ПРОВЕДЕНА ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА НА ЗАКАРПАТТІ
Доцентом кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин, заступником декана факультету ветеринарної медицини Деркачем С.С. проведена профорієнтаційна робота у ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» на відділенні ветеринарної медицини. Унікальністю відділення є те, що це єдиний навчальний заклад області, який готує фельдшерів ветеринарної медицини та цим самим забезпечує ветеринарно-санітарне благополуччя тваринництва. Відділення ветеринарної медицини було відкрито у 1959 році. За цей час диплом фахівця ветеринарної медицини одержали 3300 юнаків і дівчат.
Головним завданням відділення є підготовка висококваліфікованих фельдшерів ветеринарної медицини. В даний час на відділенні навчаються понад 170 юнаків і дівчат.
Навчальний процес забезпечують 10 викладачів: 8 викладачів – спеціалісти вищої категорії, (із них 4 викладачі-методисти), всі вони мають вищу педагогічну освіту, шестеро – магістри ветеринарної медицини. Всім їм притаманна висока педагогічна майстерність, належна теоретична та практична підготовка. Очолює відділення Кириленко Леся Іржіївна, викладач вищої категорії, викладач-методист.
У навчальному процесі широко використовуються інноваційні технології, активні методи навчання. На відділенні функціонують десять лабораторій та один кабінет, а саме:
• анатомії і фізіології с-г тварин;
• акушерства, гінекології та штучного осіменіння с.-г. тварин;
• внутрішніх незаразних хвороб;
• епізоотології з мікробіологією;
• фармакології;
• патологічної фізіології та патологічної анатомії;
• хірургії ветеринарної медицини;
• паразитології та інвазійних хвороб тварин;
• ветеринарно-санітарної експертизи з основами переробки продуктів тваринництва;
• годівлі с.-г. тварин;
• тваринництва, зоогігієни та ветеринарної санітарії (кабінет).
Крім того працюють: аудиторія інноваційно-комунікативних технологій, музей нормальної і патологічної анатомії, навчальна клініка ветеринарної медицини. Для ефективного використання комп'ютерної техніки в коледжі створено загальний банк комп'ютерних, демонстраційних, нав-чальних і контролюючих програм.
Практичні заняття проводяться також на базі навчальної клініки ветеринарної медицини, базових тваринницьких господарств та установ державної ветеринарної медицини.
На рівні галузі викладачами підготовлено:
• навчальні посібники;
• навчальні програми;
• відеофільми;
• матеріали з тестового контролю знань.
Всі випускники коледжу мають змогу продовжити навчання в Національному університеті біоресурсів і природокористування України на факультеті ветеринарної медицини за скороченою програмою . Також всі студенти відділення мають змогу отримати додаткову професію «Оператор штучного осіменіння тварин» та посвідчення водія категорій "В", "С".
На самому початку проведена зустріч з директором коледжу Юрієм Юрійовичем Садварі – знаною людиною в галузі ветеринарної медицини області та України.
Були обговорені проблеми та перспективи розвитку відділення ветеринарної медицини, а також можливі шляхи співпраці з факультетом ветеринарної медицини НУБіП України.
Після зустрічі проведена екскурсія відділенням ветеринарної медицини та клініками коледжу. Слід відмітити, що всі клініки та територія після капітального ремонту. На території клініки є навіть страуси. Директором коледжу проведена надзвичайно велика робота щодо підвищення рівня практичної підготовки студентів відділення.
Під час зустрічі зі студентами Сергій Степанович розповів про переваги навчання у НУБіП України та презентував їм факультет ветеринарної медицини, який є центром ветеринарної науки України, наголосивши, що всі дороги ведуть в столицю. У студентів виникало багато запитань щодо умов проживання, її вартості, вартості контрактної форми навчання, можливості продовження навчання у магістратурі та терміну навчання після коледжу. Вже 11 листопада деякі студенти відвідають факультет ветеринарної медицини у Києві.
Завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин
В. Любецький.