Участь у роботі Круглого столу з нагоди відзначення 100-ї річниці від дня народження Михайла Сегая, видатного криміналіста України

3 квітня 2023 року

 

  Символічно, що день проведення Круглого столу на честь відомого науковця у галузі судової експертизи М. Я. Сегая припала на річницю трагічних подій у містах Бучі, Гостомеля, Бородянки та Ірпеня, де робота саме таких експертів була неоціненна.
  Тому згадка про історичну постать, життя та творчі здобутки вченого, ґрунтовно освітили його учні, колеги та, навіть, онук, що продовжив його науковий шлях.
 

 

  Видатний вчений-криміналіст, доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки й техніки України, учасник Другої світової війни Михайло Якович Сегай став автором понад 180 наукових праць, серед яких 6 монографій та 10 методичних посібників. Під його керівництвом захищено понад 20 наукових досліджень на здобуття наукового ступеня кандидата і двох докторів юридичних наук.
  Його дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук «Методологія криміналістичної ідентифікації» започаткувала основи криміналістичної ідентифікації в Україні (за часів радянського союзу).

  

  М. Я. Сегай був одним з організаторів видання республіканського міжвідомчого науково-методичного збірника «Криміналістика і судова експертиза», і членом його редколегії. Цей збірник продовжує свою роботу і донині та висвітлює непросту роботу експертів.
  Михайло Якович був і залишається прикладом для наслідування у своїй професійній діяльності, адже він був людиною, яка поєднала у собі не лише професійні риси науковця, правознавця, криміналіста, але і хороші людські якості, про які говорили всі присутні. З такої нагоди було випущено пам’ятну марку від Укрпошти на честь науковця, що передана у фонд Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
 

  Наступні виступи мали актуальні теми та проблематики, що стосувалися сьогодення у галузі судових експертиз.

Лідія Галайдюк,
доцент кафедри адміністративного та фінансового права

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook