«Зберігати надію і підтримувати одне одного»: презентація книги Ігоря Кручика «Інтелігенти під бомбами та ракетами»

16 October 2024, 11:39
м. Київ

   Книги завжди відігравали ключову роль у формуванні суспільства. Вони не лише передають знання, а й стають носіями культури, емоцій та історії. У наш час, коли цифрові технології беруть гору, важливо пам’ятати, що книга – це не просто джерело інформації, а справжнє мистецтво, яке має велику цінність. Цю думку висловив під час презентації своєї нової книги «Інтелігенти під бомбами та ракетами» Ігор Кручик, поет і журналіст. На зустрічі з автором, яка днями відбулася в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого, побували студенти-журналісти третього курсу НУБіП України.

«Інтелігенти під бомбами та ракетами» – це добірка нарисів, котра вийшла друком у видавництві «Саміт-Книга» за сприяння Українського інституту книги. Про що пише автор? Попри повномасштабне вторгнення, Київ упродовж 2022-2023 років залишався культурною столицею України: театральною, художньою, музичною, видавничою. На війні не зникла необхідність читати, відвідувати театри й вернісажі.

У книзі зібрано нариси, які друкувалися у перші дні після початку повномасштабного вторгнення в періодичних виданнях і висвітлювали події перших днів війни в Києві. За словами автора, «ця книжка про те, як зберегти надію і підтримувати один одного».

У вступному слові пан Ігор поділився думками про таїну творчості: «Будь-який письменник – це читач. Щоб написати одну книгу, потрібно написати тисячу і одну». Адже процес створення літератури є складним і тривалим, а кожен твір – результатом великих зусиль і досвіду. Згадуючи дискусії щодо ідеї електронних бібліотек, він додав, що безпаперові технології не зможуть повністю замінити традиційні книги, оскільки останні є носіями не лише інформації, а й мистецтва.

Чи не надто претензійна назва книги? Готуючи видання до друку, Ігор Кручик замислився над цим і вирішив поцікавитися, що скаже про те, як інтелігенти реагують на війну, штучний інтелект. ШІ підтвердив міркування пана Ігоря. Бо й справді, інтелігенти в умовах війни можуть поводитися по-різному: одні продовжують створювати мистецькі твори, інші займаються волонтерством і підтримкою громади. Багато з них намагаються документувати події, щоб зберегти пам’ять про війну. Книга «Інтелігенти під бомбами та ракетами» – саме про це.

На зустріч із публіцистом прийшло чимало людей: друзів, колег, героїв нарисів Ігоря Кручика. Один з героїв, Станіслав Шевченко з позивним «Король поетів», сказав: «Мені приємно бути на цій презентації, бо знаю Ігоря дуже давно. Письменник він професійний, робить усе дуже швидко. Талант до письма в нього від природи, але він ще й прекрасний журналіст. Він відчуває кульмінацію, і через це дуже цікаво читати його книжку. Ігор описує все в найменших деталях».

Прийшов привітати Ігоря Кручика ще один цікавий гість – Доктор Звук. Так називають славнозвісного професійного актора-імітатора, артиста Юрія Коваленка. «Те, що робить Ігор Кручик, це і фізична, і психологічна підтримка для всіх людей, які постраждали від війни. Ми маємо робити все можливе на своїй культурній ниві, бо якщо всі зариють голови в пісок, то перемогу буде дуже важко здобути. Наша робота – це духовна річ, без якої не відбувається нічого».

Приємною несподіванкою для автора стала присутність на презентації доцента кафедри сходознавства Національного університету імені Тараса Шевченка, громадянина Південної Кореї Кім Сук Вона. А виступ корейця українською здійняв у залі хвилю оплесків.

Ось які враження від зустрічі отримала Тетяна Чумак, доцент кафедри журналістики та мовної комунікації НУБіП: «Я познайомилася з цікавим письменником. Він презентував дуже потрібну й унікальну книжку. Герої нарисів – художниця, стоматолог, фотограф, піаніст, аграрій. Хочеться, щоб книгу Ігоря Кручика прочитало багато молодих людей».

Студенти також поділилися своїми враженнями. Ілля Слобоженюк розповів, що це була дивовижна подія, де він отримав можливість послухати про нову книгу і досвід автора, а також поспілкуватися з відомими особистостями, які дали цінні поради щодо журналістики під час війни. Єгор Касенюк підкреслив, що зустріч була неймовірною, адже можливість почути про життєвий шлях автора та його професійний досвід, що спричинив появу книжки, була дуже корисною.

Крім того, ми з однокурсниками обговорювали значення документування подій, які описані у книзі. Студенти зауважили, що таке літературне свідчення є важливим для розуміння сучасної історії та культури в майбутньому. Ця книга стає не лише свідком епохи, а й джерелом натхнення для молодих журналістів, які прагнуть висвітлювати правду у важкі часи.

Хочемо подякувати нашому викладачеві, доценту кафедри журналістики та мовної комунікації Ніні Жежері, яка запросила нас на цю зустріч. Завдяки такому спілкуванню ми можемо вчитися, надихатися і формувати своє професійне майбутнє. Ці події відкривають нові горизонти і допомагають нам, юним журналістам, стати кращими фахівцями.

 

Йордана Курганеви (текст, фото), Руслан Кулик (фото)
студенти 3 курсу спеціальності «Журналістика»
 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook