Кращі спортсмени університету

 Спортивна слава університету 

В Україні за високі спортивні досягнення на офіційних міжнародних змаганнях з 1993 року Міністерство молоді та спорту України (http://dsmsu.gov.ua) присвоює спортивні звання спортсменам і їх тренерам відповідно до Положення по Єдину спортивну класифікацію України (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1861-13) . Офіційними змаганнями в України є змагання з визнаних в Україні видів спорту включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, організацію і проведення таких змагань Мінмолодьспорт надає національним всеукраїнським федераціям (асоціаціям, лігам і т.ін.) з якими заключає договір про співпрацю (з одного виду спорту договір укладається тільки з однією федерацією, решта федерацій є громадськими об'єднаннями, а змагання які вони проводять не є офіційними, на них не присвоюються державні спортивні звання, не розігруються звання чемпіонів України, переможців кубків України). Перелік визнаних в Україні видів спорту затверджується наказами Міністерства молоді та спорту України "Про затвердження кваліфікаційних норм та вимог до єдиної спортивної клісифікації України".


Спортивну славу університету складають видатні спортсмени, які досягли високих результатів під час навчання або роботи в університеті

 

Заслужені майстри спорту, призери Олімпійських Ігор            

  • Олександра Пархоменко - заслужений майстер спорту України з радіоспорту, наказ Мінмолодьспорту України від 13.12.2016 №4637 триразова чемпіонка світу серед юніорок (2008, Корея), дев`ятиразова призерка чемпіонатів світу зі спортивної радіопеленгації серед дорослих (2012, 2014, 2016, 2018), 15-разова чемпіонка Європи зі спортивного радіоорієнтування (2006-2019),  на чемпіонатах Європи зі спортивної радіопеленгації (2007-2020) завоювала 20 медалей (7 золотих, 5 срібних, 8 бронзових), на чемпіонатах України зі спортивної радіопеленгації у чотирьох вправах в особистому та командному заліку зайняла 180 призових місць (2006-2020), майстер спорту України зі спортивного орієнтування, на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування (орієнтування бігом, орієнтування на лижах, орієнтування на велосипедах) виборола більше 60 медалей (2006-2020); випускник факультету комп`ютерних наук та економічної кібернетики (2006-2011), відмінниця навчання, випускник педагогічного факультету (2012-2013), асистент кафедри комп`ютерних наук факультету інформаційних технологій (з 2013 р.), випускник аспірантури за спеціальністю теорія та методика навчання (2020):

    

  • Олександр Багач заслужений майстер спорту України з легкої атлетики (1996),  3 місце на Олімпійських Іграх з штовхання ядра (1996, Атланта), чемпіон Європи (1992, 1994, 1998, 2000), чемпіон світу (1999), випускник зооінженерного факультету, тренер спортивного клубу університету (1995-1997):

     

  •  Анатолій Бондарчук заслужений майстер спорту СРСР з легкої атлетики (1972), 1 місце на Олімпійських Іграх в Мюнхені (1972), 3 місце Монреаль (1976) з метання молоту, чемпіон світу (1969-1971), чемпіон Європи (1969), рекордсмен світу (1969-1971) з метання молоту, тренер спортивного клубу університету УСГА (1971-1975):

     

  • Володимир Івановзаслужений майстер спорту СРСР з волейболу (1968), чемпіон Олімпійських Ігор з волейболу в складі збірної команди СРСР (1968, Мехіко), тренер спортивного клубу УСГА (1966-1969):

    

  • Борис Терещукзаслужений майстер спорту СРСР з волейболу (1968), чемпіон Олімпійських Ігор з волейболу в складі збірної команди СРСР (1968, Мехіко), випускник агрохімічного факультету (1966-1971), викладач кафедри фізичного виховання, тренер збірної команди університету з волейболу, чоловіки (2001-2008):

       

 

Майстри спорту України міжнародного класу

     За роки незалежності України спортивне звання "Майстер спорту України міжнародного класу" присвоєно 11 студентам, викладачам НУБіП України з 8 видів спорту: радіоспорт - 3 (Олександра Пархоменко, Олена Пітірімова, Вікторія Плохенко), кіокушин карате - 2 (Сергій Вербицький, Маріанна Вербицька), гирьовий спорт - 1 (Володимир Бондаренко), кіокушинкай карате - 1 (Олександр Свинаренко), пауерліфтинг - 1 (Сіражутдін Базаєв), сумо - 1 (Андрій Жила), черліденг - 1 (Тетяна Пенцак), військово-спортивні багатоборства - 1 (Віктор Ратошнюк)

  • Віктор Ратошнюк майстер спорту України міжнародного класу з військово-спортивних багатоборств Спортивне звання присвоєно наказом Міністерства молоді та спорту України №5885 від 18.12.2019 р. За 1 місце на 13-му чемпіонаті світу з військово-спортивних багатоборств (22-24.11.2019 м. Харків). Студент агробіологічного факультету (з 09.2018 р.).

 

  • Олександр Свинаренко майстер спорту України міжнародного класу з кіокушинкай карате Спортивне звання присвоєно наказом Міністерства молоді та спорту України №4010 від 22.09.2017 р. посв. № 1254. Студент 3 курсу скороченого терміну навчання факультету конструювання та дизайну (з 09.2017 р.).

  

  •  Маріанна Войтенкова (Вербицька)майстер спорту України міжнародного класу з кіокушин карате. Наказ Державної служби молоді та спорту України № 1796 від 09.12.2011 р. посвідчення № 99. Перша українська спортсменка чемпіонка Європи серед жінок з кіокушин карате (2011), випускник факультету інженерії агробіосистем (2007-2011), випускник магістратури факультету аграрного менеджменту (2011-2012), асистент кафедри фізичного виховання (2014-2019):

  • Сергій Вербицький –  майстер спорту України міжнародного класу з кіокушин карате. Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту № 229 від 28.01.2011 р., посвідчення № 975. Дворазовий чемпіон світу з кіокушин карате серед сеніорів (2007, 2010), завідувач кафедри фізичного виховання (2010-2014), викладач, старший викладач кафедри фізичного виховання (з 1995 р.):

   

  • Вікторія Плохенкомайстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту, майстер спорту України зі спортивного орієнтування,  Чемпіонка Європи серед юнаків і дівчат зі спортивного орієнтування (2001), призер чемпіонатів світу зі спортивної радіопеленгації (2012, 2014), випускник педагогічного факультету (2011-2012), випускник факультету садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури (2000-2006), за час навчання в університеті на чемпіонатах України зі спортивного орієнтування (бігом) завоювала 34 медалі (16 золотих, 12 срібних, 6 бронзових), на чемпіонатах України зі спортивної радіопеленгації за 2011-2013 роки зайняла 46 призових місць (16 перших, 20 других, 10 третіх):

  • Олена Пітірімовамайстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту. Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту №4388 від 21.12.2009 р. посв. №580. Чемпіонка світу зі спортивної радіопеленгації (2008), на чемпіонатах Європи зі спортивного радіоорієнтування завоювала 6 медалей (2 золоті, 3 срібні, 1 бронзову) (2010-2012 рр.), за 2007-2013 роки на чемпіонатах України з радіоспорту (спортивна радіопеленгація) і спортивного орієнтування (орієнтування бігом) завоювала більше 100 призових місць, випускник факультету садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури (2007-2012), відмінниця навчання, 2 роки отримувала стипендію Верховної Ради України:
  • Світлана Ярьомкомайстер спорту України міжнародного класу з сумо, майстер спорту України з дзюдо, 3 місце на чемпіонаті світу з дзюдо (2009), 2 місце на чемпіонаті світу серед молоді (U23) із сумо (2009), 3 місце на Всесвітній універсіаді з дзюдо (2009.07), 1, 2 місця на чемпіонатахі Європи із сумо (2009),  3 місце на чемпіонаті Європи з дзюдо (2010), студентка факультету екології і біотехнології (2008-2010). На фото нагородження кращих спортсменів університету на вечорі спортивної слави:

  

  • Тетяна Пенцак майстер спорту України міжнародного класу з черліденгу. Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту №3572 від 08.10.2007 р., посвідчення № 177. Чемпіонка І Европейських спортивних ігор з черліденгу (2007), випускник факультету комп`ютерних наук та економічної кібернетики (2006-2011), асистент кафедри технологій програмування (2013-2016): 

 

  • Андрій Жила  майстер спорту України міжнародного класу з сумо. Наказ Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту №3431 від 29.12.2003 р. посвідчення №520.  Чемпіон Європи з сумо (2002), викладач кафедри фізичного виховання (2001-2007):

 

  • Валентин Бондаренкомайстер спорту України міжнародного класу з гирьового спорту.   Наказ Державного комітету України з питань фізичного виховання і спорту від 2002 р. Чмпіон світу серед юніорів з гирьового спорту (2001), випускник факультету агрохії та грунтознавства (1998-2003), випускник факультету аграрного менеджменту (2003-2004):

 

  • Сіражутдін Базаев майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу (1998), заслужений тренер України (2005). Дворазовий чемпіон Європи (1993, 1995), чотириразовий переможець чемпіонатів світу (1995, 1997, 1998, 1999), 8-миразовий чемпіон України з пауерліфтингу, випускник економічного факультету Національного аграрного університету (1988-1993). Тренери - Віктор Налейкін, В. Алоєв, Л. Матросян. Визнаний кращим спортсменом України (1998), з 2004 р. - перший віце-президент Федерації пауерліфтингу України.

 

  • Володимир Калюжний – учасник Олімпійських Ігор з фехтування на шаблях (1996 Атланта, 2000 Сідней), призер чемпіонатів Європи, Всесвітньої Універсіади (1997), випускник факультету механізації сільського господарства (1996-2001);
  • Віктор Налейкін – дворазовий чемпіон світу, дев`ятирозовий чемпіон Європи з пауерліфтингу, тренер спотивного клубу УСГА з 1979 р.:

  

  • В. Біляк1 місце - Кубок СРСР з важкої атлетики, випускник факультету механізації сільського господарства;
  • А. Симоненко – ковзанярський спорт;
  • В. Чумаклегка атлетика;
  • Л. Васіна, О. Старинський кульова стрільба;
  • О. Корват, А. Овчаренко, Д. Задвірняк боротьба вільна;
  • О. Пономаренко важка атлетика.

 

Переможці та призери чемпіонатів світу, Європи

  • Федір Карпович –  2, 3 місця - чемпіонат Європи зі спортивної радіопеленгації (17-20.09.2020 Республіка Болгарія), студент 2 курсу факультету інформаційних технологій

  • Людмила Смик –  1, 1 місця - чемпіонат Європи зі спортивного радіоорієнтування (27-29.09.2019 Республіка Румунія), 3, 3 місця - чемпіонат Європи зі спортивної радіопеленгації (17-20.09.2020 Республіка Болгарія), студентка гуманітарно-педагогічного факультету з 2019 р.

 

  • Віталій Андріяш –  2 місце - чемпіонат світу з гиьового спорту серед майстрів (11.2019), 2 місце в естафеті - чемпіонат світу з гиьового спорту (1-4.09.2020 Королівство Данія), викладач кафедри фізичного виховання, тренер збірної команди студентів НУБіП України з гирьового спорту:

  • Віктор Ротошнюк –  1, 1 місця - чемпіонат світу з військово-спортивних багатоборств (30.11-2.12.2018 м.Харків, 22-24.11.2019 м. Харків), студент агробіологічного факультету з 2018 р.
  • Різван Касумов –  1 місце - чемпіонат Європи з джіу-джитсу (19-20.10.2019, м. Рим, Італія), студент 2 курсу факультету аграрного менеджменту, стаття (https://nubip.edu.ua/node/66180):

  • Максим Редько –  2, 2, 2 місця - клубний чемпіонат світу з веслування на човнах "Дракон" (12-15.09.2019 м. Київ), студент ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження з 2017 р., стаття ():

  • Анастасія Савенко –  3 місце - чемпіонат Європи з кіокушинкай карате (20-24.11.2018 Угорська Республіка), студентка факультету захисту рослин, біотехнологій та екології (2015-2019).
  • Тетяна Петрович –  3 місце - чемпіонат Європи з боксу серед жінок (11.2016 м. Софія, Болгарія), студентка магістртури агробіологічного факультету (2015-2016):

    

  • Михайло Сятиня  3 місце - чемпіонат світу з хортингу (17.10.2016, м. Трускавець), студент агробіологічного факультету 2010-2016):