Як тебе не любити, Києве мій! Першокурсники-журналісти підкорюють духовні вершини столиці. Епізод 4

May 6, 2024
м. Київ

Збагачення знань: відвідини Наукової бібліотеки

імені Михайла Максимовича

    «Книга вчить, як на світі жить», – гласить народна мудрість. Ці слова є девізом життя освічених людей. Для них перебування в книгозбірні – органічна потреба й насолода. Таку насолоду відчули журналісти-першокурсники, відвідавши разом із куратором Степаненком Миколою Івановичем Наукову бібліотеку імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Як тільки перестуаєш поріг цього храму науки, відразу відчуваєш неймовірну атмосферу, від якої віє знаннями. Тут вас завжди радо зустрінуть працівники, вони допоможуть відшукати потрібну інформацію. Бібліотека має 13 відділів, 17 секторів, 19 абонементів та 23 читальні зали, а в центральному корпусі її розташований комп'ютерний зал на 47 місць.

Фонд книгозбірні вражає своєю різноманітністю та обсягом: 3,5 млн примірників книг, періодичних видань та інших видів друкованої продукції. Наукова, навчальна, довідкова, методична, періодична й інша не менш важлива література представлена понад 30 мовами світу. У фонді нараховується 1,7 млн наукової та 1,06 млн навчальної літератури. Щороку фонди поповнюються на 35000—40000 томів, з них книг30 тис. (близько 20 тис. наукових, 17 тис. підручників і навчальних посібників, 5 тис. періодики). Вражає кімната рідкісної книги, де зібрано понад 7 тисяч унікальних видань.

Окрім книжного фонду, бібліотека пропонує доступ до електронних ресурсів та баз даних, що робить процес пошуку інформації зручнішим й ефективнішим. Сьогодні університетська книгозбірня має значний за обсягом і унікальний за складом електронний інформаційний ресурс, який поєднує електронні каталоги книжкових видань, авторефератів та дисертацій, бібліографічні БД публікацій за профілем університету, повнотекстові БД видань Михайла Максимовича, Вісників університету, електронний фонд рідкісних видань, звітів науково-дослідної частини.

Привабило нас і те, що цей заклад часто організовує культурні заходи, виставки та лекції. Така форма роботи надає користувачам змогу спілкуватися з однодумцями й розширювати свої знання.

Студенти залишилися задоволеними відвідинами Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, деякі з них відразу вирішили записатися туди, аби заглибитися в багату журналістську царину й готувати себе до майбутньої діяльності. Микола Іванович по-шевченківськи точно пойменував наш захід: «Прогулянка із задоволенням і не без моралі».

Зезуль Ірина,
студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика»
 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook