«Один день мого професійного життя» – творче есе майбутніх фахівців з публічного управління та адміністрування

13 жовтня 2022 року
   Практичне заняття з навчального курсу «Вступ до фаху» розпочалося для студентів 1 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» ОС «Бакалавр» з підготовки творчої роботи – філософського есе на тему «Один день мого професійного життя». 
   Роботи майбутніх управлінців стосувалися їх власного розуміння суті професії – публічного (державного) службовця; місії державної служби і управлінців, які приймають важливі рішення в державі; необхідних фахових компетентностей державного службовця, які б відповідали сучасним викликам суспільства; розвитку системи публічного управління після подолання військової агресії рф в Україні. 
   За дозволом наших першокурсників ділимося їх думками:
   Олексій Курочка: «…наша Батьківщина потребує якісних фахівців, особливо в такій важливій сфері як публічне управління. Я впевнений, що не можливо зробити щось глобальне і корисне для людства, не переступивши повз страх відповідальності. Тому я і обрав цю спеціальність для того, щоб отримати потрібні знання і сформувати професійні навички щоб змінювати на краще наше суспільство. Адже зміни України ззовні – це зміни зсередини кожного українця».
   Ільченко Олександр: «…з впевненістю можу себе охарактеризувати як вимогливу і цілеспрямовану людину, яка готова багато працювати, щоб досягти своєї мети. Довго думавши, я обрав саме цю спеціальність, тому що після здобуття вищої освіти я матиму змогу змінювати державу, працювати на благо народу і про останнє не варто забувати ніколи».
   Терьошина Вікторія: «…початок навчання в НУБіП – це новий етап, рішучий крок у нове життя, моє мислення стає більш зрілим. Сьогодні я можу сказати, що знайшла свою життєву присягу, хоча і сталося це досить випадково. Не дивлячись на всі труднощі, я повірила в себе, напевно, перший раз так сильно. В Університеті я потрапила у дуже гарний колектив, а викладачі постійно дають мотивацію та дуже великі можливості для професіоналізації. І зроблю це все у майбутньому заради власного щастя і успішності країни».
 
   Бабич Яна: «…сьогодні професія публічного службовця є дуже актуальною, адже без залучення молоді на державну службу не можливе подальше зростання і розвиток країни. На мою думку, мій перший день в ролі державного службовця буде не легкий. Я матиму безліч ідей, які потрібно буде реалізувати, але я впевнена, що отримана кваліфікація мені дозволить це зробити як найкраще».
   Микитенко Анастасія: «…давайте уявимо ситуацію, що через декілька років я буду державним службовцем. Я маю зробити дуже багато хороших речей не тільки для власної громади, а й для всієї країни. Думаю, що я стану відмінним управлінцем. І я обов’язково спробую ним стати».
   Шахсуварян Марія: «…взагалі навчання в університеті на цій спеціальності надзвичайно цікаве, а навчальна програма є для мене зрозумілою. Маю намір вчитися лише на відмінно і з відзнакою закінчити ЗВО, працювати лише за професією і бути справжнім фахівцем».
 
 
   Іщенко Василина: «…упевнена, що за професією публічного службовця – майбутнє і на сучасному етапі розвитку суспільства вона затребувана. Насамперед, маю намір сфокусуватися на виробленні вмінь щодо аналізу державної політики та розробки заходів для її успішної реалізації. Планую набути знання в управлінні проєктами, стратегічному управлінні та для розробки ефективних управлінських рішень. Переконана, що саме фахівці з такими знаннями і вміннями зможуть змінити Україну на краще!»
   На перший погляд, здається, що наші першокурсники ще зовсім юні, що це не сформоване молоде покоління, на долю якого випали важкі випробування (пандемія і закінчення школи в онлайн-форматі), але їх роздуми є свідченням того, що майбутнє України в надійних руках у людей зі світлим розумом, міцними обіймами, гарячим серцем, сповненим великої любові до Української держави.
 
 
О.В. Євсюкова,
професор кафедри публічного управління,
менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва  
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook