ЛІСИ ХЕРСОНЩИНИ: КОЛИ У РЕГІОНІ З’ЯВИТЬСЯ ЦЕНТР СПОСТЕРЕЖЕНЬ ЗА ПОЖЕЖАМИ

2 серпня 2021 року
Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства

У херсонських лісах з’явиться Єдиний центр спостережень. Перший етап цього проєкту мають реалізувати вже до кінця року. Його впровадження дозволить охопити більше територій для вчасного виявлення пожеж. Про це розповів заступник голови облдержадміністрації Микола Якименко у програмі "Сьогодні. Головне".

"Зараз ми готуємо тендерну документацію проєкту Єдиного центру спостереження. На першому етапі буде споруджено 4 вежі, які обладнають технічними засобами для спостереження. Також на тих ділянках, де складно лісівникам постійно патрулювати, використовуватимуть квадрокоптери. Уся інформація зводитиметься у єдиному центрі. Пожежі будуть автоматично виявлятися засобами тепловізійних камер навіть на відстані 5-7 км за лічені хвилини. Основний центр буде в обласній державній адміністрації й у лісгоспі", - каже Микола Якименко.

Директор Олешківського лісомисливського господарства Андрій Смічик розповів, що станом на 1 липня було зафіксовано 6 лісових пожеж. Минулого року за цей же період було 39 випадків загоряння лісів.

"Це показує, що цього року на 85% менше пожеж. 5 випадків – через людський фактор і один – природний, вдарила блискавка. Ми чергуємо цілодобово, є 3 камери відеоспостереження, через які бачимо всі наші масиви. Також у нас є вежа, де перебуває людина і спостерігає за лісом. Раптом що, по рації зв’язується. Це все у нас тримається на контролі", - говорить Андрій Смічик.

 

"Квадрокоптери добре виручають. Якщо раніше, коли бачили задимлення, відправляли загін розвідки, щоб вони побачили все на власні очі, а це, можливо, - вогняна пастка! Тому краще це зробити спецзасобами, не ризикувати людьми. Якщо техніка впаде, то це – всього лиш техніка, а люди – це люди. Тому техніку будемо ще додавати. У нас на балансі обласного управління є ще 2 квадрокоптери, які ми, за необхідності, залучимо", - каже Микола Якименко.
За його словами, у лісгоспах - брак фахівців. Наразі там працює 65 відсотків від необхідної кількості людей.

Директор Скадовського дослідного лісомисливського господарства Валерій Войналович вважає, що основна проблема всіх лісогосподарств – це фінансування.

"Фінансуємось частково зі спеціального фонду, що створений при Агентстві лісових ресурсів. Держава нас кинула ще 2015 року. Нічого, не копійки з державного бюджету з 2015 року ми не отримали. Всі питання вирішуються на місцевому рівні, на рівні агентства. Оплата праці: близько 4 млн – це спецфонд і стільки ж власних коштів",- прокоментував Валерій Войналович.

"Саме так, брак фінансування – дуже велика проблема. Тому над наповненням бюджету ми працюємо постійно. Ми ведемо роботу з легалізації. Якби усі сплачували податки, у нас би не було проблем", - розповів заступник голови облдержадміністрації.

Як пояснив Микола Якименко, в області діє програма підтримки та розвитку лісового господарства. За нею в лісгоспах мають оновити спецтехніку та встановити спостережні вежі.

"Цього року ми вперше вручали машини рятувальникам – нові МАЗи, тому і для лісгоспів будемо робити це. Якщо взяти по Костогризівському лісгоспу, то минулого року це був пілотний проєкт: встановили на вежі цифровий радіопередавач, передали у користування автомобільні, переносні та стаціонарні радіостанції. Такі ж є й у Департаменті цивільного захисту, і у мене як керівника, щоб можна було оперативно зв’язатися з лісництвами. Бо у них поганий мобільний зв’язок. До програми також входить і спорудження веж. Усього в лісництвах Херсонщини їх буде 12", - розповів Микола Якименко.

 

Джерело: Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства. http://khersonlis.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=63...

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook