Катастрофічні масштаби лісових пожеж у Росії

31 липня 2019 року
Сибір, Росія

За даними "Авиалесохрана" станом на 31.07.2019 року у лісах Росії відбувається 321 лісова пожежа, якими пройдено загальну площу 2 882 527 га , за якими припинені роботи з гасіння на підставі рішень регіональних Комісій з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки, в тому числі:

- 115 пожеж на площі 1 144 873 га (Республіка Саха (Якутія));

- 62 пожежі на площі 1 041 739 га (Красноярський край);

- 76 пожеж на площі 628 977 га (Іркутська область);

- 20 пожеж на площі 41 384 га (Республіка Бурятія);

- 36 пожеж на площі 17 680 га (Забайкальський край);

- 9 пожеж на площі 7 484 га (Хабаровський край);

- 3 пожежі на площі 390 га (Амурська область).

(Фото із сайту Апостроф)

Як вказано на сайті U-NEWS ситуація з лісовими пожежами в Сибіру перестала бути локальною проблемою і перетворилася в екологічну катастрофу в масштабах всієї країни, - йдеться в заяві російського відділення "Грінпіс".

За даними екологічної групи, в цьому році вигоріло майже 12 мільйонів гектарів дерев, що призвело до значних викидів вуглекислого газу і зниження майбутньої здатності лісів поглинати вуглекислий газ.

Також внаслідок пожежж виникає додаткова проблема, яка полягає в тому, що сажа падає на лід або сніг і затемнює її, тим самим зменшуючи відбивну здатність поверхні і затримуючи більше тепла, - відзначили у Всесвітній метеорологічній організації.

Дим вже досяг арктичних районів. Сажа прискорює танення льодів і вічної мерзлоти, виділяючи гази, які підсилюють глобальне потепління. 

Як повідомили в російській "Авіалесоохране", станом на 31 липня в гасінні лісових пожеж задіяли 2 720 осіб, 390 одиниць техніки. На авіамоніторінгу - 34 повітряних судна, на гасінні - 28 повітряних суден.

Режим надзвичайної ситуації уведений в 4 суб'єктах Російської Федерації: на всій території Іркутської області, Красноярського краю, в 2 муніципальних районах Республіки Бурятія, в 1 муніципальному районі Республіки Саха (Якутія), - сказано в заяві.

(Фото із сайту Апостроф)

(Фото із сайту Апостроф)

(Фото із сайту Апостроф)

(Фото із сайту Апостроф)

(Фото із сайту Апостроф)

Регіональний Східноєвропейський
центр моніторингу пожеж

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook