Інструктаж з безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану
9 серпня 2022 року в межах підготовки до нового 2022-2023 навчального року кафедрою загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності факультету захисту рослин, біотехнологій та екології за ініціативи навчального відділу проведено інструктаж з безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану для науково-педагогічних та педагогічних працівників агробіологічного факультету.
Були присутні 320 НПП у тому числі всі члени кафедри грунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули.
Проведення «Інструктажу з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану» проводила завідувачка кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності Алла Клепко. Вона ознайомила присутніх із усіма можливими викликами та небезпеками, які існують на сьогодні, через воєнний стан в нашій державі. Вона акцентувала увагу присутніх на правилах поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», звернула увагу на те, з яких джерел можна отримати достовірну інформацію.
Надалі Алла Володимирівна ознайомила учасників інструктажу із планом-схемою розташування сховищ та укриттів у навчальних корпусах та гуртожитках університету, а також з правилами поведінки у них. Увагу присутніх було звернуто на порядок дій у разі залпового вогню та артилерійських обстрілів, а також на алгоритм дії у випадку, якщо опинилися під завалом.
На нараді виступаючою було наголошено про дії людини під час виявлення вибухонебезпечних предметів та алгоритм поведінки у разі різних хімічних загроз. Особливу увагу присутніх учасників інструктажу було приділено тому, як пережити кризу, зберегти спокій та вийти із стресової ситуації в умовах воєнного стану.
Також, радісною подією в цей день в НУБіП з’явилася нова суперсучасна навчально-науково-виробнича лабораторія безпілотних рішень у 2 навчальному корпусі.
Її офіційне відкриття стало центральною подією Всеукраїнської науково-практичної конференції «Безпілотні технології в рослинництві», яка пройшла на базі кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна. До участі у ній долучилися компанії DroneUA, AgriLab, Агрейн та інші.
На базі цієї лабораторії студенти навчатимуться та практично опановуватимуть технологію дронів-обприскувачів, – це тільки перший крок. У перспективі вона трансформується в лабораторію роботизованих рішень для агробізнесу, а згодом ці спеціалізовані інноваційні лабораторії сформують Центр інноваційних рішень. Нагадаю, що в 2020 році на базі університету за підтримки компанії AgriLab запрацювала лабораторія точного землеробства, на базі якої зараз триває навчання за новою спеціальністю «Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві».
Вдалого та мирного старту нового 2022-2023 навчального року!
Карабач Катерина,
доцент кафедри грунтознавства та охорони грунтів