якості сортів рослин, де проводять дослідження з вивчення технологічних якостей зерна сортів пшениці, жита і тритикале, технологічних і споживчих якостей круп’яних, зернобобових, олійних культур. Старший науковий співробітник Інституту, Анджела Кирильчук представила комплекс обладнання та матеріали для лабораторних досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин, визначення посівних властивостей насіння.
   Також магістри змогли ознайомитись з комплексом досліджень з перевірки відповідності надісланої проби вказаному типу зерна, визначення склоподібності, твердозерності, вологості, умісту та якості  білка, клейковини, фізичних якостей тіста на фаринографі й альвеографі, стану вуглеводно-амілазного комплексу, борошномельні, хлібопекарські  якості лабораторного помелу для пшениці м’якої, жита і тритикале.
 
   Також студенти мали змогу познайомитись процедурою проведення аналізу сортів на наявність в них ГМО, обладнанням, реактивами, які при цьому використовуються.
   В лабораторії молокулярно-генетичного аналізу студентам було представлено сучасні альтернативні методи аналізу для здійснення сортової ідентифікації, сертифікації.
   Також студенти мали змогу оглянути сховище довготривалого зберігання офіційних зразків, прийняли участь в підготовці зразків для закладки на зберігання.
Світлана Ткачик,
старший викладач кафедри генетики, селекції і
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook