Випускник університету Юрій Мельник: «Хочете стати успішними? Будьте чесними, майте внутрішню мотивацію і прагнення до саморозвитку»

13 березня 2018 року

     Ректорський проект «Школа лідерства НУБіП України» набирає обертів.
     Сьогодні званим і очікуваним гостем студентів був відомий політик і аграрій – випускник нашого вишу, академік НААН, Герой України Юрій Мельник, якого представив ректор університету Станіслав Ніколаєнко.

     Почавши з простого виробничника-аграрія, згодом він додав у послужний список – посади віце-прем'єр-міністра України з аграрних питань у 2005-2006 роках, міністра аграрної політики (2006-2010 рр.). Нині наш гість – перший заступник голови правління компанії «Миронівський хлібопродукт». Чи ж це не зразок справжнього лідера? Тож розповісти, як формуються лідерські якості, йому було про що.

 

     Юрій Мельник говорив про історію, менеджмент, кадрову політику знаного на ринках України і світу «Миронівського хлібопродукту», що у багатьох регіонах України займається виробництвом м’яса птиці, вирощуванням і переробкою різних сільськогосподарських культур з прицілом на експорт (хоча внутрішній ринок по дохідності йому не поступається). «МХП» – це успішна модель соціально-відповідального бізнесу на селі.

     За словами спікера, успіх компанії у тому, що вдалось побудувати ефективну модель господарювання. І конкуренції в цьому процесі боятися не слід: чим більше успішних людей і підприємств в країні, тим краще буде Україні.

     Знаходити таких людей серед нинішньої студентської молоді покликаний конкурс стартапів, оголошений «Миронівським хлібопродуктом». На сьогодні він знаходиться на завершальному етапі: з 33 інноваційних проектів, половина з яких може «вистрелити» і стати ефективними для країни і галузі. Цей конкурс буде розвиватися і далі, тож Юрій Мельник запросив наших студентів до участі у ньому. А серед молодих і амбітних людей, присутніх у залі, можуть бути переможці цього конкурсу. До речі, сьогодні в компанії вельми успішно працюють чимало випускників нашого університету (причому не завжди за профілем, вказаним у дипломі). Вони готові поділитися з нинішнім студентством секретами свого успіху. А критеріями, що слугують успіху молодої людини на професійній ниві, на думку Юрія Мельника, є чесність, прагнення до внутрішньої мотивації і саморозвитку.

     На згадку про цей перший, але не останній візит до Alma mater Станіслав Ніколаєнку вручив Юрію Мельнику університетську майку лідера. І висловив сподівання, що слухачі «Школи лідера НУБіП України» зможуть побувати у центральному офісі і виробничих підрозділах «МХП», познайомитися з роботою компанії на місці.

     Учасники проекту представили свої команди, озвучивши назву, девіз і символіку кожної з чотирьох заявлених у ньому груп.

     Тему «Лідерство за методом персонального SWOT-аналізу» розглянула доцент кафедри філософії Тетяна Данилова.

     Вона зосередила увагу на світоглядних вимірах лідерства в реаліях ХХІ століття. Яким має бути лідер у наш час? Лідер – це завжди людина, авторитетний член організації, соціальної групи, суспільства в цілому, особистісний вплив якого дозволяє йому грати суттєву роль в соціальних, економічних, політичних, культурно-духовних процесах. Саме світогляд лідера відіграє важливу роль у визначенні результатів його життя та діяльності.

 

     Але які базові цінності, притаманні лідерам будь-якої культури? Насамперед, це самостійність, стимуляція, гедонізм, досягнення, влада, безпека, комфортність, традиції, доброта та універсалізм. Кожен лідер має визначити, що є найважливішим для нього самого і лише тоді зможе спрямувати свою діяльність у потрібне русло.

     І не забувайте, що лідерство – це мистецтво, яке дозволяє примусити людину робити те, що вам хочеться, тому що вона сама хоче це зробити.

Анастасія Стародуб,
фахівець відділу виховної роботи та студентських справ


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook