Розкриваємо потенціал кожного

October 25, 2024

    24 жовтня 2024 року в стінах навчально-лабораторного корпусу кафедри бджільництва відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Підсумки пасічницького сезону 2024». Програма конференції поділилася на основну та студентську секції.

   В студентській секції студенти різних факультетів змогли представити свої презентації щодо актуальних тем для обговорень у сучасному бджільництві. Найкращі спікери під кінець конференції отримали сертифікати І, ІІ та ІІІ ступенів та приємний подарунок – мед з Голосіївської навчально-дослідної пасіки.

   Зіркою студентської секції стала Анна ІВАНЕНКО із презентацією сімейного бренду продукції бджільництва «VLASIUKIV honey house». Було дуже цікаво дізнатися про ведення господарства на території Житомирського Полісся, ознайомитися з аспектами маркетингу у галузі та відчути глибину сімейних традицій потомствених бджолярів. Пані Анна отримала за свій змістовний та яскравий виступ перше місце та особливий приз від завідувача кафедри Миколи ПОВОЗНІКОВА, а саме футболку лідера із тематичним принтом.

 

Анна Іваненко із брендованими баночками меду

    

   Друге місце посів Даніїл РУДЕНКО з темою «Особливості виробництва продукції бджільництва на Кіровоградщині». Під час виступу у дистанційній формі він підняв питання значної кількості полів в обробітку у Кіровоградській області, згадав про значний потенціал для розвитку промислового бджільництва у регіоні та навів власні припущення щодо вектору розвитку галузі в центрі України.

    Третє місце посів Петро ПОТАПЕНКО з темою «Вплив засобів захисту рослин на пасіку». Під час розповіді торкнувся болісної для багатьох пасічників теми мору бджіл та наголосив на можливості часткового впровадження альтернативних технологій у сфері захисту рослин без використання токсичних для бджіл пестицидів.

 

Виступ Петра Потапенка

     

   Також цікаво було ознайомитися з інформацією студентів та студенток Агробіологічного факультету, а саме: Вікторії УСТЕНКО («Особливості бджільництва України»), Станіслава СОМАЛЯ («Продукція бджільництва та її значення»), Іллі БУРБИ («Актуальні проблеми технологій виробництва продукції бджільництва»), Андрія КОЛОСА («Роль бджіл у запиленні основних сільськогосподарських культур») та Даніїла НИКИФОРОВА («Мій власний шлях становлення пасічником»). Презентацію на тему «Нозематоз бджіл» представив студент Факультету ветеринарної медицини Юрій ВОЙНАЛОВИЧ.

   Дуже приємно було знову почути доповідь вже традиційної та рідної спікерки конференцій Кафедри бджільництва Катерини МЕЛІКОВОЇ на тему «Використання фармакологічного препарату «Апілак» в стоматологічній практиці».

 

Дистанційний виступ Катерини Мелікової 

    Окрему подяку варто висловити студентам Лісоводського професійного аграрного ліцею за їх ініціативність та рішучість, а саме Іллі ПИРОГУ («Вплив бджіл на продовольчу безпеку та стабільність екосистем»), Аллі ЗЮБРІЙ («Здоровий спосіб життя на основі меду») та Дар’ї ЯРОВІЙ («Медове тісто та вироби з нього»).

     За технологічну складову та організованість студентської секції конференції відповідав староста наукового гуртка «Бджільництво», заступник голови ССО Факультету тваринництва та водних біоресурсів Дем’ян СЬОРАК.

    Загалом захід вийшов як і зазвичай: добрим, світлим та гостинним адже по-іншому на кафедрі бджільництва не буває!

Михайло ПРУДНИК,

член наукового гуртка "Бджільництво" 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook