Мукачівський фаховий коледж НУБіП України: регіональна еколого-туристична конференція «Туристичне Закарпаття: екологія і мандри»
Мукачівський фаховий коледж НУБіП України: регіональна еколого-туристична конференція «Туристичне Закарпаття: екологія і мандри»
19 жовтня 2024 року
Туризм та екологія взаємопов’язані напрямки, що набувають щораз більшої важливості в житті кожного із нас. Туристичні потоки сьогодні в десятки разів переважають інші, а саме явище туризму у сучасних умовах має нові форми і виміри – від цифрового та віртуального до використання штучного інтелекту. Однак «кістяк» туризму завжди залишиться незмінним – він має запах лісу, шум води, атмосферність замків і підземель – це той справжній туризм, який відповідає нашим справжнім людським відчуттям і бажанням.
Проживаючи в мальовничому куточку Заходу – Закарпатті, що володіє величезним туристичним потенціалом, унікальною природною та культурною спадщиною можна говорити багато, про що добре знають здобувачі освіти спеціальності 101 «Екологія» та 242 «Туризм і рекреація» ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України». Отримані знання про Закарпатський регіон повинні підкріплюватися практичною діяльністю та наочними прикладами. Саме тому, 17 жовтня 2024 року відбулася регіональна еколого-туристична конференція під назвою «Туристичне Закарпаття: екологія і мандри», яку приурочено до Міжнародного дня охорони природи, що проводиться 18 жовтня.
Метою конференції став обмін досвідом та обговорення перспектив індустрії туризму та рекреації, вирішення проблем розвитку та впровадження інновацій у сфері гостинності; обговорення впливу діяльності людини (антропогенних дій) на навколишнє середовище та пошук шляхів їх мінімізації; поглиблення та систематизація екологічних знань, розвитку екологічного стилю мислення та екопозитивної поведінки.
У роботі заходу взяли активну участь студенти коледжу та присутні гості з ВСП «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж НЛТУ України» та природничо-гуманітарного фахового коледжу ДВНЗ «УжНУ».
Модератором конференції виступила викладачка екологічних дисциплін, Тетяна Дзямко, яка відкрила конференцію словами вдячності ЗСУ, після чого учасники вшанували пам'ять загиблих Героїв та мирних жителів України хвилиною мовчання.
З вітальним словом виступив Юрій Садварі, директор ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України», який відзначив важливість подібних заходів для обміну досвідом та спільного пошуку рішень на перехресті сучасних викликів. Такі події, зазначив Юрій Юрійович, стають не лише майданчиком для презентації еколого-туристичних досліджень, а й сприяють збагаченню інтелектуального середовища та підтримці інноваційного розвитку в країні.
До вітальних слів долучився Максим Адаменко, відомий волонтер та екскурсовод Закарпаття, який побажав учасникам конференції цікавих доповідей і виступів з ними, активних дискусій.
Організатори конференції ознайомили присутніх з тематичними напрямками роботи конференції, такими як:
- Об’єкти природо-заповідного фонду в Закарпатській області.
- Бальнеологічні ресурси їх значення та охорона.
- Гідрологічні пам’ятки місцевого значення.
- Рівень розвитку туристичної інфраструктури та її вплив на навколишнє середовище.
- Туристичне Закарпаття в умовах воєнного стану.
У ході конференції присутні заслухали доповіді молодих дослідників з наступними темами:
- Карпатський біосферний заповідник – унікальна екосистема букових пралісів – здобувачка освіти спеціальності «Екологія» Дарина Пилипчинець;
- Національний природний парк «Синевир» – магніт розвитку Закарпатського туризму – здобувачка освіти спеціальності «Туризм та рекреація» Дарина Драгушинець;
- Формування екотуристичних маршрутів в межах національного природного парку «Зачарований край» Закарпатської області – здобувачка освіти спеціальності «Екологія» Анастасія Делеган;
- Сучасний стан та перспективи розвитку Келечинських бальнеологічних джерел» – здобувачка освіти спеціальності «Екологія» Валерія Бошканець;
- Термальні води Закарпаття – неоціненний подарунок природи – здобувачка освіти спеціальності «Туризм та рекреація» Вікторія Рожкович;
- Водоспад Шипіт. Екологічні виклики та шляхи їх подолання – здобувачка освіти спеціальності «Екологія» Яніна Смерека;
- «Водоспад Труфанець: унікальне диво Карпат – здобувачка освіти спеціальності «Туризм та рекреація» Альохін Ніколетта;
- На березі Карпатського моря також «воюють» за країну – здобувачка освіти спеціальності «Екологія» Оксана Плеша;
- Рівень розвитку туристичної інфраструктури та її вплив на навколишнє середовище – здобувачка освіти спеціальності «Туризм» Юлія Ковальова;
- Вплив туристичної діяльності на стан довкілля – здобувачка освіти спеціальності «Екологія» Каріна Патюк;
- Сільський туризм Закарпаття – ключ до збереження та розвитку сільських територій – здобувачка освіти спеціальності «Туризм та рекреація» Таміла Метеньканич;
- Туристичне Закарпаття в умовах воєнного стану – здобувачка освіти спеціальності «Туризм та рекреація» Вікторія Дзямко.
Теми виступів відзначилися актуальністю та практичною спрямованістю, охоплюючи різні аспекти екологічних та туристичних напрямків Закарпатської області.
На завершення Марія Яцик, заступник директора з навчальної роботи, зазначила про актуальність таких заходів, адже юні дослідники складаючи доповідь на задану тему, отримують певну користь. А саме вчаться збирати інформацію, розвивають аналітичні здібності, набувають уміння викладати результати у тезовій формі, практикуються у публічних виступах та веденні дискусій. Для мотивації студентів разом із завідувачками відділень Наталією Павлишинець та Ольгою Гудзоватою вручили сертифікати про участь у конференції.
Щиро дякуємо усім учасникам конференції. Бажаємо Вам здоров’я, натхнення, невичерпної енергії та подальшої плідної праці.
Тетяна ДЗЯМКО
Мар´яна ПИРИНЕЦЬ