Європа ініціювала підтримку лісового фонду України під час війни

6 вересня 2022 року
Державне агентство лісових ресурсів України

 У рамках форуму “Ліси Європи” схвалено резолюцію, яка передбачає рекомендації по відновленню лісового господарства України. Мова йде, в тому числі про матеріально-технічну підтримку.

Україна займає 9 місце за площею лісів у Європі. Загалом бойові дії різної інтенсивності велися на 3 млн га лісу, зараз – на 600 тис. га. За словами Голови Держлісагентства Юрія Болоховця, за пів року війни наша лісова галузь вже налічує збитки у 18,7 млрд грн.

Начальниця сектору з міжнародної діяльності Держлісагентства Любов Полякова представила основні проблеми та наслідки воєнної агресії для лісового господарства. Зокрема говорилося про пожежі, забруднення вибухонебезпечними предметами, втрату потужностей, необхідність внесення змін до законодавства з метою спрощення процедури, необхідної для лісовідновлення. Крім того, вона наголосила на необхідності проведення лісовпорядкування та лісовідновлення на великій території, що потребуватиме значного обсягу додаткового фінансування.

Федеральний Міністр продовольства та сільського господарства Джем Оздемір ініціював процес європейської підтримки. Відповідну пропозицію прийнято як міністерське рішення 44 державами-членами загальноєвропейського процесу міністрів, які відповідають за лісове господарство. Пан Оздемір також наголосив, що агресивна війна росії суперечить міжнародному праву і залишає за собою зруйнований слід. Європа солідарна з Україною.

 

Джерело: Державне агентство лісових ресурсів України. https://forest.gov.ua/news/yevropa-initsiiuvala-pidtrymku-lisovoho-fondu-ukrainy-pid-chas-viiny

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook