Магістр-агроном Олексій Копитов: про працевлаштування треба починати турбуватись з третього курсу, а націлюватись уже з першого

14 січня 2018 року
Випуск студентів магістратури – подія непересічна. З моменту випуску для вже дипломованих фахівців-агрономів багато чого буде вперше: місце роботи, професійні сумніви, агрономічні успіхи та прорахунки, перші жнива… Враженнями студентських років та баченням свого завтрашнього дня поділився з нами випускник агробіологічного факультету, відмінник навчання Олексій Копитов.
 
— Чому обрав НУБіП України? Чому агрономію?
 
— Вибір університету та агрономічної спеціальності був невипадковий. Прикладом для мене став батько - Валерій Іванович - професійний фермер. Зі шкільних років я активно долучався до технологічного процесу вирощування сільськогосподарської продукції: від посівної і до жнив. Тому по закінченню школи проблеми з визначенням спеціальності не було. Вибір навчального закладу також був однозначний, адже НУБіП України – це безсумнівно флагман аграрної освіти. Якщо ж бажання навчатися фаху свідоме та виважене, то це варто робити лише у найкращих університетах!
 
— Чим запам’яталось навчання в університеті?
 
— О... Про свої студентські роки, здобутки та помилки, улюблених друзів та викладачів можна розповідати нескінечно. Поділюся найважливіщими, як на мене. Третій курс навчання  - найінтенсивніший у навчальному процесі – нелегкий, проте цікавий та важливий. На цьому етапі з’явилися профільні дисципліни, а разом з ними - відчуття  причетності до обраної професії, стартував процес вживання у роль агронома. Навчальні та виробничі практики - безцінний досвід практичної діяльності. Саме там здобуваються ті вміння та навики, які неможливо опанувати майбутньому аграрію в аудиторії. Вирішальною виявилась практика у МХП (Миронівський хлібопродукт), де отримав реальний агрономічний досвід у Згурівському районі Київської області. Цікавим було і те, що агрономом там працює нещодавній (2014р.) випускник нашого агрофаку - Володимир Щербина. Розв’язувати актуальні завдання виробництва доводилось разом, адже універсальних агрономічних рішень не існує. Після практики приходить справжнє усвідомлення професії, її відчуття, а ще, що надзвичайно важливо, - впевненість у своїх силах!
 
Участь у всеукраїнських студентських  олімпіадах зі спеціальності «Агрономія»  також стала важливим досвідом. По-перше, під час підготовки відбувається систематизація раніше здобутих знань, по-друге, конкурсант має можливість познайомитись з ширшим колом майбутніх агрономів, до того ж - найкращих. Олімпіади два роки поспіль проходили на базі факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету і  принесли на 4 курсі друге командне місце, а під час навчання у магістратурі - особисте перше.
 
— Де плануєш працевлаштуватися?
 
Щодо працевлаштування – головного питання випускників - то для мене місце роботи вже визначене. Це Сільськогосподарське приватно-орендне підприємство «Відродження» Черкаської (рідної) області. Знайти перше місце роботи допоміг колега – агроном, з яким наш співрозмовник познайомився під час практики в компанії EURALIS. Позитивні рекомендації фахівців та успішне проходження співбесіди забезпечили позитивний результат працевлаштування. На мою думку, для того щоб стати успішною людиною та професіоналом, не варто нехтувати найменшою можливістю практичного навчання, участю у фахових виставках, семінарах, конференціях та постійно розширювати коло професійного спілкування під час навчання в університеті.
 
— Чи був час на спорт і хоббі під час навчання?
 
Відповім так. Студентам нашого університету поєднувати спортивні, мистецькі захоплення з навчальним процесом зовсім нескладно: територіально все компактно розміщено у межах студмістечка, та й різноманітні секції і гуртки є на будь-який смак. Тому за час навчання в університеті встигав займатися і легкою атлетикою у спортивному комплексі НУБіП і народними танцями у складі хореографічної частини народного ансамблю пісні і танцю «Колос».
 
Наостанок Олексій подякував усьому професорсько-викладацькому колективу університету та побажав нинішнім першокурсникам бути жадібними до нових знань, активними під час навчальних практик та націленими на працевлаштування вже з третього курсу. Друзям-випускникам зичить плідної праці та професійного зростання.

Розмовляла Анна Ярош

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook