Співробітники кафедри

 

Завідувач кафедри, доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України
Журенко Олена Василівна

Phone: +380445278940

E-mail: [email protected]

 

Журенко Олена Василівна - відомий український вчений у галузі фізіології вищої нервової діяльності тварин. Доктор ветеринарних наук, доцент. Народилася в м. Потсдам (Німеччина). Після закінчення у 1989 році середньої школи працювала лаборантом на кафедрі фармакології та патофізіології тварин Української сільськогосподарської академії. У 1990 році вступила на ветеринарний факультет цього ж ВНЗ, який закінчила в 1995 році з відзнакою та отримала кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини, а в 1997 році – магістра за спеціальністю «Ветеринарна медицина». Кандидатську дисертацію на тему: "Клінічні прояви та морфо-функціональні зміни в організмі тварин при моделюванні сетаріозу" за спеціальністю 16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія захистила у 2007 році (науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН, заслужений діячс науки і техніки України, академік НАН ВО України А. Й. Мазуркевич). У своїй роботі Журенко О. В. провела порівняльний аналіз результатів досліджень у корів при спонтанному зараженні збудником сетаріозу та у лабораторних тварин за умов експериментального введення їм суспензії із сетарій. Вчене звання доцента кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне у 2009 році.
Докторську дисертацію на тему: «Кортико-вегетативна регуляція мінерального обміну в організмі корів та його корекція» за спеціальністю 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин» захистила у 2020 році. Науковий консультант – доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, лауреат премії ім. С. З. Ґжицького, заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України Карповський В.І. Журенко О. В. у співавторстві розробила експрес-методику, яка дозволяє впродовж 20–30 хв. отримувати вірогідні показники типу вищої нервової діяльності. Проведеними дослідженнями встановлена сезонність впливу кортико-вегетативних механізмів на обмін макро- і мікроелементів у організмі корів.
Викладацьку діяльність розпочала у 1995 році. З 1995 р. по 2007 р. працювала асистентом кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного аграрного університету.
З 2009 до 2017 р. – доцент кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України. З грудня 2017 року до теперішнього часу – доцент кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого.
Журенко О. В. з 2009 по 2012 рік була вченим секретарем Проблемної вченої ради НДІ здоров’я тварин, а з 2010 по 2015 рік – заступник відповідального секретаря Наукового вісника НУБіП України, серія «Ветеринарна медицина, якість і безпека продукції тваринництва». З 2014 року по теперешній час – вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.004.14. у Національному університеті біоресурсів і природокористування України з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) ветеринарних наук за спеціальностями 16.00.09 «Ветеринарно-санітарна експертиза», 16.00.11 «Паразитологія» та 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин».
Журенко О. В. є членом Українського фізіологічного товариства ім. П. Г. Костюка, асоціації ветеринарних фізіологів України, член науково-методичної ради факультету ветеринарної медицини НУБіП України та комісії з перевірки первинної документації НДІ здоровʼя тварин НУБіП України.
Постійно підвищує свій професійний рівень на міжнародних конференціях, симпозіумах, семінарах, здійснює наукову роботу. Є науковим керівником магістерських робіт дослідницького спрямування.
Журенко О. В. на високому навчально-методичному рівні викладає дисципліни (лекції та лабораторні заняття): «Фізіологія тварин» і «Професійна етика» для студентів ОКР «Магістр» факультету ветеринарної медицини та «Фізіологія сільськогосподарських тварин» – факультету тваринництва та водних біоресурсів. Вона є співавтором навчально-методичних комплексів із вказаних дисциплін. Бере активну участь у організації та проведенні науково-практичних українських та міжнародних конференцій у галузі фізіології людини і тварин. Олена Василівна є керівником гуртка «Фізіологія тварин».
Є автором понад 220 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 10 патентів України на винахід та корисну модель, авторські свідоцтва, технічні умови, 5 монографій, 5 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України.
За сумлінну працю Журенко О. В. нагороджена Почесними грамотами НУБіП України «За заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України» (2010, 2020 рр.), Подяками від факультету ветеринарної медицини; ювілейною відзнакою «100 років факультету ветеринарної медицини НУБіП України» (2020).

Напрям наукових досліджень
 – фізіологія вищої нервової діяльності тварин, фізіолого-біохімічні механізми підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин.

Scopus
Web of Science ResearcherID ABE-5570-2021
Google Scholar
Orcid ID

 

 

Відмінник освіти, доктор ветеринарних наук, професор
Духницький Володимир Богданович

Phone: (044) 527-80-29

E-mail: [email protected]

Напрямок наукових досліджень: токсикологія нітратів, мікотоксикози тварин, організація науки та освіти. Автор понад 250 статей, науково-методичних та навчально-методичних розробок, 4 монографій, 3 підручників, 8 навчальних посібників, 19 патентів на корисну модель та авторського свідоцтва на твір.

ORCID: http://orcid.org/0000-0002-9670-1244

 

Доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, лауреат премії ім. С. З. Ґжицького, заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України
Карповський Валентин Іванович

Phone: (044) 527-83-44, 527-89-40

E-mail: [email protected]

 

Валентин Іванович Карповський - відомий вчений з фізіології та патофізіології тварин. Народився 28 червня 1955 року в м. Бершадь Вінницької області. Після закінчення Гайсинського медичного училища та служби на Балтійському флоті вступив до Української сільськогосподарської академії, яку закінчив з відзнакою у 1982 році і отримав кваліфікацію лікаря ветеринарної медицина. Кандидатську дисертацію захистив 1994 р. на тему: "Патологія обміну речовин при хронічному отруєнні великої рогатої худоби нітратами і способи її профілактики" за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин і 16.00.04 ветеринарна фармакологія з токсикологією, науковий керівник д.вет. н., професор, академік НААН України Хмельницький Г.О. Вчене звання доцента по кафедрі нормальної і патологічної фізіології присвоєне 1995 р. Докторську дисертацію захистив 2011 р. на тему: "Типи вищої нервової діяльності великої рогатої худоби та характер адаптаційних реакцій на дію зовнішніх подразників" за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин і 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, науковий консультант д.вет. н., професор, чл.-кор. НААН України, академік АНВО України Мазуркевич А.Й. Вчене звання професора по кафедрі фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне 2013 р. У 2012 році став лауреатом премії ім. С.З. Ґжицького та обраний академіком Національної академії наук вищої освіти України.
З 1982 р. по 1994 р. працював асистентом кафедри фармакології та патофізіології Українського державного аграрного університету. З 1995 року працював на посаді доцента кафедри нормальної і патологічної фізіології, і одночасно виконував обов’язки заступника декана факультету ветеринарної медицини. У жовтні 2001 року був обраний на посаду завідувача кафедри фізіології тварин, а з червня 2007 року завідувач кафедри фізіології, фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України. В цей же період працював на посадах заступника декана а потім декана факультету якості та безпеки продукції АПК.
Є автором понад 300 наукових та навчально-методичних праць, зокрема 27 патентів на винаходи та корисні моделі, 12 монографій, 10 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України, підготовлені навчальні програми: Фізіологія сільськогосподарських тварин та Фізіологія тварин.
Він є членом Центральної ради Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка, спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Національному університеті біоресурсів і природокористування України та Львівському Національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, редакційних колегій ряду українських та закордонних наукових видань, а також членом Асоціації ветеринарних патологів України та головою Асоціації ветеринарних фізіологів.
Валентин Іванович є заслуженим науково-педагогічним працівником НУБіП України, він очолює відділення біології Національної академії наук вищої освіти України. Професор В.І Карповський - лауреат премії імені С.З. Ґжицького, відзначений Почесною грамотою за особливі заслуги перед Національним аграрним університетом, асоціацією спеціалістів ветеринарної медицини нагороджений відзнакою «За вагомий внесок в розвиток ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин в Україні», нагороджений відзнакою Міністерства внутрішніх справ України «За співпрацю».

Напрям наукових досліджень – фізіологія та патологія вищої нервової діяльності й адаптації.

Orcid ID
Google Scholar
Researcher ID (Web of Science)
Scopus

 

 

Доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, експерт Національного фонду досліджень України; член Ортопедичної комісії Кінологічної спілки України; голова журі секції Київського територіального відділення Малої академії наук учнівської молоді; член спеціалізованої вченої ради НУБіП України; член Українського фізіологічного товариства імені П. Г. Костюк
Кладницька Лариса Володимирівна

Phone: (044) 5278940

E-mail: [email protected] [email protected]

Лариса Кладницька – відомий вчений в галузі фізіології, патології тварин, біології стовбурових клітин, функціональної діагностики апарату руху тварин. Кандидатську дисертацію на тему: "Фізіологічна відповідь організму собак за різних способів антигенного подразнення" захистила в 1998 р. за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. Науковий керівник: д. вет. н., професор, В. В. Науменко. Учене звання доцента кафедри нормальної і патологічної фізіології присвоєне 2003 р. Докторську дисертацію на тему: "Морфофункціональні властивості стовбурових клітин та їх вплив на пухлинний процес" захистила в 2020 р. за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. Науковий консультант – д. вет. н., професор, академік НААН України, академік НАН ВО України А. Й. Мазуркевич.

У 2021 році обрана академіком Національної академії наук вищої освіти України. У 2023 році Міністерством науки і освіти України присвоєне вчене звання професора кафедри біохімії і фізіології тварин імені акад. М. Ф. Гулого. У 2023 році Українською федерацією вчених нагороджена орденом «Науковець року».
З 1999 р. по 2003 р. працювала асистентом кафедри фізіології та патофізіології Українського державного аграрного університету. З 2003 року – на посаді доцента кафедри нормальної і патологічної фізіології. З грудня 2017 року по теперішній час – професор кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М. Ф. Гулого. Кладницька Л. В. на високому науково-методичному рівні читає курс лекцій та проводить лабораторні заняття з дисципліни "Фізіологія тварин", «Нейрофізіологія з основами зоопсихології» для здобувачів освіти ОР "Бакалавр" і "Магістр" спеціальностей «Ветеринарна медицина», «Гігієна, санітарія та ветеринарно-санітарна експертиза»; «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва». Дисципліну «Фізіологія клітини та її онкотрансформація» читає для здобувачів доктора філософії. Лариса Володимирівна є автором програм дисциплін «Фізіологія тварин», «Фізіологія сільськогосподарських тварин», "Фізіологія клітини та її онкотрансформація", «Порівняльна фізіологія» для здобувачів доктора філософії.
Пріоритетом доктора ветеринарних наук Кладницької Лариси Володимирівни є наукова та практична діяльність. Вона є виконавцем держбюджетних тематик: «Вивчення морфофункціональних характеристик патологічно змінених тканин у тварин-реципієнтів при застосуванні стовбурових клітин», «Дослідити особливості коригуючої дії введених стовбурових клітин на патологічно змінені структури і функції тканин в організмі тварин-реципієнтів»; «Розробити нові способи стимуляції процесів відновлення ушкоджених тканин опорно-рухового апарату домашніх тварин методами клітинної терапії», "Дослідити участь окремих органів і систем організму тварин у формуванні адаптаційно-компенсаторних реакцій під впливом чинників довкілля", "Вивчити особливості нейроендокринної регуляції фізіологічних функцій організму продуктивних тварин за умов дії антропогенних чинників довкілля".
Велику роботу Лариса Володимирівна здійснює як експерт Національного фонду досліджень України; член Ортопедичної комісії Кінологічної спілки України; голова журі секції Київського територіального відділення Малої академії наук учнівської молоді; член спеціалізованої вченої ради НУБіП України; член Українського фізіологічного товариства імені П. Г. Костюка; керівник клініки ветеринарної медицини в місті Києві; керівник гуртка «Фізіологія тварин І».
Професор Лариса Кладницька – автор 305 наукових та навчально-методичних праць, зокрема 16 патентів України на винаходи та корисні моделі, 6 монографій, 4 навчальних підручників, 2 практикумів з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки, 2 посібників, 9 науково-практичних рекомендацій.
Лариса Володимирівна нагороджена орденом «Науковець року» Українською федерацією вчених (2023); Подякою Київської малої академії наук учнівської молоді (2024, 2023, 2022, 2021), Дипломом Міністерства освіти і науки України, Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (2024), Ювілейною відзнакою «100 років факультету ветеринарної медицини НУБіП України» (2020), Почесною грамотою за заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України (2020), Грамотою Президії Національної академії наук України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (2017), Почесною грамотою голови адміністрації Голосіївського району «За виховання талановитої молоді» (2017), Грамотою управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (2017), Грамотою Національного університету біоресурсів і природокористування України (2012, 2013, 2014, 2015, 2016), Дипломом інституту біології тварин (2012), Відзнакою Державного комітету ветеринарної медицини України «За заслуги в розвитку ветеринарної медицини України ІІІ ступеня» (2010), Почесною грамотою за заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України (2010).

Scopus
Google Scholar
Orcid ID
 

Доктор ветеринарних наук, професор
Деркач Ірина Михайлівна

Phone: (044) 527-80-29

E-mail: [email protected]

Напрямок наукових досліджень: генетичні властивості ентеровурусів свиней, аналіз ризиків за зоонозів, фармако-токсикологічні властивості заліза (IV).

Автор та співавтор понад 160 наукових та навчально-методичних рукописів: статтей, 7 навчальних посібників, методичних вказівок та науково-практичних рекомендацій, 3 монографій, 5 патентів на корисні моделі та 1 патенту на винахід.

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-0149-7923 

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Бойко Григорій Васильович

Phone: (044) 527-80-29

E-mail: [email protected]

Напрямок наукових досліджень: діагностика, лікування і профілактика мікотоксикозів тварин; розробка системи контролю якості продукції тваринництва за показниками безпеки (токсикантами), організація науки та освіти.

Автор та співавтор понад 150 наукових та навчально-методичних праць.
ORCID: http://orcid.org/0000-0001-6907-9325

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Гальчинська Олена Костянтинівна

Phone:

E-mail: [email protected]

Напрямок наукових досліджень:
Автор та співавтор 


 

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Іщенко Вадим Дмитрович

Phone: (044) 527-80-29

E-mail: [email protected]

Напрямок наукових досліджень: діагностика, лікування і профілактика мікотоксикозів тварин; розробка системи контролю якості продукції тваринництва за показниками безпеки (токсикантами); доклінічні і клінічні дослідження нових ветеринарних препаратів; організація науки та освіти.
Автор та співавтор понад 160 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі: 9 навчальних посібників, 4 монографій, 1 типової програми, 35 методичних вказівок, 3 методичних рекомендацій, 3 патентів, а також 9 депонованих у міжнародній базі GenBank нуклеотидних послідовностей вітчизняних ізолятів вірусу лейкозу ВРХ та тешовірусу свиней.
Член Всесвітньої наукової асоціації з птахівництва та Української Асоціації Аюрведа-Йога.

ORCID: http:// orcid.org/ 0000-0002-8837-022X
researchgate profile: https://www.researchgate.net/profile/Vadym_Ishchenko

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Криворучко Дмитро Іванович

Phone: (044) 5278940

E-mail: [email protected]

Дмитро Іванович Криворучко народився 14 серпня 1977 року в м. Фастів Київської області. Після закінчення Першого Київського медичного училища вступив до Національного аграрного університету, який закінчив з відзнакою у 2004 році і отримав кваліфікацію магістра ветеринарної медицини. Кандидатську дисертацію захистив у 2009 р. на тему: "Участь молочної залози корів різних типів вищої нервової діяльності у білковому обміні під час лактації" за спеціальностями 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, науковий керівник д. вет. н., професор Карповський В.І. Вчене звання доцента кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне у 2013 р.
З 2004 р. по 2005 р. працював асистентом кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного аграрного університету. З 2009 р. по 2012 р працював на посаді старшого викладача кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин. З 2013 року і до тепер працює на посаді доцента кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Є автором понад 100 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 12 патентів, 4 монографій, 5 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України, підготовлені навчальні програми: Фізіологія сільськогосподарських тварин та Фізіологія тварин.
Напрям наукових досліджень – вища нервова діяльність тварин.

Google Scholar
Orcid ID

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Журенко Віталій Васильович

Phone: Тел.: (044) 5278940

Журенко Віталій Васильович у 1994 році закінчив факультет ветеринарної медицини Національного аграрного університету за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 2009 році отримав диплом магістра та здобув кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Кандидатську дисертацію за спеціальністю 16.00.11 – Паразитологія на тему: «Криптоспоридіоз великої рогатої худоби (поширення, діагностика, заходи боротьби) захистив у 2017 році. Науковий керівник ‒ доктор ветеринарних наук, професор, академік НАН ВО України Н. М. Сорока 

Журенко В. В. узагальнив результати досліджень щодо поширення криптоспоридіозу великої рогатої худоби у господарствах Київської та Житомирської областей України, вплив збудника на організм і методів діагностики та лікування телят. Встановив екстенсивність і інтенсивність інвазії, вікову та сезонну динаміку у телят за криптоспоридіозу. Розробив та запропонував заходи боротьби та профілактики за криптоспоридіозу великої рогатої худоби.
На посаді старшого викладача кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад.
М. Ф. Гулого працює з 2019 року.
Журенко В. В. на високому навчально-методичному рівні викладає дисциплін "Професійна етика", "Основи біобезпеки, біоетики та ветеринарної екології», «Фізіологія тварин» для студентів факультетів ветеринарної медицини та тваринництва і водних біоресурсів.
Він бере активну участь у організації та проведенні науково-практичних українських та міжнародних конференцій у галузі фізіології людини і тварин, поєднує педагогічну, виховну та громадську діяльність на кафедрі, займається суспільно-громадською роботою.
Журенко В. В. – автор понад 50 наукових та науково-методичних публікацій.
Нагороджений Почесними грамотами за Заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Подякою київського міського голови за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток освіти і наук; ювілейною відзнакою «100 років факультету ветеринарної медицини НУБіП України» (2020).
Напрям наукових досліджень: порівняльна фізіологія, вища нервова діяльність тварин.

Google Scholar
Orcid ID
Scopus
Web of science
 


Слинько Андрій Володимирович

Phone: (044)

Напрямок наукових досліджень: 
Автор та співавтор 

 

 

Завідувачка навчальної лабораторії фізіології тварин
Гудзь Тетяна Анатоліївна

Phone: (044) 5278940

Гудзь Тетяна Анатоліївна народилася 17.02.1963 року у м. Київ. У 1984 році була зарахована на посаду лаборанта кафедри ботаніки УСГА. З 1984 року по 1989 рік – навчання на зооінженерному факультеті УСГА. На кафедрі фізіології тварин працює з 1986 року старшим лаборантом. У 2003 році закінчила очну магістратуру. У 2014 році була переведена на посаду завідувачки навчальної лабораторії кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин. З 1998 року є відповідальною за спецхарчування для співробітників НУБіП України. З 2016 року працює на посаді завідувача навчальною лабораторією фізіології тварин кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин, а з грудня 2017 р. – завідувача навчальної лабораторії фізіології тварин кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого.

 

 


_

Phone:

 


_

Phone:

 


_

Phone:

 


_

Phone:

 

Старший лаборант
Мірошниченко Любов Степанівна

Phone: (044) 527-80-29

 

Лаборант
Богословська Тетяна Вячеславівна

Phone: (044) 527-80-29

 

 

Regional Educational Institutions (синій)To Applicants (синій)Press-centre

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook