Професор кафедри епізоотології, мікробіології і вірусології Віталій Недосєков – учасник громадських слухань «Створення комфортних умов співіснування людей та тварин»

20 травня 2021 року
     18 травня у малому залі РБК м. Попасна Луганської області відбулись громадські слухання «Створення комфортних умов співіснування людей та тварин». На слуханнях були присутні керівник Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Микола Ханатов, голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко, представники ГО «Зооконтроль» м. Харків, Держпродспоживслужби, представники медицини, поліції, громадськість.

     Вступне слово взяв Микола Миколайович. Він зазначив, що останнім часом почастішали звернення громадян щодо нападів безпритульних тварин на пересічних мешканців. Кожен з присутніх міг висловити свою думку з цього приводу, запропонувати конкретні пропозиції за для вирішення піднятого питання. Начальниця інформаційної служби ГО «Зооконтроль» Наталія Зозуля розповіла усім присутнім, яким чином згідно діючого законодавства проводиться регулювання чисельності популяції безпритульних тварин методом стерилізації, профілактичного щеплення від сказу, маркуванням вух тварин кольоровою кліпсою та вживлянням під шкіру електронного чіпа, який дозволяє за допомогою сканера з’ясувати, де і коли була здійснена процедура стерилізації.

     Національний експерт зі сказу тварин в Україні доктор ветеринарних наук, професор кафедри епізоотології, мікробіології і вірусології НУБіП України Віталій Недосєков за допомогою ZOOM-зв’язку розповів присутнім у залі щодо небезпеки сказу у тварин та людей, засобів діагностики і імунопрофілактики, гуманного ставлення до тварин, наукової складової щодо вивчення сказу.

     Представниця громадськості Ольга Степанова запропонувала свій проєкт програми поводження з тваринами на території громади. Метою даної програми є зміна громадської думки у бік цивілізованого, гуманного та етичного ставлення до тварин та створення умов для виконання норм і правил у сфері поводження з тваринами.

    Слухання проходили у форматі дискусії, усі присутні могли поставити запитання особам, які виступали. Підсумком слухань стало спільне рішення усіх присутніх у місячний термін розробити місцеву програму щодо безпечного співіснування людей і тварин, де буде прописана координація органів місцевої влади, поліції, медицини та інших установ: https://www.facebook.com/1246626188764431/posts/3985548221538867/.

Максим Жуковський

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook