Наукова діяльність та публікаційна активність НПП у наукових виданнях університету в період воєнного стану

12 жовтня 2022 року
   7 жовтня в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася зустріч головних редакторів, відповідальних секретарів наукових журналів та заступників деканів факультетів/директорів ННІ з наукової діяльності спільно з представниками ТОВ «Наукові публікації», в особі засновника Сергія Пилипенка та координатора співпраці Катерини Прокопчук, щодо питань роботи та функціонування наукових видань НУБіП України. Очолював зустріч проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк.
   На початку зустрічі Вадим Кондратюк привітав всіх присутніх з можливістю очної зустрічі, з плідною роботою щодо поставленої мети, подякував всім учасникам процесу за плідну працю, їхні звершення у науковій діяльності, яку вони висвітлюють через публікації у наукових фахових виданнях університету. Також звернув увагу, що сучасний науково-педагогічний працівник не може займатися тільки викладацькою діяльністю, а повинен постійно розвиватися, проводити наукові дослідження, займатися інноваційною діяльністю, ділитися набутим досвідом з науковцями не тільки з України, а й з усього світу. Саме тому, Національний університет біоресурсів і природокористування України спільно з Науковими публікаціями співпрацюють над просуванням наукових видань університету в провідні наукометричні бази світу.
   Сергій Пилипенко відзначив рівень публікацій науково-педагогічних працівників університету, звернув увагу на якість та актуальність статей, власних досліджень. Також він звернув увагу на певні особливості, які виникають під час роботи, зокрема терміни доопрацювання статей, вимоги до написання окремих розділів, подачу додаткового матеріалу тощо.
   До обговорення долучилася головний редактор журналу «Рослинництва та ґрунтознавство» Світлана Каленська. Вона запропонувала, щоб під час подання статті всі автори користувалися одним списком літератури за міжнародним стилем АРА, а також змінили подачу цитування інших праць в тексті. Начальник відділу науково-технічної інформації науково-дослідної частини Вікторія Мельник звернула увагу на розширенні географії науковців, які публікуються в цьому журналі.
   Наталія Слободянюк, головний редактор журналу «Тваринництво та технології харчових продуктів» подякувала за якісні та ґрунтовні рецензії до праць авторів та зазначила потребу в залученні іноземних авторів до публікації у журналах університету. До активної бесіди долучилися головний редактор та відповідальний секретар журналу «Техніка та енергетика» Володимир Булгаков та Олександра Троханяк. Вони зупинилися на кількості опублікованих статей в кожному номері журналу, потребі залучення більшої кількості нових авторів, як з України, так і закордону.
   Головний редактор журналу «Лісівництва та деревинознавства» Петро Лакида звернув увагу на якості перекладу статей на англійську мову та в потребі залучення фахових спеціалістів для вирішення цього питання. Відповідальний секретар журналу «Право. Людина. Довкілля» Марина Дейнега прозвітувалася за кількість опублікованих номерів, подачі статей для формування наступних випусків, етапів рецензування та опрацювання статей. Сергій Пилипенко та Вадим Кондратюк подякували за якісну роботу та високий рівень наукових статей журналу.
   На завершення доповідей виступила головний редактор журналу «Український часопис ветеринарних наук» Вікторія Грищенко, подякувала колективу Наукових публікацій за ефективну, високопрофесійну роботу, постійний зв’язок та підтримку авторів на всіх етапах підготовки статей до публікації. В свою чергу Катерина Прокопчук та Сергій Пилипенко звернули увагу на професійний рівень поданих статей, особистий вклад головного редактора Вікторії Грищенко та відповідального секретаря Марії Куліди до функціонування журналу, роботи з авторами та високо оцінених статей від рецензентів з України та за кордону.
   Після коротких доповідей представників наукових журналів університету Вадим Кондратюк звернув увагу на часті питання, які виникають під час підготовки статей та запропонував прийняти обговорювані зміни до роботи вже з наступних випусків. Попросив всіх присутніх донести інформацію до редакційних колегій журналів, науково-педагогічних працівників університету, молодих вчених, аспірантів, студентів та всіх хто публікується у виданнях про важливі аспекти підготовлення якісних, професійних публікацій, поширити методичне забезпечення, яке розробляє відділ науково-технічної інформації для полегшення роботи авторів. Побажав всім мирного неба над головою, активної та плідної праці, яка приведе нас до перемоги.
 
Дискусійні питання та важливі моменти за підготовлення статей
 
  1. Активізація публікаційної активності вчених, посилення уваги до публікацій у співпраці з іноземними партнерами
  2. Зменшення кількості цитування власних публікацій у списках пристатейної літератури.
  3. Автори публікацій обов'язково мають робити звернення на декілька праць вчених університету, статті університетських видань.
  4. Звернути увагу на правильність написання назви університету англійською мовою та транслітерацію власних імен та прізвищ.
  5. Виключення посилання на російські літературні джерела та за можливості уникати радянських літературних джерел.
  6. Суттєво зменшити обсяг цитування нормативних і законодавчих документів, натомість збільшити обсяг аналітичної складової цих джерел.
  7. В статтях має бути детально розписана методика дослідження.
  8. Обов'язково потрібно реагувати на всі зауваження рецензентів. У разі незгоди надавати обґрунтовану відповідь.
  9. Уникати публікації кількох статей одного автора в одному номері або в 2 і більше номерах поспіль.
    Усі інформаційно-методичні матеріали розміщенні на офіційній сторінці університету за покликаннями:
 
 

 

    Артем Антонів,
відділ науково-технічної інформації

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook