Тиждень загальноосвітніх дисциплін у ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України»

10 жовтня 2023 року
  З 02 по 06 жовтня 2023 року в ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» проводився тиждень загальноосвітніх дисциплін. В рамках цього тижня було проведено багато різноманітних конкурсів, виставок та проєктів.
  Розпочався тиждень з заходу військово-патріотичного спрямування, приуроченому Дню захисників та захисниць України. На захід були запрошені військовослужбовці ЗСУ: Сергій (позивний «Сірий»), капітан, учасник АТО, голова громадської організації «Спілка учасників бойових дій та АТО «УВО», Володимир (позивний «Грузин»), Віктор (позивний «Вінт»), Ярослав (позивний «Лось»). Організував захід викладач предмету «Захист України» Володимир ХРИСТЯНОВИЧ.
  02 жовтня для здобувачів освіти 11-ІП, 13-ІП, 11-Б та 12-Д груп був проведений науково-пізнавальний захід «Цифри не керують світом, але вони показують, як управляється світ». Мета заходу – підкреслити важливість цифр і статистики у розумінні та аналізі того, як управляється світ. Цифри і дані допомагають нам відслідковувати тенденції, оцінювати результати різних стратегій, а також приймати обґрунтовані рішення. Аналіз цифр і даних може допомогти нам краще розуміти і управляти подіями і явищами, що відбуваються навколо нас. Захід був організований викладачами математики Юлією ЮХИМЧУК та Людмилою ПЕТРІВСЬКОЮ.
  Також в цей день проводилась внутрішньоколеджівська олімпіада з хімії, у якій взяли участь 14 студентів загальноосвітнього відділення. Організаторами Ігорем КАПІТУЛОЮ і Русланою ЧЕРНЯК були підібрані питання згідно програми для академічного рівня, а також творчі завдання. За результатами олімпіади призові місця здобули такі студенти:
1 місце Марія ВАКУЛИЧ (11-Ф група);
2 місцеВладислав КОВАЛЬОВ (11-З група);
3 місцеНадія МАРЧУК (12-Д група).
  А студенти 11-К та 11-Ф груп коледжу відвідали Аптеку-музей. Студенти здійснили мандрівку в минуле у сучасній обробці: цікаві історії, факти, події, відомі люди, все перемішалося в скляних колбах, фарфорових ступках і вишикувалося на полицях історії стародавньої аптеки. Аптечна лабораторія пахла лікарською мікстурою, розповіді пані Людмили, екскурсовода, були присмачені цілющими пілюлями, а слухацький інтерес заохочений смайликами, що підлягають обміну на хімічні бали. На кінець зустрічі слухачам був запропонований трав’яний чай власного, аптечного, збору. Екскурсію організували Руслана ЧЕРНЯК, викладач хімії та Вікторія ЗІНЯЧ, викладач біології, екології.
  Математика не лише формули, теореми, нерівності та рівняння, а й захоплюючий світ логіки, мислення та міркувань. У цьому переконалися студенти 11-О групи упродовж «Математичного турніру», що провела викладач математичних дисциплін Ірина БАРАНОВСЬКА 03 жовтня. У різних конкурсах першокурсники продемонстрували не тільки знання з математики, але й уміння міркувати, зіставляти, знаходити вихід із складних ситуацій, комунікувати та працювати у команді, що надзвичайно важливо у сучасному житті успішної людини.
  Не секрет, що студенти краще вивчають дисципліну коли розуміють, що знання, отримані на заняттях, знадобляться їм в майбутній професійній діяльності. Це стосується спецдисциплін, де вони здобувають ази своєї професії. Але і при вивченні дисциплін математичного циклу теж є можливості для активізації професійної мотивації. Так, в рамках тижня 03 жовтня у коледжі проводився конкурс проєктів «Математика в сфері мого майбутнього фаху» серед студентів першого курсу. Організатори заходу – викладачі математики Лариса ТРИГУБЕЦЬ, Юлія ЮХИМЧУК, Людмила ПЕТРІВСЬКА та Ірина БАРАНОВСЬКА.
  Захисту проєктів передувала велика пошукова робота, результатами якої cтали різноманітні моделі та презентації. Найбільшою кількістю балів журі оцінило захист проєкту студентами 11-М групи, які й посіли перше місце. Другими були студенти 12-ІП групи, на третьому місці – студенти 12-К групи.
  Також 03 жовтня в 11-М групі було проведено навчально-пізнавальний захід «Фізична наука та її творці» (викладач фізики Тетяна ГРИЦИК). У процесі заходу розглянуті питання: становлення та розвиток фізичного знання, фундаментальні фізичні відкриття, життя і творчість видатних фізиків, значення фізичної науки та її досягнень для сучасності.
  Активну участь у заході взяли здобувачі освіти групи 11- М: Голік Ангеліна, Петрук Поліна, Гергелюк Вікторія, Лапавчук Маргарита, Дікал Ангеліна, Панчук Владислав, Куклевський Дмитро, Гербич Дмитро, Лисачок Олександра. У процесі заняття студенти відчули усю велич, могутність та неперевершеність її величності ФІЗИКИ.
  04 жовтня в коледжі відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з математики, в якому взяли участь 32 студенти 1 курсу. Олімпіаду проведено з метою пошуку обдарованих здобувачів освіти та створення умов для їх творчого зростання, а також виявлення переможця, який візьме участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади.
  Участь студентів в олімпіаді – це перший крок в професійній і науковій діяльності. Математична компетентність є однією з найважливіших ключових компетентностей для здобувачів освіти рівня фахового молодшого бакалавра, вона дозволяє використовувати математичні методи в життєвих ситуаціях та для успішного вивчення інших навчальних предметів. Переможцями олімпіади стали:
І місце – Владислав ВОЗНЮК (11-К група);
ІІ місце – Андрій ДУБІЦЬКИЙ (12-Д група);
ІІІ місце – Надія МАРЧУК (12-Д група) та Поліна ПЕТРУК (11-М група).
  Також в цей день викладач біології та екології Вікторія ЗІНЯЧ разом зі студентами 13-ІП групи провела виховний захід «Зйомки документального фільму «Паліть собі, на здоров’я!» Фільм відображав проблему спорту і здорового способу життя, проблему підліткового життєвого роздоріжжя і аж ніяк не ставив за ціль «закликати кинути палити». Дискусія вийшла цікавою, змістовною та інформативною. Студенти доносили викладачеві свої думки, а викладач намагалася зрозуміти мотиви появи звички у житті студента. Завдяки студентам, їхній сміливості та відкритості, зйомка пройшла успішно. Метою зустрічі було не жахати і соромити один одного, а інформувати. Спільно намагалися усвідомити центральну думку фільму, що в потоці істини ми всі оголені. І спільно шукали, що ж кожен з нас мав одягнути по завершенню зйомок.
  Також 04 жовтня у коледжі відбулися змагання з легкоатлетичного кросу. В змаганні взяли участь 1250 студентів коледжу. Змагання проходили в гідропарку міста Рівне.
  На дистанції 500 м: ІІІ місце з результатом 1 хв. 52 с. зайняла Яна ОЛІЙНИК (21-П група); другим призером змагань з результатом 1 хв. 43 с. стала Вікторія ЧИЖ (32-О група); переможець даних змагань з результатом 1 хв. 31 с. Юлія СКАЛА (22-Ю група).
  Серед хлопців на дистанції 1000 м з однаковим результатом третє місце посіли 3 хв. 23 с. стали Михайло ПАНЧУК (41-Ю група) та Владислав ВОЗНЮК (11-К група); друге місце зайняв Артем ПРИТУЛА (13-ЮЗ група) з результатом 3 хв. 18 с.; переможець Юрій ДАНЧУК (21-ІП група), результат переможця 3 хв. 06 с.
  05 жовтня для студентів І курсу було організовано виставку-конкурс малюнків на астрономічну тематику, які приурочені до Всесвітнього тижня космосу (викладачі фізики Валерій ГУМЕНЮК, Тетяна ГРИЦИК, Ірина ВЕРЕМЧУК). Усі представлені художні роботи цікаві, яскраві та заслуговують на увагу. На них відображені особисті уявлення здобувачів про космічний простір, зорі, планети, Сонячну систему, космічні подорожі, позаземне життя. Безкрайній космос – явище незвідане, прекрасне і таємниче. Його дослідження – справа молоді, майбутніх поколінь. Визначені переможці конкурсу:
І місце Катерина ПІДЦЕРКОВНА та Дарина ДУДЧИК (11-Б група);
ІІ місце – Діана ЗЕЛЕНА (12-Ю група) та Вікторія БІКУС (11-Ю група);
ІІІ місце – Евеліна КОХАНЕВИЧ (11-М група) та Софія БЛЕЙДЕР (11-О група).
  Також цього дня був проведений конкурс «Математичний батл» між командами «Нулики» та «Внуки Піфагора», до яких ввійшли студенти 11-Ф групи. Оцінювали результати конкурсу журі у складі Лариси ТРИГУБЕЦЬ, викладача математики та Карини КОСТЮКЕВИЧ, старости 31-Ф групи. Учасники команд не тільки змогли в розважальній формі перевірити свої знання, вміння та практичні навички з математики, а й показати свою любов до такого нелегкого, але надзвичайно цікавого предмета. В запеклій боротьбі перемогу здобула команда «Внуки Піфагора». Переможці та найактивніші студенти на конкурсі були нагороджені дипломом та грамотами. Студенти 11-Ф групи отримали задоволення від гри та розширили свої знання з математики.
  Відбулася особиста першість з настільного тенісу, в змаганнях взяли участь 15 хлопців та 9 дівчат. Призерами та переможцями даних змагань серед дівчат стали:
І місце – Оксана ТРОХИМЧУК (6-ЗБ група);
ІІ місце – Людмила ЄМЕЦЬ (22-З група);
ІІІ місце – Діана ПАНЧУК (12-Д група)
серед хлопців:
І місце – Максим КОВАЛЬОВ (31-ІП група);
ІІ місце – Сергій ВОЛОВНИК (21-К група);
ІІІ місце – Назар ВОВКОДАВ (22-К група).
  Варто зазначити, що 04 жовтня світ відзначав День захисту тварин. Це один з небагатьох днів, коли увага світу приділена тваринам. І не тільки домашнім улюбленцям, а й тваринам, які колись теж були домашніми, були улюбленцями, були в родинах…
  У місті Рівне є центр стерилізації тварин, який став тимчасовим прихистком для тих тварин, які вчора мали все, а сьогодні стали безхатьками собачого світу. З нагоди дня захисту тварин волонтери ГО «Під егідою» і працівники центру влаштували для мешканців і гостей міста зустріч, зустріч людського щастя і собачої самотності. Студенти перших курсів коледжу разом із викладачем біології та екології Вікторією ЗІНЯЧ теж відвідали центр стерилізації, де була проведена екскурсія історіями зраджених душ. Для учасників свята було організована розважально-пізнавальна програма. Бажаючі мали змогу вигуляти адаптованих тварин та виготовити для них іграшки. Організатори зустрічі вдало, хоча б на кілька годин, поєднали два світи – світ самотності собачих душ та світ людської безтурботності.
  В рамках тижня загальноосвітніх дисциплін викладач фізики Ірина ВЕРЕМЧУК провела інтелектуальну гру «Фізичний двобій» між студентами 12-ІП групи. В запеклому двобої змагалися команди «Лідери» і «Патріоти». Їм були запропоновані конкурси та інтелектуальні завдання, в яких вони проявили свої здібності творчого пошуку в фізиці та астрономії. Учасники команд показали свої знання предмету та вміння працювати в команді. Перемогу здобула команда «Патріоти» з рахунком 58:48. Всі учасники отримали заряд позитивної енергії та були нагороджені солодкими призами за успішні здобутки.
  Окрім того студенти коледжу виконали творчі роботи з природних матеріалів та була проведена виставка студентських фото-робіт. Економісти, програмісти, кібербезпеківці, фінансисти, менеджери, юристи, будівельники, дизайнери… стільки професій, а творчість об’єднала всіх в одному, у здатності бачити красу.
  На сьогодні війну, на жаль, ніхто не відмінив. Але це не привід не бачити красу, цінність якої в умовах страху втрати життя стає великою. Непросто було обрати переможців виставки, та це треба було зробити. В основу вибору лягла відповідність теми виставки та ідея виробу. Тож місця розподілили так:
І місце Марія КОЗЯР та Валерія ЧОРНА (12-К група);
ІІ місце АннаПОЛІЩУК (11-Ф група);
ІІІ місце учасники 11-П групи.
  Організували заходи викладачі біології, екології, хімії Ігор КАПІТУЛА, Вікторія ЗІНЯЧ та Руслана ЧЕРНЯК.
 Наприкінці тижня загальноосвітніх дисциплін, 06 жовтня,викладач предмету «Захист України» Володимир ХРИСТЯНОВИЧ провів навчально-виховний захід «Мінна безпека: ці правила має знати кожен». До проведення даного заходу були залучені представники громадської організації «Асоціація саперів України» Чуткий Т.С. та Чутка О.А. Захід пройшов на високому організаційному та професійно-методичному рівні. Гості поспілкувалися зі студентами, продемонстрували презентації мінної безпеки та правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.
 

  Дякую всім викладачам циклової комісії, які взяли активну участь в організації та проведенні заходів тижня дисциплін, за те, що зерно науки і знання проростає на благодатному ґрунті! Бажаю всім творчих успіхів та нових перемог!

 
Лариса ТРИГУБЕЦЬ,

голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook