Освоєння інформаційного простору магістрами спеціальності "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство"

15 вересня 2023 року

Днями магістри 1 року навчання спеціальності «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» відвідали наукову бібліотеку НУБіП України в рамках дисципліни «Методологія та організація науково-дослідної роботи студентів з основами інтелектуальної власності». Основною метою проведення заняття було допомогти студентам у пошуку інформації для написання магістерської роботи та проведення наукових досліджень.

Директор наукової бібліотеки Тетяна Кіщак ознайомила присутніх із бібліотечним фондом, який налічує понад мільйон примірників, в тому числі більше 6000 рідкісних видань починаючи з 1779 р, зарубіжну, навчальну та наукову літературу, документи, дисертації тощо. Бібліотечний фонд містить повні тексти наукових та навчальних видань науково-педагогічних працівників університету – підручники, навчальні посібники, монографії, автореферати дисертацій, методичні вказівки для практичних, лабораторних та семінарських занять. З 2006 року, наукова бібліотека є депозитарною бібліотекою FAO в Україні, фонд якої налічує понад 1100 документів.

Крім друкованих видань користувачі мають можливість скористатись електронною бібліотекою НУБіП України, яка доступна з локальної мережі університету та цифровою бібліотекою, що доступна з мережі Інтернет. Студенти і всі бажаючі можуть також скористатись онлайн послугами, а саме електронною доставкою документів.

 

Тетяна Степанівна повідомила, що на сьогоднішній день існує велика кількість міжнародних систем цитування: Web of Science, Scopus, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef. Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються в усьому світі, є «Web of Science» і «Scopus» та акцентувала увагу про відкритий для університету доступ до цих міжнародних наукометричних баз, а також продемонструвала алгоритм здійснення пошуку та широкі можливості використання у навчальній і науковій діяльності студентів та викладачів.

Студенти навчилися здійснювати пошук необхідної інформації в каталогах і базах даних, завантажувати повні тексти наукових статей, навчально-методичної літератури з електронної бібліотеки (в локальній мережі університету і за її межами) та електронного каталогу наукової бібліотеки. Допомагала магістрам працювати у середовищі електронних ресурсів Наталя Миколаївна з відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення.

Велика вдячність директору наукової бібліотеки Тетяні Степанівні та працівникам бібліотеки за надану можливість у проведенні майстер-класу в освоєнні інформаційному простору!!!

 

ДЯКУЄМО ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ за можливість очного навчання!!!

СЛАВА ЗСУ!!!

 

Кутовенко Віра, доцент

 кафедри овочівництва і закритого грунту 

 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook