Підсумовуємо рік, що минає, плануємо рік прийдешній: звіт про діяльність Бережанського фахового коледжу у 2020 році

17 грудня 2020 року

"Нашим людям подобається, коли їх ведуть, а не коли підштовхують".
Боулт Адріан

IMG 7052

     В перший зимовий (за календарем) та останній (за часом в році) місяць 2020 року, як і, мабуть, в будь-який інший рік, прийнято підбивати підсумки пройденого життєвого шляху протягом календарного року, проаналізувати основні здобутки, знайти місце для самокритики й намітити сміливі, оптимістично обґрунтовані та мрійно-обнадійливі, плани на найближче майбутнє.

IMG 7078

     Саме це зробив колектив коледжу, який 16 грудня 2020 року з а розпорядженням ректора НУБіП України Станіслава Ніколаєнка провів збори трудового колективу. До уваги присутніх (як очно, так і онлайн) в.о.директора коледжу Світлана Пилипишин запропонувала звіт «Про результати діяльності ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» у 2020 році та завдання колективу на 2021 рік»

IMG 7010IMG 7208

     На зібрання завітали гості: Іван Чайківський, народний депутат України, голова Наглядової ради Бережанського фахового коледжу (онлайн), Сергій Кваша, проректор з навчальної і виховної роботи НУБіП України (онлайн), Василь Лопушняк, начальник відділу регіонального розвитку, дистанційної освіти і заочного навчання НУБіП України (онлайн), Олег Захарків, голова Бережанської районної державної адміністрації, Ростислав Бортник, міський голова Бережан, Ярослав Дрюченко, депутат обласної ради, начальник центру перевезень «Укрпошта», Мирослав Лехіцький, голова ради роботодавців коледжу, начальник Брежанського РЕМу, члени Наглядової ради коледжу Сергій Криворучка (керівник ТОВ «Мегаком») та Микола Проців (громадський діяч) і Мирон Жибак, директор ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» .

     Після ознайомлення з історичною довідкою очільниця закладу найперше звернула увагу, що з грудня 2020 року коледж змінив назву і тепер його повне найменування Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж Національного університету біоресурсів та природокористування України».

     На початку свого звіту в.о. директора детально проаналізувала основні напрями діяльності в 2020 році у наступних царинах: освітня, наукова, інноваційно-методична, культурно-виховна, міжнародна, господарська. Також окреслила коло завдань на 2021 рік, насамперед що стосується реалізації Програми розвитку Університету «Голосіївська ініціатива – 2025».

     Звітуючи, Світлана Пилипишин наголосила на тому, що робота усіх відділень та циклових комісій була спрямована на підвищення якості освітнього процесу; адміністрації коледжу – на примноження та модернізацію навчально-методичної та матеріально-технічної бази, підвищення якості практичного навчання та курсової підготовки, удосконалення та урізноманітнення шляхів профорієнтаційної роботи, виконання заходів реалізації Програми розвитку Університету «Голосіївська ініціатива – 2025».

     Серед головних здобутків 2020 року очільниця коледжу звернула увагу на наступні:

 • виконання на 100% доведеного державного замовлення (154 місця та додатково 20 місць для пільгових категорій після звернення до МОН України), отримання та успішне виконання державного замовлення для здобуття освіти за ОПС «Фаховий молодший бакалавр» зі скороченим терміном навчання (15 місць); збільшення частки студентів, які навчаються за умов договору;
 • успішне проведення акредитації спеціальності «Автомобільний транспорт» на ОС «Бакалавр»;
 • збільшення контингенту студентів усіх форм навчання (навчається зараз 945 студентів);
 • вступ на міжкафедральні лабораторії (123 «Комп’ютерна інженерія» та 231 «Соціальна робота»);
 • нарощування кадрового потенціалу (збільшилася кількість штатних працівників з науковими ступенями, викладачів з педагогічними званнями та вищими кваліфікаційними категоріями);
 • здійснюється співпраця з Міжнародними організаціями щодо стажування викладачів та студентів за кордоном та роботодавцями щодо організації більш ефективного практичного навчання в коледжі задля створення нових баз практик та місць працевлаштування, підвищення кваліфікації викладачів;
 • створення та вдосконалення на порталі дистанційного та змішаного навчання на базі Moodle електронних лекцій курсів, відеолекцій на YouTube;
 • функціонування кабінетів для проведення онлайн-навчання, вебінарів на базі Skype, Cisco WeBex, Zoom, Google Meet;
 • робота «Школи програмування і робототехніки» для дітей і дорослих;
 • вдосконалення віртуального музею коледжу (містить понад 1000 оцифрованих, відредагованих і впорядкованих фотоматеріалів та документів, які стосуються історії коледжу);
 • проводиться виховна робота, покращились здобутки в спортивній діяльності.

     Протягом звітного періоду усі педагогічні працівники коледжу брали активну участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях; семінарах та майстер-класах, організованих НМЦ вищої та фахової передвищої освіти; обласних та районних конференціях, семінарах, круглих столах.

     В.о. директора коледжу звернула увагу на роботу навчально-методичної лабораторії, зокрема на організації роботи «Школи молодого педагога»; на якості проведених відкритих занять викладачами різних циклових комісій. Окремо при звіті Світлана Пилипишин відзначила роботу з проведення в закладі наукових конференцій, семінарів. Протягом 2020 року було проведено:

 1. Круглий стіл, присвячений 101-ій річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.
 2. Історико-пізнавальна конференція «Слідами Героїв Крут», присвячена 102-й річниці битви під Крутами.
 3. Студентська онлайн-конференція «Вчені-фізики – уродженці Тернопільщини».
 4. ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференції «Актуальні питання сучасної науки».
 5. Студентська конференція «Друга світова війна та доля історико-культурної спадщини» з нагоди 75-ліття закінчення Другої світової війни.

     Студенти коледжу протягом звітного періоду брали участь у різноманітних заходах і, що дуже приємно тішить, повернулися додому з перемогами та завойованими призовими місцями:

І етап (обласний) ХІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» МАН України Тернопільської області – фізика, секція «Екологія та ресурсозбереження» Юрій Цепліцький та Андрій Кухарук (1 місце); секція «Електроніка та приладобудування» Максим Яцків; секція «Робототехніка та робототехнічні системи» Микола Маслей;

Всеукраїнський конкурс на базі НМС ВФПО «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів» 2020 Ломницька Соломія (1 місце – дисципліна «Англійська мова»);

VІ Всеукраїнський конкурс учнів та студентської творчості ім.М.Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя», присвяченій Лесі Українці Андріана КовальськаАнатолій КметкоЮлія Шулик та Тетяна Миськів (1 місце – дисципліна «Українська література: інсценізація»);

VІ Всеукраїнський конкурс учнів та студентської творчості ім.М.Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя», присвяченій Лесі Українці Вікторія Вовк (1 місце – дисципліна «Образотворча грамота: малюнок»);

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Юні таланти України» Соломія Насткевич (1 місце).

     Це лише невелика скарбничка досягнень наших студентів. І ми, звичайно, пишаємося їхніми здобутками, бо це свідчить про добру якість підготовки майбутніх спеціалістів у різних галузях в коледжі.

     За останній рік значно покращилася робота з практичної підготовки студентів, збільшилася кількість договорів з підприємствами області на створення баз виробничих практик, керівниками практик проводились показові заняття у господарствах. Налагоджується співпраця з роботодавцями через посередництво Ради роботодавців коледжу.

     Важливе місце в коледжі, акцентувала в.о.директора, відводиться виховній роботі, фізичному вихованню студентів і спортивно-масовій роботі. Працює 7 колективів художньої самодіяльності, 6 спортивних секцій (футбол, волейбол (чоловічий, жіночий), легка атлетика, теніс, настільний теніс). Традиційними є проведення конкурсів «Козацькі забави» серед представників сильної частини коледжу та «Нумо, дівчата!» серед жінок і дівчат; спартакіади «Роби з нами, роби, як ми, роби краще за нас», присвяченої Міжнародному дню здоров’я серед викладачів, студентів, вчителів та учнів шкіл району й міста. Візитівкою нашого навчального закладу є проєкт «Сова» – щорічна церемонія нагородження кращих викладачів та студентів у різних номінаціях. Незмінно проводяться фестивалі «Голосіївська весна», Героїчної пісні, вечір краси «Міс та Містер БАТК». Окремо Світлана Пилипишин відзначила роботу студентської організації.

     Багато зроблено за рік і для розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази коледжу: поточні ремонти навчальних приміщень, корпусів. Придбано комп’ютери, принтери, мультимедійну техніку, телевізори для оснащення навчальних приміщень, виділено кошти на придбання спортивного інвентарю.

     Серед основних завдань на 2021 рік Світлана Пилипишин визначила реалізацію заходів Програми розвитку «Голосіївська ініціатива – 2025», постійне підвищення якості освітнього процесу, забезпечення реалізації ступеневої освіти через створення інтегрованої неперервної системи відбору і підготовки студентів за схемою «загальноосвітня школа, ліцей – коледж – університет», підвищення якості профорієнтаційної роботи.

IMG 7117  IMG 7033IMG 7152

IMG 7174  IMG 7194

  

     В обговоренні звіту взяли участь Ігор Буняк, завідувач Агромеханічного відділення, Мирослава Гаховська, головна бухгалтерка коледжу, Ольга Якимович, голова циклової комісії фізико-математичних дисциплін, Ольга Процик, провідний фахівець з профорієнтаційної роботи, Юлія Шулик, голова студентської організації коледжу. Виступаючі відзначили позитивні зміни, які відбулися в коледжі протягом звітного періоду, зокрема в покращенні матеріально-технічної бази, внесли пропозиції щодо залучення коштів до спецфонду коледжу, акцентували увагу на удосконаленні забезпечення якості освітнього процесу, підготовки студентів до складання ЗНО; продовженні пошуку нових форм і методів профорієнтаційної роботи; продовженні співпраці з представниками бізнесу.

IMG 7156

     Іван Чайківський відзначив якість проробленої протягом звітного року роботи в усіх напрямках, закцентував увагу на давній співпраці з коледжем, на тому, що коледж йде в ногу з часом та орієнтується на віяння часу в освітньому просторі. «В коледжі зроблено дуже багато, якщо ми говоримо про відповідність сучасним вимогам. Головне – не зупинятися. А ще закликаю студентів до активного навчання, до здобуття фахових вмінь та навичок», – підсумував свій виступ народний депутат.

IMG 7212

     Сергій Кваша, проректор з навчальної і виховної роботи НУБіП України, подякував колективу коледжу та його очільниці Світлані Пилипишин за пророблену роботу протягом 2020 року, зокрема щодо акредитації спеціальності 274 «Автомобільний транспорт», здобутих перемог та призових місць в різних конкурсах та олімпіадах. Також підкреслив важливість співпраці з НУБіП України в усіх напрямках.

IMG 7224

     Василь Лопушняк, начальник відділу регіонального розвитку, дистанційної освіти і заочного навчання НУБіП України, відзначив роботу колективу Бережанського коледжу в усіх напрямках, наголосив на тих викликах, які сьогодні стоять перед усіма коледжами й університетами. Звернув увагу на малу кількість вступників до базового закладу з числа випускників коледжу, на необхідність тіснішої співпраці з кафедрами НУБіП.

IMG 7237

     Мирослав Лехіцький як голова ради роботодавців коледжу наголосив на поглибленні тісної співпраці з роботодавцями, належно оцінив якість підготовки студентів коледжу, які проходять виробничі та переддипломні практики в місцевому РЕМі, побажав не зупинятися на цих досягненнях й будувати амбітні плани на рік прийдешній.

IMG 7233  IMG 7218

     Олег Захарків та Ростислав Бортник, очільники РДА та міста, закликали до тісної співпраці для розвитку потужностей коледжу та міста й громади зокрема.

IMG 7257  1

  Микола Проців як громадський діяч й в.о. директора Краєзнавчого музею закликав викладацький та студентський колективи до популяризації добрих традицій в освіті й науці, до налагодження тісних зв’язків щодо співпраці з музеями міста.

IMG 7272

     Мирон Жибак, директор ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», наголосив на співпраці між двома ЗВО, що знаходяться в Бережанах, про дотримання ступеневої освіти, сприяння вступу випускників коледжу до інститут та базового ЗВО.

IMG 7154IMG 7146

     Світлана Пилипишин висловила вдячність ректору НУБіП України Станіславу Миколайовичу Ніколаєнку, ректорату університету за постійну увагу, підтримку коледжу, привітала усіх з прийдешніми новорічно-різдвяними святами.

IMG 7039IMG 7014

     Учасники зборів трудового колективу схвалили звіт в.о. директора коледжу Світлани Пилипишин та обрали її та Людмилу Білан, голову первинної профспілкової організації ВСП «БФК НУБіПУ», делегатами на конференцію трудового колективу НУБіП України.

Олег Калатало,
заступник директорки з навчальної роботи
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook