У межах програми «Міжнародні відносини» в Естонській дипломатичній академії м. Таллін почалось вивчення нової дисципліни

12 лютого 2024 року

Новий тиждень в академії присвячено курсу «Intelligence and Counterintelligence: An Overlooked Dimension of Foreign Relations» («Розвідка та контррозвідка: забутий вимір зовнішніх відносин»).

Цей курс надає нам глибоке розуміння сучасних розвідувальних практик та їх впливу на міжнародні відносини. Він допомагає ознайомитися з теорією розвідувальних студій, розвідувальним циклом та різними дисциплінами, що допомагають у зборі та аналізі розвідувальної інформації.
Курс також розглядає мотивації для набору агентів та їх життєвий цикл, а також роль розвідувальних служб у дипломатичній сфері. Наша група вивчатиме різні архітектури розвідувальних спільнот, а також проводитиме аналіз проблем історії розвідувальних служб в країнах, таких як Естонія, Росія та Китай.
Важливим елементом курсу є вивчення впливу розвідувальних провалів на комунікаційні процеси, а також ролі розвідувальних служб у гібридній війні та операціях впливу. Ці знання допомагають студентам розуміти складні сучасні виклики, з якими стикаються держави та міжнародні актори в глобалізованому світі.

     

Отже, дисципліна є важливою для тих, хто цікавиться міжнародними відносинами, безпекою та політикою, оскільки дає не лише теоретичні знання, але й практичні навички для аналізу та розуміння складних розвідувальних процесів у сучасному світі. Подібний курс є особливо важливим для українських слухачів, бо надає можливість кращого розуміння загроз безпеці країни, зокрема зовнішньої розвідки, та геополітичних стратегій інших країн, таких як Росія та Китай.

 

 

Шевцова Євгенія,
аспірантка 3 року навчання
спеціальності «032 Історія та археологія»
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook