Студенти в палаці Тарновських у Качанівці

May 2, 2024
Чернігівська область, с. Качанівка

Напередодні Великодня студенти різних факультетів НУБіП України мали можливість доторкнутися до історичної спадщини власними руками в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» Чернігівської області. Поїздка відбулася за ініціативи Миколи Томенка та підтримки адміністрації закладу вищої освіти.

Це місце – справжня зірка з-поміж архітектурних памʼяток Чернігівщини. Тут гостювали письменники та поети, творили композитори та художники. Воно приваблювало відвідувачів красою та гостинністю власників, про яку ходили легенди. Це – палац Тарновських у Качанівці.

Після прибуття в селище студенти відразу відчули у повітрі атмосферу величавого минулого. Палац вразив своєю архітектурою та інтерʼєрами, а парк з ландшафтним дизайном запрошує до прогулянок серед величних дерев і квітучих галявин.

Разом з екскурсоводом студенти відправились досліджувати неймовірну історію цих місць. В основній будівлі було розташовано музей, де, незважаючи на численні негаразди, що спіткали маєток, зберігся дух величності, який ховався в артефактах епохи, цікавих експозиціях історії місця та його колишніх власників й відомих гостей, серед яких були Тарас Шевченко, Микола Гоголь та інші.

Під час екскурсії студенти мали змогу ретельно дослідити палацовий комплекс і дізнатися багато цікавого про життя попередників цього маєтку, історію того часу. Студенти цікавилися архітектурними деталями палацу, особливостями українського бароко та взаємозвʼязком із європейськими стилями.

Вдалося переглянути виставку «Дорогою В(У)ражень», де на першому поверсі будинку розташовані витвори мистецтва українських авторів, а на другому – памʼятки російсько-української війни, серед яких докази російських злочинів та памʼятки військових. Хоча на території маєтку російські війська і не побували, проте завдали немало болю та шкоди навколишнім містам та людям, розповів екскурсовод, студенти й власними очима бачили наслідки їхнього «миру» по дорозі у заповідник.

Побачені місця вражають своєю красою, а їх важливість як культурної та історичної спадщини України неоціненна, тому й сумно бачити сьогоднішній занепад маєтку Качанівки. Проте адміністрація заповідника налаштована оптимістично, адже фінансування на його реставрацію було схвалено, проте не сталося через війну… Але ми всі віримо в перемогу, як і в те, що розкішні зали Качанівки ще будуть сяяти та повняться вільним українським народом…

Владислав Норець,
студент спеціальності «Журналістика»

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook