Перспективи розвитку агробізнесу у фокусі уваги викладачів факультету аграрного менеджменту

11 грудня 2024 року
Кафедра адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності Заголовок: *

11 грудня 2024 відбувся онлайн захід, присвячений експорту зерна з України, який організовано в межах XVI Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні». Онлайн-сесію в межах конференції  організували ГО «Асоціація «УКАБ» разом з Проєктом USAID «Економічна підтримка України» 

Участь у цьому заході взяли науково-педагогічні працівники кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, здобувачі першого (бакалаврського) та третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності «Менеджмент».

На заключній сесії конференції  було обговорено можливості для підвищення економічної ефективності експорту українського зерна, прямі продажі як альтернативний підхід розширення мережі збуту, вплив нового досвіду та новітніх інструментів у розвиток експорту зернових, унікальна ціннісна пропозиція українського агроекспорту, потенційні виклики у розвитку експорту зернових.

З презентацією «Експорт зерна з України: розширення каналів збуту та нові можливості» виступив  дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр) Київської школи економіки Роман Нейтер.


Він окреслив  процес адаптації логістичних шляхів експорту зерна з України до викликів війни упродовж  2022-2024 років.




Розглянув можливості нарощення потенціалу експорту зернових, олійних та продуктів їх переробки.


Проаналізував динаміку та структуру експорту агропродукції за 2023 рік.

Доповідач також звернув увагу на зміну географії експорту, відмітивши його зростаючі обсяги до країн Європейського Союзу.

п

Пан Роман визначив роль європейських та міжнародних ринків у формуванні нових каналів збуту продукції аграріїв України та подякував всім причетним до цього процесу.



На закінчення доповідач розглянув можливості нарощення потенціалу експорту зернових, олійних та продуктів їх переробки.




Після закінчення виступу Романа Нейтера було організовано панельну дискусію, у якій взяли участь:

Віталій Петрук, заступник комерційного директора із зовнішньоекономічної діяльності ІМК;

Антон Жемердєєв, директор комерційного департаменту ТАС Агро;

Володимир Славінський, директор з торгівлі НІБУЛОН;

Юрій Скічко, директор Гермес-Трейдінг, член ради директорів холдингу Агровіста.

Модератором виступила Тетяна Тримпол, менеджерка з розвитку міжнародних зв'язків в сфері аграрного експорту Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Під час  панельної дискусії учасники поділилися власним досвідом адаптації аграрних компаній до нових умов, викликаних збройною агресією рф. 

Також було висловлено думки стосовно необхідності здійснення заходів, які можуть створити можливості для підвищення економічної ефективності експорту українського зерна.

 У якості альтернативного підходу розширення мережі збуту було обговорено прямі продажі продукції аграрного сектора, необхідність розвивати переробну галузь та просувати на зовнішньому ринку продукцію з доданою вартістю.

Також були обговорені потенційні виклики у розвитку експорту зернових на сучасному етапі.

Хочемо подякувати організаторам конференції за змістовний матеріал, який викладачі кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності використовуватимуть в освітньому процесі.


Віра Бутенко,  професор кафедри адміністративного 

менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook