Максим Ковальчук, магістр ОПП «Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві», став переможцем Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Здоров’я поля

October 13, 2021

 

 Онлайн-видання AgroPortal.ua спільно з компанією AgriLab та за підтримки Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти України влітку розпочали Всеукраїнський конкурс для студентів аграрних закладів освіти та молодих фахівців «Здоров’я поля».

 На конкурс було подано 20 наукових робіт молодих вчених, які пропонували рішення для покращення здоров’я поля та мінімізації виробничих ризиків через впровадження ресурсоощадних технологій, агробіотехнологій та цифрових інструментів. Роботи пройшли кілька рівнів оцінювання, 7 робіт у півфіналі – відкрите голосування. І у фіналі 3 найкраші роботи були презентовані поважним членам журі, що складалось із відомих професіоналів-практиків, керівників агрокомпаній.
 Агробіологічний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України представив магістр ОПП «Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві» Максим Ковальчук із науковою роботою на тему «Використання добрив з підвищеною ефективністю», яка була розроблена у межах роботи студентського наукового гуртка «Управління якістю продукції рослинництва у сучасних технологіях». (Науковий керівник Надія Бордюжа, доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна). Ця наукова розробка стала гідною спочатку півфіналу, а потім і перемоги у Всеукраїнському конкурсі «Здоров’я поля».

 Адже робота має неабияке значення у сучасних умовах агровиробництва за умов зміни клімату. Станом на сьогодні застосування добрив є одним із найбільших показників витрат на вирощування в сільському господарстві. В середньому в різних по силі господарствах на них витрачається близько 150-200 $/га. Більша частина цих добрив — азотні. Втрати їх на легких ґрунтах за різними даними можуть сягати 40-50% за рахунок вимивання нітратної форми в нижчі шари ґрунту вертикально по профілю, горизонтального переміщення їх по поверхневому стоку і паралельного екологічного забруднення, вивітрювання аміачної форми, конкуренції за азот рослин з мікроорганізмами. Саме тому постає серйозне питання підвищення їхньої ефективності та зменшення втрат.
 Для легких ґрунтів необхідні добрива, що погано розчиняються у воді (щоб не втрачалась нітратна форма), не швидко піддаються перетворенню мікроорганізмами і, в той же час, легкодоступні для рослин. Здається, що дані формулювання суперечать одне одному, і неможливо мати важкорозчинне добриво, яке повільно втрачається, але легко засвоюється рослиною.
 Розробка автора полягає в спеціальній оболонці добрив, що дозволить підвищити ефективність добрив. Для цього можна застосовувати певні матеріали з побутових відходів, а норму внесення азотних добрив за рахунок підвищення їхньої ефективності можна зменшити на 20-30%. Також оболонка захищає сходи від токсичної дії добрив та не обпікає коріння рослин.

 Тож, вітаємо нашого Максима із перемогою і бажаємо йому ще кращих ідей і більших досягнень у житті!


Ігор Бордюжа, асистент кафедри агрохімії
та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна
 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook