В університеті стартував науково-практичний семінар «Як стати успішним науковцем на міжнародному рівні»

21 червня 2016 року
НУБіП України

 

 

 

 

В університеті стартував науково-практичний семінар «Як стати успішним науковцем на міжнародному рівні». Його учасників – викладачів із нашого та інших вишів – привітав проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук, який вказав на зростаючу інтернаціоналізацію вітчизняної освіти, широкі можливості для українських молодих та досвічених дослідників щодо участі у міжнародних програмах обміну та грантових проектах. «Проте для цього ми повинні навчитися бути «видимими» для закордонних колег: мати міжнародні англомовні публікації у високо рейтингових наукових журналах, бути зареєстрованими на міжнародних наукових порталах, адже особисті показники цитованості кожного НПП є вагомими для визначення загального рейтингу університету», - зазначив В.Ткачук.

Побажала плідної роботи учасникам семінару також директор ННІ післядипломної освіти Марія Кулаєць. За її словами, інститут узяв на себе місію сприяти професійному розвитку НПП як нашого університету так і інших аграрних ВНЗ України. Підтвердженням цього є широка географія учасників семінару, який розпочав свою роботу сьогодні – Луганський та Вінницький національні аграрні університети, Подільський державний аграрно-технічний університет, Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України, численні представники кафедр нашого університету. Переконані, що виконуємо корисну і важливу діяльність – допомагаємо науково-педагогічним працівникам набути нових професійно-значущих для вищої освіти України знань і навичок.

 

 

Власне семінар розпочався з презентування засад, перших результатів, планів та ризиків функціонування новоствореного в структурі ННІ післядипломної роботи підрозділу – Центру професійного розвитку кадрів, який представила його керівник, професор Наталія Демешкант. «В усіх американських та західноєвропейських університетах природничого типу подібні центри з успіхом виконують функції осередків методичного вдосконалення компетентностей НПП, поширенню передового педагогічного досвіду, впровадженню інноваційних методик організації навчального процесу. Наш Центр створено порівняно нещодавно і тому для нас так важливими є визнання закордонних колег, їх підтримка та поради. Ми щиро вдячні нашим почесним лекторам, які погодилися прибути до нас на семінар з циклом лекцій та майстер-класів щодо шляхів досягнення наукового успіху на міжнародному рівні», - наголосила Н.Демешкант.

 

    

Про особливості мовного стилю заповнення наукових порталів, написання статей, їх редагування та рецензування англійською мовою розповіла доцент Людмила Данькевич. Вона закцентувала увагу учасників на основних відмінностях таких текстів та зауважила, що мова наукової публікації повинна бути, перш за все, грамотною і лаконічною, з використанням наукових зворотів та спеціальних термінів, знання яких свідчить про рівень володіння академічною англійською мовою. Загалом, цьому мистецтву треба було б системно вчити наших магістрів та аспірантів. А досвіченим НПП постійно вдосконалювати свої навички, результатом чого був би так бажаний для нас індекс-Хірше.

 

 

Як зорієнтуватися в різномаїтті міжнародних наукових порталів, їх видах та особливостях реєстрації на них, зосередилася доцент Вікторія Арестенко, стипендистка Програми Уряду США USDA у 2014 році. Research Gate, Web of Science, ORSID – це ті основні міжнародні портали, реєстрація та розміщення на яких інформації про свою наукову та педагогічну діяльність, робить науковця «видимим» для закордонних партнерів, збільшує його шанси ввійти до наукових консорціумів, побачити себе «в зеркало» міжнародного наукового визнання.

 

 

Програма семінару передбачатиме також відпрацювання практичних навичок реєстрації на наукових порталах та обмін позитивним досвідом публікації в SCOPUS збірниках.

 

 

 

 

 Продовжать роботу семінару відкриті лекції професора Яцека Козела з державного університету Штату Айова, що відбудеться 16 червня 2016р. в ауд. 232 навч. корп. 15 (початок о 10.00) та заняття д-ра Яцека Марковського з Вроцлавського природничого університету. Триватиме семінар ще два дні, по завершенні якого учасники отримують міжнародні сертифікати.

 

 

 

Наталія Демешкант

керівник Центру професійного розвитку кадрів

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook