Практичне навчання 2023 в дії: перевірка знань і навчальна практика з топографії на факультеті землевпорядкування

20 серпня 2023 року
  Чотиритижнева навчальна практика з дисципліни «Топографія» – одна з найважливіших компонентів практичної підготовки землевпорядників і геодезистів у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Цього року її проходили 64 студенти освітньої програми «Геодезія та землеустрій». Як вона відбувалася та про пережиті враження ми поділимося з читачами сайту у цій публікації та наших відео (https://youtu.be/QoWJLXypxiM, https://www.youtube.com/shorts/NE_z8OWDdPY?feature=share, https://www.youtube.com/shorts/dYIx9NAVGgw?feature=share).
 
  Останні два роки внесли серйозні корективи у щоденне життя, оскільки всі ми переживаємо складність умов воєнного стану. Саме це призвело до ряду викликів і змін, зокрема і в організації навчання на факультеті землевпорядкування. Хоча дистанційне навчання стало вже звичною нормою, виявилося, що деякі практичні навички неможливо ефективно освоїти в онлайн-форматах. Практичні навички, пов’язані з роботою з геодезичними приладами, вимірюваннями на місцевості та опрацюванням геодезичних даних, вимагають активної взаємодії студентів зі спеціалізованим обладнанням та передачі викладачами студентам такого необхідного практичного досвіду.
  Завдяки підтримці ректорату та адміністрації факультету землевпорядкування навчальна практика з топографії була організована в очному форматі на території базового закладу Національного університету біоресурсів і природокористування України.
  Програма практики передбачала виконання студентами першого курсу таких видів робіт, як теодолітна зйомка, нівелювання лінійних об’єктів, нівелювання площі по квадратах, тахеометричне знімання місцевості та побудова топографічних планів за результатами проведеного знімання.
  Студенти чудово впоралися з усіма поставленими завданнями, здобули нові практичні навички і компетенції, глибше усвідомили роль і значення геодезії та землеустрою у вирішенні широкого спектру завдань життєдіяльності суспільства, його господарського комплексу.
  Важливу роль в успіху проходження навчальної практики відіграли керівники – викладачі кафедри геодезії та картографії, зокрема асистентка кафедри Яніна Степчук, доцентки Олена Малашевська та Євгенія Кривов’яз, які під керівництвом декана факультету землевпорядкування професора Тараса Євсюкова і завідувача кафедри геодезії та картографії Івана Ковальчука доклали багато зусиль для успішного проведення цієї практики. Саме їх підтримка, рекомендації та поради студентам виступали важливою складовою успішної організації польової і камеральної топографо-геодезичної роботи, формування у студентів практичних знань, умінь, навиків і важливих фахових компетенцій.
  Також першокурсники отримали чудову можливість поглибити свої знання та навички під час участі в Літній школі з геодезії та землеустрою. Літня школа дала унікальний шанс поєднати теоретичні знання з практичними, а головне цікавими вправами та конкурсами, які внесли дух змагальності у процес виконання топографо-геодезичних завдань. Студенти також взяли участь у професійному семінарі, майстер-класах, практичних конкурсах та спортивних змаганнях.
  Найспритніші та найактивніші студенти отримали нагороди і цінні призи від Асоціації фахівців землеустрою України – найбільшого професійного об'єднання землевпорядників країни. Ця літня школа стала великим кроком для всіх учасників у розвитку їхнього професійного потенціалу в галузі геодезії та землеустрою.
  Ще однією яскравою подією стала навчальна поїздка до ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція», де на студентів чекали цікаві екскурсії в суміжну з землевпорядкуванням галузь лісового господарства та незабутньо проведений час на базі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру і Дзвінківському навчально-науковому геодезичному полігоні. Заступник директора з наукової роботи Олександр Мельник розповів про особливості роботи ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція», неймовірну важливість виявлення та важкість ліквідації лісових пожеж і поділився успіхами науково-дослідної лабораторії біотехнології рослин. Разом з завідувачем кафедри геодезії та картографії Іваном Ковальчуком вони робили акценти на важливості взаємодії, взаємодопомоги у вирішенні проблем як землеустрою, так і лісовпорядкування.
  Студенти також відвідали Дзвінківський навчально-науковий геодезичний полігон, виконали рекогносцирувальні дослідження, оглянули територію, яка раніше використовувалась як база для проведення практик з дисциплін «Топографія» та «Геодезія», оцінили різні ландшафти місцевості, які слугували полігонами для проведення геодезичних вимірювань і знімань. Завершальним етапом цієї частини практики виступало приготування власноруч польового обіду, тобто ознайомлення зі ще однією неодмінною складовою свого майбутнього професійного життя. 
  А далі було камеральне опрацювання матеріалів польових знімальних робіт, підготовка звітів та їхній захист, успішне завершення дуже важливого етапу освітнього процесу.
  Після завершення практики студенти поділилися своїми враженнями, а ми раді поділитися цими відгуками зі спільнотою НУБіП України.
 
  «Початковий ентузіазм і легка тривога перед невідомим швидко переросли у відчуття власного росту та розвитку. Звісно, були моменти викликів і труднощів, особливо коли стало необхідно докладати більше зусиль для розуміння складних аспектів геодезії та землеустрою. Проте ці труднощі швидко перетворювалися на цінний досвід та вагому частину знань. Дякуємо нашим викладачам, які за нас хвилювалися, підтримували та мотивували до навчання. Без них ми б не справилися».
Анастасія Пилипенко, студентка другої групи
 
 «Наприкінці цього захоплюючого досвіду залишилися зі спогадами, які варто назавжди зберегти. Ми не тільки здобули практичні навички, а й отримали внутрішню впевненість та відчуття, що ми готові впоратися навіть з найважчими викликами у своїй професійній кар'єрі».
Ісаєв Михайло, студент третьої групи
 
  «Неймовірний досвід, неймовірні емоції, які просто не передати словами. Коли озираєшся назад, навіть не віриться, що у нас був настільки насичений та цікавий місяць»
Анна Тараненко, студентка третьої групи
 
 
  Резюмуючи, наголосимо, що практична підготовка має вирішальне значення для геодезистів та землевпорядників, оскільки дозволяє їм розвинути реальні навички використання геодезичних приладів, збору точних геоданих і вирішення прикладних завдань.
 
Яніна Степчук,
асистентка кафедри геодезії та картографії 

  


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook