На кафедрі інтегрованого захисту та карантину рослин обговорили перспективи розвитку новітнього напряму «Трофологія»
26 травня 2016 року на базі кафедри інтегрованого захисту та карантину рослин факультету захисту рослин, біотехнологій та екології пройшов навчально-науково-практичний семінар присвячений перспективам розвитку в системі наук про життя новітнього міждисциплінарного напряму «Трофологія».
Про теорію і практику трофології у системі наук про життя розповів у своїй доповіді доцент кафедри інтегрованого захисту та карантину рослин Сергій Вигера. Зокрема, він акцентував увагу на перспективах розвитку в нашому університеті трофології, яка вивчає якісне та безпечне харчування. Необхідність її зумовлена рядом негативних чинників сьогодення, зокрема недостатнім та неякісним харчуванням людства. Так, у ряді університетів провідних країн світу (Німеччина, Австрія, Чехія, США, Китай) вже введена відповідна спеціальність. У Німеччині, наприклад, трофологія викладається в університетах Бонському, Гіссенському, Мартіна Лютера, Крістіан-Альбрехтса, Касселя, в якому є така спеціальність, як міжнародний продовольчий бізнес та науки про споживання.
Саме тому перспективний міждисциплінарний напрям трофологія повинен викладатися у навчальних закладах біологічного, медичного та аграрного профілю України, зокрема і в НУБіП. Без сумніву, закономірним є також і відкриття відповідної спеціальності.
Участь у дискусійному обговоренні взяли Микола Кирик, Микола Доля, Володимир Жеребко, Ярослав Лікар, Юлія Рибалко та інші викладачі факультету.
На семінарі виступили проректор з навчально-виховної роботи Сергій Кваша підкреслив, що при обґрунтуванні міждисциплінарного напряму трофологія та виробництва в асортименті, оптимумі, якісної та безпечної продукції, крім природоохоронного, особливої уваги заслуговує економічний супровід, від чого суттєво залежить гармонійне харчування та благополуччя суспільства.
А начальник науково-дослідної частин Володимир Отченашко акцентував увагу на тому, що виробництво якісної та безпечної продукції, зокрема в умовах України, є актуальним і має величезні перспективи.
За результатами семінару вирішено на вчених радах ряду факультетів біологічного профілю розглянути питання щодо доцільності введення дисципліни трофологія в навчальний процес. Тож запрошуємо всіх зацікавлених викладачів до співпраці з перспективою викладання певних розділів дисципліни та створення відповідної спеціальності.
Анатолій Бабич,
завідувач кафедри інтегрованого захисту та карантину рослин