УВАГА! Конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів на 2024-2025 роки

1 травня 2023 року
 Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідною радою Литви оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 роках.

Прийом заявок триває до 03 травня 2023 року!

 

Пріоритетні напрями:

 1. Енергетика та енергоефективність.
 2. Технології оборонного спрямування.
 3. Екологія та раціональне природокористування.
 4. Науки про життя, нові технології лікування та профілактики найпоширеніших хвороб, дослідження у сфері біотехнології, біоінженерії та генетики.
 5. Нові речовини та матеріали.
 6. Інформаційні та нові виробничі технології (лазерні, прецизійні, механотронні, робототехнічні, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо).
 7. Пріоритетні проблеми у сфері соціальних та гуманітарних наук.

Для участі в конкурсі потрібно подати такі документи:

 1. Супровідний лист. Вимоги: на бланку установи-заявника, адресований на ім’я заступника Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексія Шкуратова, текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, імен та прізвищ українського та литовського наукових керівників, перелік додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження за темою проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
 2. Форма заявки на участь у конкурсі. Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
 3. Лист-підтвердження від литовського партнера-керівника проєкту. Вимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника установи-заявника, текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, яка має співпадати з назвою проєкту у формі заявки, імен та прізвищ литовського та українського наукових керівників.
 4. Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту. Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
 5. CV українського та литовського наукових керівників проєкту. Вимоги: CV керівника з України оформлюється двома мовами – українською та англійською, CV керівника з Литви – достатньо лише англійською мовою.
 6. Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки усіх зазначених документів.

  У зв’язку з воєнним станом зазначені документи подаються учасником конкурсу в електронному вигляді (скан-копії оригіналів у форматі *.pdf) на електронну адресу: [email protected]. Усі перелічені у вимогах документи надсилаються одним листом із відповідною його назвою листа. Кінцевий строк подання – 3 травня 2023 року (до 17:00).

  Учасник конкурсу, визнаний переможцем за результатами конкурсу, зобов’язаний подати оригінали документів у паперовій формі.

 Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно. 

Етапи відбору

 • перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
 • передача заявок на наукову експертизу;
 • проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
 • ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
 • відбір та затвердження  на засіданні двосторонньої українсько-литовської Комісії 10-12-ти найрейтинговіших науково-дослідних проєктів для фінансування;
 • розміщення інформації про переможців конкурсу на вебсайті МОН.

Критерії оцінювання проєкту

 • наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
 • можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу і підходу;
 • здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
 • досвід участі у міжнародних проєктах і перспектива розвитку міжнародного співробітництва;
 • якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
 • участь у проєкті молодих науковців віком до 35 років включно (як рекомендація);
 • можливості практичного використання результатів проєкту.

Фінансування

  Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки. Фінансування виділяється на кожен рік окремо. З виконавцями укладаються відповідні договори на виконання науково-дослідних робіт (після затвердження бюджету на відповідний рік). Рішення про продовження фінансування в наступному році приймається після розгляду звіту за попередній період.
Міністерство фінансує витрати українських науковців під час візиту до Литовської Республіки, а саме: витрати на проїзд, проживання, добові, візу за необхідності та медичне страхування (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 р. № 98).
  Фінансова підтримка включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідної роботи. Крім того, договорами на виконання (передачу) науково-дослідних робіт між МОН та установами-виконавцями передбачаються статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організацій, де виконуються науково-дослідні роботи.
  Візити литовських колег забезпечуються за рахунок литовської сторони.
 Українські партнери можуть бути найняті на роботу (у тому числі віддалено) у литовських установах на погоджених між партнерами умовах та термінах. У таких випадках заробітна плата для найнятого українського дослідника покриватиметься з бюджету литовської установи-партнера.
  Витрати українських партнерів на участь у конференціях і семінарах у Литві також можуть бути покриті з бюджету литовської установи-партнера.

Інтелектуальна власність

  Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Додаткова інформація

  Одна і та сама особа може бути науковим керівником тільки однієї проєктної пропозиції, що подається на конкурс. 
  Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні литовські партнери подали відповідну заявку до Науково-дослідної ради Литви. 
  Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Європейська та Євроатлантична інтеграція» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів». 
  Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною адресою щодо подальших кроків.

Контакти для довідок:

 

Контакти української сторони:

Контакти литовської сторони:

Міністерство освіти і науки України
Сектор реалізації міжнародних науково-інноваційних проєктів головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій

Остапенко Андрій Дмитрович

·       Тел. (+38044) 287 82 15

·       E-mail: [email protected], [email protected] 

 

Лашкова Оксана Василівна

·       Тел. (+38044) 287 82 72

·       E-mail: [email protected]

·       Research Council of Lithuania

·       Tilto Str. 4-151, LT-01103, Vilnius, Lithuania

·       Dr. Saulius Marcinkonis

·       Tel. +370 676 17 256

·       E-mail: [email protected]

·       http://www.lmt.lt

 

  Докладніша інформація про конкурс – https://mon.gov.ua/ua/news/konkurs-spilnih-ukrayinsko-litovskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-dlya-realizaciyi-u-2024-2025-rokah

   Завантажити форму заявку можна тут.

 

  В. Отченашко

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook