НУБіП України – Університет Вагенінген (WUR): перспективи до співпраці та розвитку

5 жовтня 2022 року
   Міжнародна комунікація відіграє вагоме значення у реалізації міждисциплінарних досліджень. Зокрема вона спрямована на розвиток науки й освіти, професійних умінь й навиків, налагодження тісних зв’язків для співпраці та отримання досвіду в міжнародній діяльності. З цією метою, 30 вересня 2022 року проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку В.А. Ткачук, директор ННЦ міжнародної діяльності О.М. Лабенко, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю В.П. Строкаль прийняли участь в онлайн-вебінарі «Integrated land and water management in Ukraine», організованого одним із кращих університетів у частині наук про життя Університетом Вагенінген (Нідерланди).
   Основна мета вебінару передбачала налагодження зв’язків майбутньої співпраці у сферах наукової діяльності, зокрема з міждисциплінарних досліджень щодо інтеграції якості земель та вод в Україні, зрошувальних систем в поєднані із інноваційними ГІС-технологіями, вивчення сучасного стану водних проблем й пріоритетів розвитку сільського господарства в Україні в умовах воєнних дій.
   Вебінар відкрили ректор Університету Вагенінген – професор Dr. Arthur Mol та віцепрезидент Національної академії аграрних наук України Ю.О. Лупенко. Вони озвучили перспективи майбутньої співпраці, окреслили основні питання, які може вирішити наука для стабільного та ефективного розвитку України. 
   Із докладами у вебінарі також прийняли участь представники управлінських установ: аташе з питань сільського господарства посольства Короліства Нідерландів у Києві – Mr. Reinoud Nuijten, менеджер з міжнародних відносин у Центральній та Східній Європі – Dr. Vanya Simeonova, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – В.О. Головня, директор Інститут водних проблем і меліорації – М.В. Яцюк, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку НУБіП України – професор В.А. Ткачук, директор міжнародної громадської організації «Primavera» – професор О.І. Жовтоног.
   Зокрема Вадим Анатолійович Ткачук під час свого виступу підкреслив результати співпраці між WUR та НУБіП України, вагомість майбутньої співпраці у міждисциплінарних дослідженнях, зазначив що НУБіП України має потужну наукову, матеріально-технічну й лабораторну базу, висококваліфікованих фахівців у відповідних наукових напрямах дослідження, а також, що університет відкритий для співпраці, як у науковій так і в освітній сферах. 
   До дискусій долучилися науковці з різних напрямів діяльності. Зокрема науковці з WUR Hendrik Boogaard доповів про моніторинг посівів і врожайності в ЄС та Україні, Gerbert Roerink – розкрив питання про супутникове картографування для ефективності зрошення, Maryna Strokal – окреслила основні проблеми якості води в річках України; науковець Інституту водних проблем та меліорації України Тетяна Матяш обґрунтувала основні результати у розробці алгоритму прогнозування зрошення земель. До дискусій в обговоренні долучилися й інші учасники вебінару. Слід зазначити, що участь у таких заходах дозволяє розкрити наші можливості для співпраці, підсилити уже набути результати у міжнародній наукової співпраці. 
 
Олександр Лабенко,

директор ННЦ міжнародної діяльності 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook