Міжнародники звітують: перші результати дослідницької роботи наукового гуртка

29 вересня 2023 року

26 вересня 2023 року за результатами науково-дослідницької роботи студентського наукового гуртка «Історія України. Історія рідного краю. Історія родини» (науковий керівник – к.і.н., доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Наталія Кравченко) на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України відбулася конференція «Міжнародний тероризм у глобальному вимірі», її перше секційне засідання.
Ініціаторами заходу та тематики дослідження виступили студенти-гуртківці секції «Міжнародник», бакалаври 4 року навчання 3 групи, торкнувшись дуже важливої проблеми сучасності, що потребує нагального вирішення. Кожна команда досліджувала окремі аспекти проблеми, що були винесені на обговорення на конференції.

Команда у складі гурківців Емілії Беккель, Юлії Гаврилюк, Марії Основенко, Дар’ї Щукіної презентували дослідження на тему «Міжнародний тероризм у сучасному світі», де висвітлили важливі питання означеної теми, звернувши увагу на причини та мотивацію виникнення тероризму, наголосили на важливості ролі міжнародних організацій та урядів в боротьбі з тероризмом. Також акцентували увагу на міжнародному регулюванні боротьби з тероризмом та висвітлили таке питання як міжнародне співробітництво України у сфері боротьби з тероризмом.
Відповідно дійшли висновків, що сучасний стан та тенденції розвитку міжнародно-правової боротьби з тероризмом не дозволяють сформулювати однозначну відповідь про його місце у системі міжнародного права. Крім того, всі причини та мотивації тероризму не є взаємовиключними і, часто формування терористичних груп пояснюється комбінацією декількох факторів.

Міжнародні організації відіграють невід'ємну роль у боротьбі з тероризмом, оскільки терористичні загрози стають все більш глобальними та складними. Їхні функції у встановленні стандартів, координації дій, наданні технічної підтримки та навчанні персоналу сприяють ефективній реакції на загрози та запобіганню терористичним актам. Важливо визнати, що співпраця між країнами та міжнародними організаціями є критичною для забезпечення глобальної безпеки та збереження миру.
Необхідно зазначити, що ефективність протидії тероризму в Україні може бути підвищена шляхом оновлення її організаційно-правової бази, приведення її у відповідність до сучасних міжнародних стандартів у вказаній сфері, постійної взаємодії з правоохоронними органами інших країн і спеціалізованими міжнародними установами, дослідженням іноземного досвіду у протидії терактам та адаптацією його до українських реалій.
Тож на цьому заході кожен учасник наголосив на обраній складовій загальної теми, привертаючи увагу до важливості боротьби з міжнародним тероризмом. Захід сподобався ще й тим, що наші колеги досить якісно та інформативно розповіли про кожний вид міжнародного тероризму і ситуацію з тероризмом щодо нашої країни.
Сьогоднішня конференція на студентському рівні дала ще більше змоги усвідомити наскільки небезпечним є тероризм в усіх його проявах. На сьогоднішній день, як ми з’ясували, Україна посідає 17 місце у світі за рівнем тероризму.
Юрій Карпенко та Ілля Романько представили аналітичну доповідь на тему «Інформаційний тероризм», що набуває сьогодні значного поширення. Було охарактеризовано специфіку інформаційного тероризму, його основні ознаки.
Ми дійшли висновку, що тероризм є глобальною проблемою сучасності, оскільки терористичні організації можуть діяти в різних країнах та регіонах світу. Метою терористичних нападів може бути різна - від політичних цілей до релігійних чи ідеологічних. Об'єктами нападів можуть бути цивільне населення, військові, урядові установи, інфраструктура тощо.
Міжнародний тероризм залишається серйозною загрозою для безпеки світового співтовариства. Сучасний світ стикається з різноманітністю терористичних груп та організацій, які мають різні ідеологічні, релігійні, політичні чи етнічні мотиви. Ці групи використовують різноманітні методи та засоби для досягнення своїх цілей, включаючи вибухові пристрої, зброю, кібератаки та інші форми терористичного насильства.

Глобальний характер тероризму вимагає спільних зусиль усіх країн та міжнародних організацій для ефективного протистояння цій загрозі. Важливо підкреслити, що протидія тероризму повинна ґрунтуватися на правових, гуманітарних та етичних принципах. Також важливим є роль громадського суспільства та неурядових організацій у попередженні та протидії тероризму.
Забезпечення освіти, підвищення обізнаності та сприяння взаєморозумінню між культурами та релігіями може грати важливу роль у запобіганні радикалізації та поширенні екстремізму. Усі ці аспекти, разом з спільними зусиллями міжнародного співтовариства, спрямовані на зменшення та врегулювання міжнародного тероризму, щоб забезпечити мир, безпеку та стабільність у світі.
На наш погляд, конференція була дуже цікавою і актуальною подією, оскільки надала можливість почути думки наших одногрупників та дізнатися про нові дослідження і підходи в боротьбі з міжнародним тероризмом. Конференція також створила творчу атмосферу для обміну думками і досвідом між її учасниками, і ми сподіваємось, що ці обговорення сприятимуть покращенню міжнародної співпраці у боротьбі з цією важливою проблемою.

В одноособовій доповіді Анастасії Ящук «Боротьба з тероризмом в Україні» зазначалось, що ця проблема стала особливо актуальною в контексті російсько-української війни та діяльності терористичних груп на Сході країни.
Отже, боротьба з тероризмом - це складне завдання, і вона вимагає спільних зусиль з боку уряду, правоохоронних органів, громадськості та міжнародних партнерів. Важливо підтримувати цю боротьбу на всіх рівнях і надавати пріоритет захисту безпеки та добробуту громадян України.

 

 

 

Юлія Гаврилюк, Марія Основенко, Дар’я Щукіна, Анастасія Ящук,
студенти групи МВ-20003б

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook