Співробітники Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК активні учасники круглого столу з питань регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів та сприяння експорту сільськогосподарської продукції

1 травня 2018 року

      Співробітники УЛЯБП АПК (Колесникова Т., Сороколєтова К., Лось О.) прийняли активну участь у Круглому столі з питань регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів та сприяння експорту сільськогосподарської продукції.

     Даний захід був проведений у рамках співробітництва з Програмою розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) спільно з Державною службою України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) 24 квітня 2018 р. Було розглянуто питання регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів (далі – СФЗ) та сприяння експорту сільськогосподарської продукції.

     Зазначений захід організовується для асоціацій виробників, експортерів з метою розгляду практичних аспектів застосування положень Угоди Світової організації торгівлі (далі – СОТ) з питань СФЗ, зокрема, статті 6 щодо регіоналізації, а також обговорення ролі та відповідальності між приватним та державним секторами.

     У рамках Круглого столу було висвітлено наступні теми:

1) приклади регіоналізації: суперечки Російської Федерації, Індії в СОТ та інше;
2) ключові заходи, які Україна здійснила/здійснюватиме щодо запобігання та захисту від африканської чуми свиней;
3) механізм здійснення моніторингу з метою визначення регіонів вільних від регульованих шкідливих організмів;
4) визначення потенційних ризиків для окремих секторів рослинництва та тваринництва, де можливо застосувати принцип регіоналізації.

  В даному заході прийняли участь американські експерти, представники українських органів влади (Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Держпродспоживслужби) та бізнес сектору.

Ушкалов В.О.,
директор УЛЯБП АПК

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook