Тиждень загальноосвітніх дисциплін у Рівненському фаховому коледжі

22 жовтня 2024 року
З 14 по 18 жовтня у ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» проводився тиждень загальноосвітніх дисциплін. В рамках цього тижня було проведено багато різноманітних конкурсів, виставок та проектів, мета яких – згуртування студентів 1 курсу, підвищення в них інтересу до вивчення предметів загальноосвітнього циклу, формування позитивних емоцій, підведення до самостійних висновків та узагальнень, збагачення світогляду та інтелекту додатковими знаннями.
Упродовж тижня викладачами циклової комісії спільно зі здобувачами освіти було організовано 21 захід з природничо-математичних дисциплін, фізичної культури та захисту України, зміст яких було розглянуто і затверджено на засіданні циклової комісії.
Розпочався тиждень загальноосвітніх дисциплін 14 жовтня з фоточеленджу під назвою «Математика навколо нас», що був проведений серед здобувачів освіти відділення загальноосвітньої підготовки викладачами математичних дисциплін: Ларисою ТРИГУБЕЦЬ, Юлею ЮХИМЧУК, Іриною БАРАНОВСЬКОЮ та Ольгою АНТОНЕВИЧ.
 
Упродовж проведення фоточеленджу студенти досліджували, які геометричні фігури, тіла зустрічаються навколо нас. Для цього будували геометричну фігуру на папері та знаходили її в побуті або природі, робили світлину себе та фігур.
Також 14 жовтня в коледжі відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з математики, в якому взяли участь 30 студентів 1 курсу. Олімпіаду проведено з метою пошуку обдарованих здобувачів освіти та створення умов для їх творчого зростання.
Переможцями олімпіади стали:
І місце – Олесь ДАНИЛЮК, 12-Д група
ІІ місце – Данило СТЕПАНОВИЧ, 11-ІП група
ІІІ місце – Богдан СОРОКА, 11-Ф група
 
Як сказав Анатоль Франс, відомий французький прозаїк, – «Екскурсії навчають більше, ніж будь-що інше». Саме з такою метою викладачі хімії і біології Ігор КАПІТУЛА та Вікторія ЗІНЯЧ провели захоплюючу екскурсію рідним містом здобувачам освіти 11-О, 11-Ю і 11-ІП груп нашого коледжу. Будинок Мусманів, сквер Волонтерів, Чеський дворик тихо розгорнули нам сторінки своїх цікавих історій. Відвідали найстарішу аптеку-музей м. Рівного, де розповіли історію фармацевтики нашого міста. Старовинні медичні інструменти, колби та пробірки дивилися з поличок стародавніх шаф на нас крізь призму часу і гомоніли про виготовлення ліків минулих століть, про магію хімічних перетворень речовин та рослин, які використовували для лікування різних захворювань. Історія медичних інструментів повернула нас у часи досліджень, експериментів та винаходів сторічної давнини, а то і ще давніше…
Розповідь екскурсовода непомітно і захопливо провела студентів сторінками невідомої історії нашого міста. По завершенню екскурсії приємним бонусом стало частування запашним трав’яним чаєм власного «виробництва» аптеки та смачним печивом.
До Всесвітнього тижня космосу 14 жовтня викладачами фізики, астрономії в актовій залі коледжу був проведений показ фільму «Так було…». Фільм присвячений першодосліджувачу космосу Костянтину Едуардовичу Ціолковському і найавторитетнішому педагогу ХІХ століття Костянтину Дмитровичу Ушинському. Їх життєвий шлях пов'язаний з нашим краєм. Студенти з цікавістю переглянули фільм і розширили свої знання про історію рідного краю.
 
15 жовтня в рамках тижня дисциплін був проведений воркшоп під назвою «Стереометрія своїми руками». Упродовж проведення воркшопу студенти за допомогою ножиць та клею з кольорового паперу виготовляли різні об’ємні фігури, що вивчатимуться в подальшому на заняттях математики та мають практичне застосування у житті.
Такий вид діяльності називається об’ємне моделювання, воно викликає у студентів жвавий інтерес, сприяє формування умінь порівнювати навколишні предмети з геометричними формами; подумки ділити об’єкти на частини і зіставляти їх з геометричними фігурами і тілами; представляти по пам’яті образ раніше баченого об’єкта; уявляти образ об’єкта, який хочеться виготовити за власним задумом.
Також 15 жовтня відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України «З математикою до перемоги!». Студенти відділення загальноосвітньої підготовки разом зі своїми кураторами та викладачами математичних дисциплін активно взяли участь в організації та проведені заходу. Такий ярмарок не лише допомагає збору фінансової допомоги, але й популяризує математику серед студентів.
Усі зібрані на ярмарку кошти, майже 16 тис. грн., будуть направлені на підтримку ЗСУ.
Математика не лише формули, теореми, нерівності та рівняння, а й захоплюючий світ логіки, мислення та міркувань. У цьому переконалися студенти 31-К та 32-ІП груп, які 15 жовтня взяли участь в Міжвузівському науково-практичному семінарі з математичного моделювання та інформаційних технологій «Фрактали як математичні моделі природніх об’єктів та явищ». Організувала захід викладач математики Ольга АНТОНЕВИЧ.
 
15 жовтня в 11-О групі викладачем предмету «Захист України» Володимиром ХРИСТЯНОВИЧЕМ було проведене відкрите заняття з теми «Озброєння та військова техніка ЗС України». На відкритому занятті були присутні: заступник директора з навчальної роботи Людмила БАЛДИЧ, голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Лариса ТРИГУБЕЦЬ, викладач предмету «Захист України» Валерій ДЯЧУК.
Упродовж заняття слухачі уважно слідкували за цікавою лекцією у поєднанні з демонстрацією презентації по даній темі. Як підсумок, студенти почерпнули для себе нові знання, побачили новітню зброю, якою Сили оборони захищають свою державу та нищать противника на полі бою.
 
15 жовтня в 11-М групі викладачем Тетяною ГРИЦИК проведено круглий стіл «Фізична наука та її творці: минуле і сучасне».
В ході заходу студенти розглянули основні напрямки розвитку фізики ХХ століття, життя і творчість її видатних творців – Ейнштейна, Планка, Рентгена, Марії та П’єра Кюрі, Резерфорда та інших. Окремим питанням були досягнення української фізичної науки та видатних українських фізиків (В. Вернадський, І. Пулюй, О. Засядько, М. Кибальчич, Ю. Кондратюк, О. Антонов, І. Сікорський, Б. Патон). У процесі заняття студенти відчули усю велич, могутність та неперевершеність її величності ФІЗИКИ.
Цього ж дня викладачем фізики Іриною ВЕРЕМЧУК було проведено інтелектуальну гру «Фізичний двобій» між студентами 11-ІП групи. В запеклому двобої змагалися команди «Лідери» і «Патріоти». Їм були запропоновані конкурси та інтелектуальні завдання, в яких вони проявили свої здібності творчого пошуку в фізиці та астрономії. Учасники команд показали свої знання предмету та вміння працювати в команді. Перемогу здобула команда «Патріоти» з рахунком 57:43.
Всі учасники отримали заряд позитивної енергії та були нагороджені солодкими призами за успішні здобутки.
16 жовтня у нашому коледжі відбулася олімпіада з фізики для здобувачів освіти І курсу відділення загальноосвітньої підготовки (викладачі фізики Валерій ГУМЕНЮК, Тетяна ГРИЦИК, Ірина ВЕРЕМЧУК, Петро КОРНІЙЧУК). В олімпіаді загалом взяло участь близько 25 учасників. Усі студенти продемонстрували гарні знання, уміння та компетентності з предмета «Фізика, астрономія» та зуміли достойно представити свої групи на цих змаганнях. Визначені переможці олімпіади:
І місцеВладислав ПЕТРУК, 11-П група та Олександр ПОЛІЩУК, 11-ІП група
ІІ місце Анна КОНОНЧУК, 11-О група
ІІІ місце Анастасія ГОРН, 13-ІП група
 
16 жовтня викладач хімії Інна БАКУН провела для студентів 12-Ю групи вікторину-гру «Подорож до міста металів». Захід був спрямований на поглиблення знань студентів з хімії, активізацію їх пізнавальної діяльності. Впродовж вікторини студенти демонстрували свою ерудицію, розв’язували завдання на швидкість і кмітливість, а також брали участь у командних конкурсах. Особливий акцент був зроблений на практичному застосуванні хімічних знань у повсякденному житті.
16 жовтня команда нашого коледжу взяла участь в Чемпіонаті Рівненської міської територіальної громади з легкоатлетичного кросу 2024 серед КФК. Команда коледжу зайняла ІІ місце, поступившись всього у декілька балів команді НУВГП, яка стала переможцем.
В напруженій боротьбі відбувся забіг серед чоловіків на дистанції 1000 м, де змагався учасник Олімпіади – Вадим СЛОБОДЕНЮК, який став переможцем забігу, а наш Максим РИЖИК (12-Д), який тільки починає кроки у Великому спорті зайняв почесне ІІІ місце. Також третім на дистанції 500 м серед чоловіків став – Валерій ЛЕГКИЙ (31-З), за крок від п’єдесталу на цій дистанції зупинився – Ярослав ГАВРИЛЮК(11-Д).
Склад команди: Христина КРАСЬКО (11-М), Давид СОЛОВЕЙ (13-ІП), Ярослав ПОМИНЧУК (11-ІСК), Анастасія САХНО (11-ІСК), Ілля МАЛИК (31-К), Роман КОВАЛЬЧУК (22-З), Кравець Роман КРАВЕЦЬ (11-Б). Готували команду: керівник фізичного виховання – Олег РАФАЛЬСЬКИЙ та викладач фізичного виховання – Людмила БОЙКО.
Не секрет, що студенти краще вивчають дисципліну, коли розуміють, що знання, отримані на заняттях, знадобляться їм в майбутній професійній діяльності. Це стосується спецдисциплін, де вони здобувають ази своєї професії. Але і при вивченні дисциплін математичного циклу теж є можливості для активізації професійної мотивації. Так, 17 жовтня в коледжі проводився конкурс проектів «Математика в сфері мого майбутнього фаху» серед студентів першого курсу. Організатори заходу – викладачі математики Лариса ТРИГУБЕЦЬ, Юлія ЮХИМЧУК, Ірина БАРАНОВСЬКА, Ольга АНТОНЕВИЧ та Петро КОРНІЙЧУК.
Найбільшою кількістю балів журі оцінило захист проекту студентами 11-ІП групи, які й посіли перше місце. Другими були студенти 11-Ф та 11-Д групи, на третьому місці – студенти 12-Д та 11-Б групи.
17 жовтня в 11-М групі викладач Петро КОРНІЙЧУК провів науково-пізнавальний захід «Фізика і сучасна зброя в ЗСУ», на якому студенти ознайомилися з техніко-тактичними даними та практикою застосування в реальних бойових умовах зброї вітчизняного виробництва: ракетних комплексів «Нептун» та «Вільха», ПТРК «Стугна», сучасних українських безпілотних апаратів.
У ході заходу обговорювалися фізичні основи, на яких ґрунтується дія конкретного зразка озброєння, виходячи з теоретичного матеріалу, який проходили студенти на заняттях з механіки та термодинаміки.
 
Викликати інтерес до вивчення природничих наук, бажання розкривати таємниці хімії і біології – це лише невелика частина тієї мети, яку 17 жовтня намагався донести на своєму інтерактивному проекті викладач хімії і біології Ігор КАПІТУЛА для здобувачів освіти 11-Ф групи.
Велику зацікавленість студенти виявили до питання про використання людством продуктів хімічного виробництва, їх вплив на організм людини, забруднення навколишнього середовища, а також проблема використання електронних цигарок. На завершення заняття здобувачі освіти самостійно зробили висновки про важливу роль таких наук, як хімія і біологія в сучасному житті людини.
17 жовтня у коледжі були організовані та проведені змагання на першість коледжу з кульової стрільби серед викладачів циклових комісій. У ці непрості часи педагогічний колектив коледжу не стоїть осторонь, а бере активну участь у військово-патріотичних заходах, які організовує викладач предмету «Захист України» Володимир ХРИСТЯНОВИЧ.
Переможцями змагання стали:
І місцеТетяна ЧЕРНЯК, відділення інформаційних технологій;
ІІ місце Оксана КУДЕЛЯ, відділення інформаційних технологій;
ІІІ місце Вікторія ЗІНЯЧ, відділення загальноосвітньої підготовки.
 
Окрема подяка представникам будівельного відділення, зокрема Ірині ЧОРНІЙ, яка стала призеркою у індивідуальному заліку. Дякуємо усім викладачам за участь у змаганнях, на цьому турніри не закінчуються.
18 жовтня у нашому коледжі відбулася олімпіада з хімії для здобувачів освіти 1 курсу. В олімпіаді взяли участь 17 представників, які достойно представили свої групи.
Переможцями олімпіади стали:
І місцеСофія БІЛЕЦЬКА, 11-З група;
ІІ місцеОлесь ДАНИЛЮК, 12-Д група;
ІІІ місцеАнастасія МУРИНЕЦЬ, 11-О група.
 
18 жовтня в коледжі були організовані та проведені змагання з шахів та шашок між студентами І курсу.
Основним завданням проведення шахового турніру – виявити здібних студентів, які б гідно могли представити наш коледж на змаганнях вищого рівня. Упродовж турніру з шахів та шашок крок за кроком були виявлені переможці цих змагань. Фінальні партії були дуже цікавими і переможцями стали:
  • шашки (дівчата):
І місце – Олександра СТАРЧЕВСЬКА, 11-Д група,
ІІ місце – Ірина ПЕРЕТА, 11-Д група
  • шашки (хлопці):
І місце – Володимир КРЕКТУН, 12-ІП група,
ІІ місце – Артем ДЕНИСЮК, 12-ІП група
  • шахи (хлопці):
І місце – Богдан ТРИЩУК, 12-ІП група,
ІІ місце – Арсеній МЕЛЬНИЧУК, 12-ІП група,
ІІІ місце – Микола СВИНОБОЙ, 12-ІП група.
Як підсумок, студенти почерпнули для себе новий незабутній досвід і можуть зважувати свої можливості у наступних турнірах.
Також 18 жовтня викладачами Вікторією ЗІНЯЧ, Ігорем КАПІТУЛОЮ та Ларисою ТРИГУБЕЦЬ був організований захід «Несолодкий бік солодкого життя». Зустріч із здобувачами освіти першого курсу нашого коледжу провела лікар вищої кваліфікаційної категорії Рівненського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Інна ТЕЛЕСНИЦЬКА.
Як сказали студенти, на зустрічі говорили про «це»... Про «це» говорити цікаво, про «це» говорити актуально, про «це» говорити необхідно... але у нашому суспільстві чомусь говорити про «це» не прийнято...
Про «це» – це про доросле життя. Життя, в якому море цікавого, море спокусливого, море того, про що незручно говорити. А говорити необхідно. І говорити з молоддю треба вчасно, щоб доросле життя реально було солодким і не гірчило.
Пані Інна розповіла про ознаки та наслідки хвороб, що передаються статевим шляхом. Акцентувала увагу здобувачів освіти на засобах захисту і попередження цих захворювань. Крім того, нашим молодим людям намагалися делікатно сказати, що «це» в житті - це нормально. Що «це» є невід'ємною частиною дорослого життя. І важливо розуміти, що дорослим ти стаєш не тоді, коли вже займаєшся «цим», а тоді, коли усвідомлюєш свою відповідальність і наслідки за надмірну кількість неконтрольованого «солодкого».
Завершився тиждень дисциплін 18 жовтня підбиттям підсумків на засіданні циклової комісії.
Загалом, впродовж тижня дисциплін викладачами було організовано 21 захід. Викладачі та студенти брали активну участь в проведенні тижня і я хочу від імені викладачів циклової комісії подякувати адміністрації коледжу за підтримку.
Під час проведення тижня дисциплін здружуються не тільки студенти, а й викладачі. Вважаю, що тиждень дисциплін був проведений на достатньо високому рівні і своєї мети досяг.
 
 
Лариса ТРИГУБЕЦЬ,
 голова циклової комісії

загальноосвітніх дисциплін 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook