Постійно підвищуємо свою кваліфікацію - один з аргументів високої майстерності викладачів кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК

15 червня 2021 року
НУБІП України
     Місяць роботи в стінах університету завдяки вираженій і добре продуманій роботі керманича університету Станіслава Миколайовича Ніколаєнка дала свої позитивні результати в усіх напрямках роботи викладачів. Одним з таких ділянок роботи є підвищення кваліфікації викладачів, бо без постійного удосконалення своєї роботи, без отримання нових знань, без руху в ногу з новітніми технологіями неможливо передавати досвід студентам, навчати їх якісно просто неможливо.
     Викладачі кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК в цьому плані не відстають, а постійно нарощують і примножують свої знання.
     Так, протягом двох тижнів травня паралельно з проведенням навчального процесу викладачі кафедри, доценти Володимир Василів, Михайло Муштрук, Віктор Сарана та Марія Жеплінська пройшли стажування в інституті продовольчих ресурсів НАН України під керівництвом д.т.н., професора Любомира Хомічака, який відомий не тільки і Україні, але й за кордоном своїми розробками в бурякоцукровому виробництві. У кожного викладача була своя програма стажування, в плані якої передбачені пункти, які найбільше цікавлять викладачів. Своїм досвідом роботи досвідчений професор з доцентами Володимиром Василівим та Марією Жеплінською, теми яких передбачали удосконалення технологічних процесів з використанням електроіскрового оброблення соків та використання пароконденсаційнох кавітації при оброблення соків цукрового виробництва. Доценти Віктор Сарана та Михайло Муштрук продовжують удосконалювати свої знання відповідно в області оптимізації параметрів машин і обладнання для переробки сільськогосподарської продукції та підвищення ефективності процесів синтезу жирів рослинного і тваринного походження у дизельне біопаливо. Результатом роботи всіх викладачів стали випускні роботи по темах дослідження, які отримали позитивні відгуки у керівника стажування. Кожен з викладачів отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації, видане Навчально-науковим інститутом безперервної освіти і туризму НУБіП України.
 
     Доценти Володимир Василів, Марія Жеплінська та асистент Максим Гудзенко також побували на хлібопекарському підприємстві "Кулиничі", де ознайомилися з новітнім технологічним обладнанням для підготовки і переробки борошна - замішувача тіста, вистоювальної шафи, тунельної печі, різальної та упакувальної машин. Було відмічено, що постійно виробництво хлібопечення удосконалюється з впровадженням у виробництво нового обладнання, робота цехів автоматизується, підвищується безпека праці на підприємстві. 
 
 
     Ще один великий захід не обійшли повз своєї уваги наші викладачі, а саме виставку сільськогосподарської техніки у Виставкову центрі "Експоцентр України". Для викладачів кафедри завжди важливо бути в полі зору таких заходів, де можна налагодити контакти, поспілкуватися і отримати цікаву і нову інформацію та провести профорієнтаційну роботу.
 
     10-11 червня доценти Володимир Василів, Михайло Муштрук та Марія Жеплінська прийняли участь в Міжнародній літній школі ЖАНА МОНЕ та круглому столі «ЄВРОПЕЙСЬКА ЗЕЛЕНА УГОДА ТА ЕКОНОМІКА ЗАМКНЕНОГО ЦИКЛУ: ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ» в рамках проектів програми ЕРАЗМУС+ Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки та Жан Моне Підтримка Асоціацій EUforUA, де отримали неоціненну інформацію і досвід при спілкуванні з вітчизняними та іноземними колегами в галузі екологічності та безпечності харчової продукції, можливостей і потреб у харчових продуктах в майбутньому. 
 
     Ще один день був присвячений проведенню Міжнародної конференції "Європейські виміри сталого розвитку", на якому наш університет представила доцент Марія Жеплінська з доповіддю про цілющі і корисні властивості медової води, продемонструвала проведені експериментальні дослідження та розповіла про нову спеціальність на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК 229 "Громадське здоров'я" - єдину такого роду в Україні, запросила до співпраці всіх присутніх та на навчання одного з доповідачів заходу. Тому обмін досвідом на таких зустрічах є унікальною можливістю також підвищити свою кваліфікацію і бути ще більш обізнаним в економічній, екологічній, медичній та технічній сферах. 
 
     Професор Ігор Паламарчук проходить зараз наукове стажування за напрямом «Низькотемпературні процеси та обладнання для переробки та зберігання сільськогосподарської продукції» на кафедрі обладнання переробних і харчових виробництв ім. професора Ф.Ю. Ялпачика в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.
     А доцент Зінаїда Бурова пройшла недавно міжнародне дистанційне стажування в Латвійському Університеті наук про життя та технологій (Latvia University of Life Sciences Technologies) за програмою підвищення кваліфікації «Закордонний досвід в епоху цифрової освіти. Нові та інноваційні методи навчання» (International experience in the era of digital education. New and innovative teaching methods). В рамках цього заходу вона ознайомилась з європейським підходом до впровадження статистичних та економетричних методів оцінювання якості освітнього процесу на наукової діяльності. Провідні професори з Латвії також поділились досвідом щодо сучасних методів викладання та оцінювання у вищих навчальних закладах, компетентнісного підходу та формування фахових навичок у студентів в епоху широкого застосування цифрових технологій, організації ефективного он-лайн навчання в умовах пандемії Covid-19.
 
     Законом України «Про освіту», затвердженим Верховною Радою України в 2017 році, запроваджено нову систему підвищення кваліфікації, що передбачає збільшення та розширення можливостей науково-педагогічних працівників для вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання впродовж усього життя. Тож проходячи підвищення кваліфікації, кожен з нас покращує свою майстерність, досконалості якої немає меж.
 
Марія Жеплінська
Доцент кафедри процесів і
обладнання переробки продукції АПК

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook