Студенти юридичного факультету відвідали «Палац Правосуддя»
Нещодавно студенти 2 курсу 3 групи побували у стінах Кловського палацу, що переданий для роботи Верховному Суду. За підтримки Людмили Головій, доцента кафедри адміністративного та фінансового права, студенти мали змогу потрапити до цієї пам’ятки архітектури, що загублена серед будівель на печерських Липках.
Гід Верховного Суду розповіла надзвичайну цікаву історію створення і життя палацу. У 1744 році на замовлення Києво-Печерської лаври на її ж землях розпочинається будівництво палацу для прийму представників імператорського роду і знатних осіб держави
До 1764 року тут містилася Лаврська друкарня, згодом у приміщенні відкрили шпиталь для хворих, потім у стінах Кловського палацу розмістилася губернаторська резиденція. З 1811 по 1857 роки в будівлі розташувалася Київська гімназія, в який викладала професура університету Святого Володимира, в стінах палацу виховувалися майбутній історик Києва Закревський, літературознавець Стороженко, художник Ге та інші видатні кияни
Громадянська війна залишила багато відбитків на палаці, він зазнав серйозних руйнувань. У 30-х рр. його було відновлено. Протягом XX ст. тут розміщувались різні установи – від Міністерства геології до Музею історії Великої Вітчизняної війни. Тривалий час (з 1982 по 2003 рр.) у стінах палацу розмістився музей історії міста Києва. Але у 2003 році будинок передали в експлуатацію Верховному суду України.
Після реконструкції і перебудови палацу, яка тривала 6 років і обійшлася бюджету у 134 мільйони гривень, у жовтні 2009 року представники української Феміди оселилися в одній з найкрасивіших пам’яток столиці.
Одна з найкрасивіших залів Кловського палацу – зала пленарних засідань. Розпис на стелі та стінах із зображенням давньоримських й давньогрецьких богів Юстиції та справедливості виконаний українськими художниками Олексієм Кулаковим та Наталкою Литовченко.
На території палацу діє невеличкий музей, де зберігається різноманітна суддівська атрибутика: від фрагментів “Руської правди” і Конституції Пилипа Орлика до сучасних суддівських мантій.
У палаці розташовані приміщення для офіційних заходів, кабінети керівництва ВСУ та незначна кількість кабінетів для працівників апарату ВСУ, приміщення для міжнародних зустрічей, семінарів, конференцій, а також зала судових засідань. Інтер'єри представницького корпусу відтворено в стилі бароко другої половини XVIII ст.
Дякуємо адміністрації за таке тендітне ставлення до студентства і таку віддатливу роботу гіда пані Ірини Борисівни
Лідія Галайдюк, куратор 3 групи 2 курсу,
доцент кафедри адміністративного та фінансового права