Налагодження практичного навчання за кордоном
1 грудня 2017 року делегація ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» відвідала одне з місць проходження практичного навчання студентів за кордоном у Польщі.
Група виробників «Польські ягоди» знаходиться в Люблінському воєводстві Білгорайського повіту, с. Ольховець на відстані 40 км від кордону з Україною та 230 км від Бережан.
На площі 200га землі щорічно вирощується 900 т лохини та 120 т полуниць. 85% продукції реалізується на експорт. Основні споживачі – Англія, країни Азії.
Технологія виробництва розпочинається з обрізки кущів з грудня по березень місяць. 8 – 10 березня здійснюється перше обприскування і до початку збирання врожаю – липня, ще 6-7обприскуваннь від шкідників, грибкових порід, запилення і т.д.
Для запилення вище вказаних площ використовують 180 вуликів бджіл та 350 ящиків джмелів.
Технологія вирощування також включає туманні установки, які використовують підчас заморозків в період цвітіння та протиградові установки у весняно- літній період.
Всю наявну площу покриває крапельна система поливу та живлення.
10% загальної площі – закриті ґрунти.
В значній частині технологічного процесу виробництва продукції використовують машини й механізми провідних компаній «Сase», «Class», зокрема це трактори, малогабаритна садова техніка, самохідні та причіпні комбайни, обприскувачі, косарки.
На діючій сортувальні щодобово можна переробляти до 60 т продукції. Тут також одночасно може зберігатись до 200 т готової продукції. Продукція споживачам відправляється свіжою, після нетривалого охолодження.
Однак 85% продукції збирається вручну. З червня по вересень для збирання та сортування продукції задіяно понад 800 чоловік, як правило це студенти аграрних ВНЗ Польщі, Румунії, Словаччини, України. Українські аграрні ВНЗ – це ЛНАУ, ХНТУСГ, СНАУ та інші, а також ряд коледжів.
Представники фірми ознайомили з теоретичним навчанням, умовами праці, проживання та харчування студентів. На даному підприємстві студенти мають всі можливості для проходження повноцінної практики з дисципліни «Технологія виробництва продукції рослинництва».
Підсумком зустрічі стало підписання угоди про співпрацю.