

Керівник гуртка:
Стегней Жанна Георгіївна
кандидат ветеринарних наук, доцент
Студентський науковий гурток «Гістології» кафедри біоморфології хребетних ім. акад. В.Г. Касьяненка (керівник гуртка – канд. вет. наук, доцент Стегней Ж.Г.) існує більше 10 років. Членами гуртка були студенти факультету ветеринарної медицини повного та скороченого термінів навчання різних курсів ОКР «Бакалавр» і «Магістр».
Звіт
про роботу гуртка Гістології з дисципліни «Цитологія, гістологія, ембріологія» кафедри біоморфології хребетних ім. акад. В.Г. Касьяненка за 2024 р.
Студентський науковий гурток Гістології кафедри біоморфології хребетних ім. акад. В.Г. Касьяненка факультету ветеринарної медицини НУБіП України є добровільним науковим об'єднанням студентів, утвореним з метою організації їх науково-дослідницької діяльності.
Студентський науковий гурток керується «Положенням про студентські наукові гуртки…» та планом роботи на рік. В кінці навчального року складається звіт про проведену роботу наукового гуртка.
У студентському науковому гуртку Гістології протягом звітного періоду займалося 19 студентів. Студенти-гуртківці проводили макроскопічні та мікроскопічні дослідження органів ссавців, птахів, амфібій та риб різних періодів пренатального і постнатального періодів онтогенезу. Вони вивчали особливості макроскопічної і мікроскопічної будови клітин, тканин і органів, використовуючи класичні морфологічні методи досліджень.
Студенти-гуртківці працювали з науковою літературою, вивчали методи підготовки посуду до лабораторних досліджень та методи відбору і фіксації матеріалу для гістологічних досліджень, заливали отриманий матеріал у парафін та виготовляли парафінові блоки, методи виготовлення і фарбування гістологічних зрізів за загальноприйнятими методиками.
Студенти гуртківці підготували доповіді для виступу та подали до друку тези у міжнародних наукових конференціях:
- 78 міжнародна науково-практична конференція вчених, аспірантів і студентів «Сучасні технології у тваринництві та рибництві: навколишнє середовище – виробництво продукції – екологічні проблеми», НУБіП України, 25 квітня 2024 р.
- Мазуркевич Т.А., Халєєва О.О. Особливості локалізації та мікроструктура плямок Пейєра порожньої кишки 15-добових качок
- Черешневська С.О., Стегней Ж.Г. Морфологія плямки пейера сліпої кишки свійського кроля
- Гомела С.І., Стегней Ж.Г. Морфологія нирки вівці
- IV науково-практична конференція міжнародна дистанційна конференція «Сучасні досягнення та перспективи клінічної лабораторної медицини у діагностиці хвороб людини і тварин» Національний фармацевтичний університет, Харків, 28 березня 2024 р.
- Мазуркевич Т.А., Панченко А.І. Особливості топографії і мікроскопічної будови плямки Пейєра дванадцятипалої кишки качок віком 30 діб
-- Мазуркевич Т.А., Писаренко О.О. Особливості топографії та мікроструктури плямки Пейера клубової кишки качок віком 30 діб.
- Пархоменко К.А., Стегней Ж.Г. Макро- і мікроструктура органів сечовиділення курей
- Усенко С.І., Стегней Ж.Г. Особливості будови залозистої частини шлунка курей
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Дні студентської науки у ветеринарній медицині» м. Харків, 18 квітня 2024 р.
- Кедич І., Стегней Ж. До питання становлення вищої ветеринарної освіти
- Міжнародна наукова конференція «Єдине здоров’я-2024» НУБіП України, 19-20 вересня 2024 р.
- Дідик Т., Стегней Ж.Г. До історії відкриття способів поділу клітин
- Власюк В.В., Стегней Ж.Г. Макро- і мікроструктура язика і мигдаликів глоткового кільця кішки
- Стегней С.М., Усенко С.І. Деякі морфологічні особливості стравохідного мигдалика фазана звичайного
- Майоров М.О., Усенко С.І. До морфології залозистої частини шлунка сороки (Pica pica)
- ХV Міжнародна наукова конференція «Біоморфологія сьогодення» присвячена 100-річчю з часу заснування Київської наукової школи порівняльної Київ, НУБіП України, 26 вересня 2024 р.
- Мазуркевич Т.А., Власюк В.В. Особливості топографії та мікроструктури дивертикула Меккеля качок віком 30 діб
- Янковська Ю.Ю., Стегней Ж.Г. Морфологія підшлункової залози курей
- Стегней С.М., Усенко С.І. Макроскопічні особливості будови сліпих кишок курей віком 120 діб
- Матеріали VІІІ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції, присвяченої 30- річчю заснування кафедри терапії імені професора П. І. Локеса, 23–24 жовтня, 2024 р.
- Стегней С., Усенко С.І. Випадок галуження лицевої і язикової артерій великої рогатої худоби
На конкурсі студентських наукових робіт студентка Гомела С. представила доповідь на тему: «Морфофункціональна характеристика стравоходу і його імунних утворень перепелів».
В подальшому будуть проведення макроскопічних та мікроскопічних досліджень тканин та органів ссавців, птахів та риб різних періодів пренатального і постнатального періоду онтогенезу. Окрім загальноприйнятих методик будуть використані і спеціальні методи досліджень, а також проведені порівняльні гістологічні дослідження.
Зав. кафедри, професор Олег МЕЛЬНИК
Керівник студентського
наукового гуртка, доцент Жанна СТЕГНЕЙ
Базою для діяльності гуртка є навчально-науково-виробнича лабораторія біоморфологічних технологій. Студенти-гуртківці проводять макроскопічні та мікроскопічні дослідження органів ссавців, птахів, амфібій та риб різних періодів пренатального і постнатального періодів онтогенезу. Досліджують особливості макроскопічної і мікроскопічної будови клітин, тканин і органів ссавців та птахів, використовуючи класичні морфологічні методи. Студенти-гуртківці працюють з науковою літературою, вивчають методи підготовки посуду до лабораторних досліджень та методи відбору і фіксації матеріалу для гістологічних досліджень, заливають отриманий матеріал у парафін та виготовляють парафінові блоки, методи виготовлення і фарбування гістологічних зрізів за загальноприйнятими методиками.
План роботи
студентського наукового гуртка Гістології з дисципліни “Цитологія, гістологія, ембріологія” на 2024-2025 н.р.
Зав. кафедри, професор Олег МЕЛЬНИК
Керівник студентського
наукового гуртка, доцент Жанна СТЕГНЕЙ