PhD: освітній процес – ключ виконання освітньо-наукових програм
Впродовж останніх двох тижнів аспіранти першого року навчання проходять освітню складову для здобуття ступеня доктора філософії. В складних умовах військового стану, за підтримки ректорату та координації відділу аспірантури заняття проводяться у змішаному форматі. На сьогоднішній день розпочато цикл викладання обов’язкових компонентів для очної (денної, вечірньої) форми першого року навчання, а також цикл вибіркових компонентів для аспірантів 2021 року вступу відповідно графіку освітнього процесу на 2022-2023 навчальний рік.
Відділ аспірантури виступає координаційним центром для всієї аспірантської спільноти, відповідає за організацію освітнього процесу з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та орієнтується на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості майбутніх науковців. Головним наставником у досягненні вище згаданих завдань виступив ректор НУБіП України, академік Станіслав Миколайович Ніколаєнко.
У своїх лекціях з дисципліни «Педагогіка та управління закладами вищої освіти» лектор націлив здобувачів до постійної необхідності оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін у розвитку світових та національних тенденцій управління розвитком освіти. Також, під час своїх лекцій Станіслав Миколайович ознайомив аспірантів із сучасним станом вищої освіти в Європі і світі, законодавством України про вищу освіту та Національною рамкою кваліфікацій, висвітлив сучасні підходи до професійного самовдосконалення керівника, а також ознайомив з Програмою розвитку університетів наук про життя та стратегічною Програма розвитку НУБіП України «Голосіївська ініціатива – 2025».
Також здобувачі мали можливість заслухати першу лекцію з дисципліни «Організація проведення наукових досліджень» від проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія Миколайовича Кваші. Для успішного виконання дисертаційного дослідження надзвичайно важливим є розуміння підходу щодо організації наукових досліджень в нових умовах суспільно-економічного стану України. Враховуючи основні напрями досліджень Університету, Сергій Миколайович наголосив на необхідності формування структури дисертації враховуючи умови сьогодення в сільському господарстві, а також зосередив увагу слухачів на цілях сталого розвитку як у мирний час, так і в нинішніх.
У надзвичайно тяжких умовах воєнного стану, бажаємо нашим аспірантам наукових звершень на шляху до виконання своїх дисертаційних досліджень!
Крокуємо до перемоги разом!
Віталій Вакуленко,
завідувач відділу аспірантури