На зборах трудового колективу обговорено звіт про діяльність факультету інформаційних технологій за 2024 рік та визначено завдання на 2025 рік

23 December 2024, 9:37

19 грудня 2024 року на факультеті інформаційних технологій відбулись загальні збори трудового колективу за участі Ученого секретаря Оксани БАРАНОВСЬКОЇ. Головуючою конференції була голова профспілки факультету Таїсія САЯПІНА. Основним питанням був річний звіт про діяльність факультету який представив декан факультету інформаційних технологій Національного університету біоресурсів і природокористування України Ігор БОЛБОТ

У звіті було висвітлено досягнення факультету в освітній, науковій, міжнародній та фінансовій сферах.

Основними завданнями діяльності факультету є забезпечення організованої, планової роботи за всіма напрямами діяльності факультету в умовах війни в Україні, підтримка воїнів-викладачів (Басараб Р, Блозва А., Матус Ю., Степанов О., Савченко Ю.), воїнів студентів, воїнів-випускників, патріотичне виховання молоді та залучення усіх викладачів і студентів факультету до волонтерської діяльності. Серед іншого студенти факультету приймають активну участь у допомозі кіберполіції у боротьбі з ворогом на інформаційному фронті. Отримуючи завдання від кіберполіції у групах у телеграмі (FIT Army, Старости ІТ НУБІП + кібербезпека department), студенти працювали і працюють як над поширенням інформації у інфо просторі, просуванні правильних наративів, так і долучені до хакерських атак ресурсів ворога та боротьби з пропагандою.

Ігор БОЛБОТ у своїй доповіді представив основні напрями діяльності факультету:

На даний момент на факультеті функціонує 4 кафедри, що забезпечують підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр» і «Магістр» за спеціальностями: «Комп’ютерні науки», «Економіка» (освітні програми Економічна кібернетика, Цифрова економіка), «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека», «Інформаційні системи і технології» відповідно до державних стандартів вищої освіти; здійснення перепідготовки кадрів, підвищення кваліфікації в напрямі інформаційного забезпечення фахівців агропромислової та природоохоронної галузей; підготовка наукових та науково-педагогічних працівників; розвиток здібностей на основі застосування новітніх методик навчання і наукової діяльності; створення умов для культурного, духовного та фізичного розвитку студентів.

Матеріально-технічна база факультету на даний момент включає 2 лекційні аудиторії, 15 аудиторій для проведення лабораторних та практичних занять, відеостудію, а також серверну. Для належного матеріально-технічного оснащення всі підрозділи факультету обладнані необхідною технікою (комп’ютерами, принтерами, сканерами, ксероксами). Для зручності роботи та навчання студентів у корпусі є доступ до мережі Wi-Fi.

Кваліфікаційний рівень науково-педагогічного персоналу на факультеті характеризується такими даними: 16 докторів наук, 15 з яких має вчене звання професора; 49 кандидатів наук 41 з яких має вчене звання доцента, 35 НПП без наукового ступеня. Всього в навчальному процесі НУБіП України задіяні 101 науково-педагогічних працівника факультету.
Факультет інформаційних технологій активно розвиває наукову складову. Серед ключових результатів: до складу науково-методичних комісій МОН увійшли: Смолій В.М. та Болбот І.М.; захист дисертації Золотухою Романом Андрійовичем на здобуття ступеня доктора філософії за темою "Інформаційна технологія формування адаптивних команд для реалізації ІТ-проєктів". Активна участь студентів у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, де 12 студентів представили свої роботи. На факультеті здійснюється підготовка аспірантів за спеціальністю 122 — "Комп’ютерні науки" де навчаються 44 аспіранти, з них 17 розпочали навчання у 2024 році. Також було організовано XIІI Фестиваль студентської науки та виставки на Днях відкритих дверей.
На факультеті проведено акредитацію трьох освітніх програм, запроваджено дуальну освіту для магістрів; проведено модернізацію навчальних лабораторій: встановлено новітнє обладнання ARTLINE Business M63 у кількох аудиторіях.
На факультеті здійснюється підготовка магістрів за шістьома освітньо-професійними програмами, а саме: 121 «Інженерія програмного забезпечення» (освітньо-професійна програма «Програмне забезпечення інформаційних систем»), 122 «Комп’ютерні науки» (освітньо-професійна програма «Інформаційні управляючі системи та технології» та «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг») 123 «Комп’ютерна інженерія» (освітньо-професійна програма «Комп’ютерні системи і мережі» та «Комп'ютерні системи захисту інформації») та 051 «Економіка» (освітньо-професійна програма «Економічна кібернетика»).

Налагоджено різні форми профорієнтаційної роботи.

Проведено вебінари у рамках профорієнтаційної роботи: залучено понад 247 випускників, підписано 18 договорів зі школами.
Рейтинг НПП факультету у 2024 році склав 1,82, що на 0,04 нижче за аналогічний показник минулого року (1,86 – у 2023). Зміни рейтингових показників в розрізі кафедр представлено на рис.1.6. Найбільш високий рейтинг мають НПП кафедри економічної кібернетики – 2,29, найнижчий – кафедри комп’ютерних наук – 1,45. Порівняно з 2023 роком кафедри збільшили рейтингові показники, за виключенням кафедри інформаційних систем і технологій, де спостерігається незначне зменшення (на 0,08) та кафедра комп’ютерних систем, мереж і кібербезпеки, де спостерігається незначне зменшення (на 0,13).

Факультет інформаційних технологій активно співпрацює з європейськими та азійськими університетами:

  • Реалізація програм Erasmus+, DAAD, Horizon Europe.
  • Участь у міжнародних наукових проектах, зокрема в рамках Baltic Sea Neighbouring.
  • Розширення програм подвійних дипломів із закордонними партнерами.
  • Залучення іноземних здобувачів освіти з Китаю, Туркменістану, Еквадору та Алжиру.

На факультеті інформаційних технологій навчається 1395 студентів денної та заочної форм навчання, з них на програмах підготовки: бакалаврів – 1143, магістрів – 252. Кількість студентів, які навчаються заочно на програмах підготовки бакалаврів –89. Кількість студентів, які навчаються на денній формі навчання на програмах підготовки бакалаврів – 1054 (670 осіб – контракт та 384 – бюджет).

Кількість студентів, що навчаються за умов договору на програмах підготовки магістрів, на 01.10.2024 р. в цілому становить 147 осіб проти 105 осіб, які навчаються за кошти державного бюджету що складає 58% − від загального обсягу магістрів.

Сенат студентської організації факультету (ССО) виступає ключовим органом студентського самоврядування, який має за мету активізацію студентської спільноти, залучення їх до участі у культурно-мистецьких, соціальних та наукових заходах на рівні університету та факультету.
Проведено вибори нового складу студентського самоврядування.

Студенти факультету приймають активну участь у різних заходах, що проводяться на рівні університету та факультету, мають вагомі здобутки. Перше місце у "Агро Дебатах 2024". Призові місця на фестивалі "Аграрна Республіка" та у спортивних змаганнях.

Сенатом студентської організації проводяться різноманітні марафони, вікторини через соціальну мережу Instagram та в месенджерах.
Загальна сума фінансування НДР у 2024 році: 3495,9 тис. грн. Для організованого та якісного надання освітніх послуг використовувались всі можливості, які надаються з використанням дистанційних технологій навчання: онлайн лекції; лабораторні, практичні та семінарські заняття з використанням корпоративних акаунтів викладачів та студентів з використанням Google Meet; ресурси електронних навчальних курсів та навчальні відеоматеріали, розміщені на навчальному порталі та відеопортал; комунікаційні сервіси для оперативного оповіщення, опитування та швидкого спілкування. 

На кожній з кафедр функціонують навчальні лабораторії для забезпечення практичного навчання студентів. Проведено модернізацію аудиторій та придбання обладнання — понад 1 млн грн.

Встановлена система оповіщення про повітряну тривогу на основі розробки викладачів та студентів факультету інформаційних технологій (сервер HomeAssistant та 22 пристрої на базі ESP32). Все обладнання придбане за кошти факультету. 

Організація навчальної та наукової роботи у співпраці з провідними університетами Європи та США, організація участі студентів та викладачів факультету у програмах академічної мобільності, діяльність у напрямі отримання міжнародних грантів на наукові дослідження, організація міжнародних навчально-наукових заходів – конференцій, семінарів; укладення угод про подвійні дипломи; залучення та супроводження навчання студентів-іноземців, активізація програм англомовного навчання на факультеті.

Наступний рік стане ювілейним для факультету, якому виповниться 15 років.

Після презентації звіту декана участь в обговоренні взяли завідувачі кафедр — Белла Голуб, Дмитро Касаткін, Володимир Харченко, а також керівник центру дистанційних технологій навчання Максим Мокрієв. Вони підкреслили позитивні зміни на факультеті, висловили схвальні відгуки щодо роботи колективу та запропонували одноголосно затвердити звіт декана.

До обговорення також долучилась Учений секретар Оксана БАРАНОВСЬКА, яка передала слова привітання та підтримки від ректора університету Вадима ТКАЧУКА та всього ректорату. Вона високо оцінила досягнення факультету в усіх напрямах діяльності, подякувала за наполегливу працю та побажала колективу подальшої активної роботи із новообраним деканом у 2025 році.

Факультет інформаційних технологій НУБіП демонструє стабільний розвиток і готовність до нових викликів, забезпечуючи високу якість освіти та активну наукову діяльність.

Після обговорення звіт був схвалений одноголосно. На завершення звітних зборів трудового колективу Ігор БОЛБОТ подякував всім за плідну роботу та побажав найшвидшої перемоги.

 

Таїсія САЯПІНА,
голова профспілки факультету інформаційних технологій

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook