Міжнародна співпраця в дії: українсько-італійське партнерство НУБіП України з Університетом ім. Альдо Моро в Барі

1 листопада 2023 року

 Невід’ємною складовою діяльності НУБіП України є активна міжнародна співпраця та зміцнення партнерських стосунків із закордонними вишами. Одним з напрямів тісної взаємодії є реалізація спільних проєктів та обмін досвідом. Цими днями у межах партнерської угоди про співробітництво університетська делегація у складі академіка Володимира Булгакова, декана факультету конструювання та дизайну НУБіП України Зіновія Ружила, декана гуманітарно-педагогічного факультету Інни Савицької та доцента кафедри іноземної філології і перекладу Оксани Захуцької відвідала з робочим візитом Університет імені Альдо Моро в Барі (Італія).


 Університет ім. Альдо Моро, який розташований в місті Барі, в південному регіоні Апулії, є одним із найстаріших і найпрестижніших закладів вищої освіти в Італії. Був заснований в 1925 році, має довгу і багаторічну історію. Сьогодні у ньому навчається близько 30 000 студентів, підготовка яких здійснюється на 11 департаментах (факультетах). Університет славиться своїми дослідженнями і рівнем викладання, надає широкий спектр курсів у галузі гуманітарних наук, інженерії та медицини. Функціонують різноманітні програми підготовки як бакалаврів і магістрів, так і PhD студентів. Університет приділяє значну увагу міжнародним контактам, сюди приїжджають навчатися студенти з різних куточків світу.


 Метою поїздки стало налагодження контактів, обговорення моделей співпраці між університетами, програм мобільності студентів та викладачів, проведення спільних наукових досліджень, у тому числі шляхом написання спільних проєктів та отримання грантів. Угода про співробітництво між університетами стала можливою завдяки багаторічній співпраці та дружнім стосункам між нашими університетами.
 У перший день візиту відбулося знайомство делегації з керівництвом університету, зокрема з проректором Грацією Паолою Ніше, яка за дорученням ректора, професора Стефано Бронзіні розповіла про історію закладу, багаторічні традиції, представила матеріально-технічну базу. Цікавою та плідною була спільна зустріч з представниками міжнародного відділу Сільваною Сіріко, професором Алессандро Рубіно, а також делегатами різних факультетів для обговорення перспектив подальшої співпраці.

 В університеті Альдо Моро широко представлені спеціальності гуманітарного спрямування, зокрема, професійна освіта, психологія, журналістика, філологія, міжнародні відносини, політологія та філософія. Навчальні пропозиції кафедр спрямовані на розвиток сучасних навичок, необхідних для здобуття різноманітних професій із високою соціальною значущістю: від вчителів, педагогів, психологів до редакційних експертів та дослідників з питань комунікації. Тому зустріч декана гуманітарно-педагогічного факультету Інни Савицької з очільниками та представниками відділу гуманітарних досліджень та інновацій була дуже цікавою та насиченою, відбувся обмін думками щодо подальшої співпраці.

 Наступного дня відбулися робочі зустрічі на відділенні інженерії. Членів делегації ознайомили з матеріально-технічною базою, умовами навчання студентів, науковими розробками викладачів та аспірантів. Також відбулося урочисте засідання колективу факультету, під час якого ініціатору та координатору співпраці між Університетом Альдо Моро та НУБіП України професору Сімоне Паскуцці за рішенням вченої ради та дорученням ректора, академіка Станіслава Ніколаєнка було вручено атестат почесного доктора НУБіП України та відповідні атрибути.


 Для студентів та науковців італійського університету завідувач кафедри механіки НУБіП України, академік НААН України Володимир Булгаков прочитав відкриту лекцію з механіки.
 Третього дня не менш результативною була зустріч української делегації в стінах Політехнічного університету м. Барі з ректором, професором Франческо Купертіно. Навчальний заклад є одним з наймолодших політехнічних університетів в Італії. Створений у 1990 році шляхом виокремлення зі структури Університету ім. Альдо Моро. Територіально Політехнічний університет розташований поруч і готує інженерні кадри для багатьох галузей, в тому числі і для сільського господарства.

 


 Після взаємних привітань відбулася цікава розмова і ґрунтовне обговорення можливостей взаємного співробітництва між нашими університетами. Ректор університету проф. Франческо Купертіно висловив готовність до співпраці, обміну студентами та науковцями. Наукові пропозиції обов’язково повинні бути спрямовані на подачу спільних наукових проєктів і для цього італійська сторона запевнила у своїй готовності докласти відповідні зусилля для їхнього здійснення.
Підсумком зустрічі стала домовленість про укладання угоди про співробітництво між НУБіП України та Політехнічним університетом м. Барі.

 Далі було відвідування департаменту будівництва та цивільної інженерії. Професор Леонардо Даміані детально познайомив з діяльністю свого підрозділу, напрямками наукових досліджень та можливостями для співпраці. Для знайомства з матеріально-технічною базою було обрано навчальну та наукову лабораторії з дослідження ґрунтів. Особливу зацікавленість викликали дослідження основи ґрунтів, що мають важливе значення при цивільному і промисловому будівництві. Було вирішено, що студенти та науковці з України зможуть використовувати сучасне, складне обладнання у своїх дослідженнях.

  
 Далі українська делегація з НУБіП України відвідала промислове виробництво оливкової олії, яке знаходиться на відстані близько 20 км від Барі Під час екскурсії було представлено устаткування виробництва, особливо принцип дії та характеристики головного робочого органу при віджимі - механічного млина з гранітними дисками. Цікавим досвідом стало і відвідування типової італійської агроферми, де працюють та проводять дослідження аспіранти університету.

 Підводячи підсумки візиту делегації з НУБіП України у м. Барі можна з упевненістю констатувати, що італійська сторона зацікавлена у співпраці з науковцями та викладачами нашого університету, підтримує нашу країну в боротьбі з російським агресором і бажає нам Перемоги.

  

Оксана ЗАХУЦЬКА,
доцент кафедри іноземної філології та перекладу


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook