Досвід підготовки здобувачів ОС «Доктор філософії» ОНП «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва»

25 серпня 2023 року
  Для забезпечення успішного розвитку економіки тваринництва України, підвищення його конкурентоспроможності та подолання низки викликів, що стали актуальними протягом останніх років, необхідно готувати високопрофесійних фахівців з галузі 20 «Аграрні науки та продовольство» та спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

  Освітньо наукова програма «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва» дає можливість здобувачам у повній мірі реалізувати себе і вони мають можливість пройти її обов’язкові й вибіркові компоненти. Для сучасного фахівця важливим є наявність не тільки професійних знань і вмінь, а і навичок Soft Skills – універсальних непрофесійних якостей, які допомагають людям взаємодіяти між собою в команді незалежно від сфери діяльності. Тому не випадково, задля їх набуття та удосконалення, здобувачі освітнього ступеня доктор філософії факультету тваринництва та водних біоресурсів під час реалізації програми підготовки беруть участь у багатьох конференціях, семінарах, симпозіумах та виставках як в стінах НУБіП, так і в інших установах.

  Співпраця між університетами, виробничими та науковими установами та підприємствами є важливим фактором для реалізації інноваційних ідей та технологій на практиці. Так, за період навчання в аспірантурі Тарас Якубець та Михайло Матвєєв брали участь у стажуванні в рамках реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ Ag-Lab. Захід проходив в Університеті Терамо (Італія) на факультеті біонаук та агрохарчових, екологічних технологій.

  Якісна підготовка їх наукової складової освітньої програми фахівців ОС «Доктор філософії» була реалізована на базі провідних господарств із виробництва продукції тваринництва, зокрема молочних ферм, свинокомплексів, ферм з розведення кролів тощо.
  За період навчання в аспірантурі на кафедрі генетики розведення та біотехнології тварин факультету тваринництва та водних біоресурсів Михайло Матвєєв отримав практичний досвід проведення досліджень на молочних фермах СТОВ «Агроко», СТОВ АФ «Колос», СП «Молочарське», ТОВ «СК Восток», ДП ДГ ім. Декабристів, які знаходяться в різних регіонах України та використовують різні інноваційні технологічні рішення. Всі вони беруть участь у виконанні важливої соціальної функції – навчання здобувачів за різними освітніми ступенями.

  Перший на факультеті успішний захист вже доктора філософії за спеціальністю 204 «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва» Матвєєва Михайла не став би можливим без злагодженої співпраці всіх стейкголдерів освітнього процесу – деканату, відділу аспірантури, роботодавців факультету, аспірантської та студентської родин.

  Завдяки такій роботі, яку координували ректорат, деканат факультету, відділ аспірантури та гарант освітньої програми Сергій Рубан, освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії успішно пройшла акредитацію.
  В найближчому майбутньому планують захиститися аспіранти Владислав Пітера, Оксана Іващенко, Тарас Якубець, які також успішно пройшли підготовку на вчене звання «доктор філософії» за спеціальністю.


Анатолій Угнівенко,
завідувач кафедри
технологій виробництва молока та м’яса

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook