Газета "Голос України". Навчально-дослідне господарство "Ворзель": сівба після снарядів

30 квітня 2023 року
  В Україні нинішня посівна ускладнена тим, що майже півмільйона гектарів сільгоспугідь начинені мінами та осколками ворожих снарядів.

Головний агроном Олександр Олефіренко.

  Землю потрібно якнайшвидше розмінувати фахівцям, щоб аграрії могли спокійно і вчасно засіяти лани. Сільгоспвиробники також мають значні фінансові складнощі. Навіть зараз, у розпал весняно-польових робіт, ризики залишаються високими, адже повномасштабна війна триває...

  Та Україна буде з хлібом. У цьому переконані в навчально-дослідному господарстві «Ворзель» Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) України.

 Поля навчально-дослідного господарства «Ворзель», що працює на Київщині, були всіяні мінами та осколками ракет російських окупантів. Та аграрії розуміють важливість надійного тилу для захисників Батьківщини. Вважають свою справу другим фронтом у боротьбі з ворогом. Тож після розмінування розпочали сівбу.

  — Чекаємо хорошого врожаю пшениці, соняшника, кукурудзи, адже все робимо за наукою, — каже директор Анатолій Костецький. — Люди у нас працьовиті, розуміють, що хліб — теж зброя.

  Головний агроном Олександр Олефіренко сів на сучасний трактор, де під контролем бортового комп’ютера сіє соняшник. Увесь процес автоматизовано.

  Механізатор Вадим Осіпов розповідає, скільки лиха накоїли орки в курортному містечку Ворзель. І переконливо додає: «Перемога обов’язково буде наша. Ми на своїй землі...».

 

 

За матеріалами "Голос України"

Фото автора.
Більше фото тут 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook