Співробітники кафедри

 

Завідувач кафедри, доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України
Журенко Олена Василівна

Тел.: +380445278940

Електронна пошта: [email protected]

Журенко Олена Василівна - відомий український вчений у галузі фізіології вищої нервової діяльності тварин. Доктор ветеринарних наук, професор. Після закінчення у 1989 році середньої школи працювала лаборантом на кафедрі фармакології та патофізіології тварин Української сільськогосподарської академії. У 1990 році вступила на ветеринарний факультет цього ж ВНЗ, який закінчила в 1995 році з відзнакою та отримала кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини, а в 1997 році – магістра за спеціальністю «Ветеринарна медицина». Кандидатську дисертацію на тему: "Клінічні прояви та морфо-функціональні зміни в організмі тварин при моделюванні сетаріозу" за спеціальністю 16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія захистила у 2007 році (науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН, заслужений діячс науки і техніки України, академік НАН ВО України А. Й. Мазуркевич). У своїй роботі Журенко О. В. провела порівняльний аналіз результатів досліджень у корів при спонтанному зараженні збудником сетаріозу та у лабораторних тварин за умов експериментального введення їм суспензії із сетарій. Вчене звання доцента кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне у 2009 році.
Докторську дисертацію на тему: «Кортико-вегетативна регуляція мінерального обміну в організмі корів та його корекція» за спеціальністю 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин» захистила у 2020 році. Науковий консультант – доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, лауреат премії ім. С. З. Ґжицького, заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України Карповський В.І. Журенко О. В. у співавторстві розробила експрес-методику, яка дозволяє впродовж 20–30 хв. отримувати вірогідні показники типу вищої нервової діяльності. Проведеними дослідженнями встановлена сезонність впливу кортико-вегетативних механізмів на обмін макро- і мікроелементів у організмі корів.
Викладацьку діяльність розпочала у 1995 році. З 1995 р. по 2007 р. працювала асистентом кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного аграрного університету.
З 2009 до 2017 р. – доцент кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України. З грудня 2017 року до 30.06.2024р. професор кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого. З 01.07.2024р. завідувач кафедри фізіології хребетних і фармакології.
Журенко О. В. з 2009 по 2012 рік була вченим секретарем Проблемної вченої ради НДІ здоров’я тварин, а з 2010 по 2015 рік – заступник відповідального секретаря Наукового вісника НУБіП України, серія «Ветеринарна медицина, якість і безпека продукції тваринництва». З 2014 року по 2021 р. – вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.004.14. у Національному університеті біоресурсів і природокористування України з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) ветеринарних наук за спеціальностями 16.00.09 «Ветеринарно-санітарна експертиза», 16.00.11 «Паразитологія» та 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин».
Журенко О. В. є членом Українського фізіологічного товариства ім. П. Г. Костюка, асоціації ветеринарних фізіологів України, член науково-методичної ради факультету ветеринарної медицини НУБіП України та комісії з перевірки первинної документації НДІ здоровʼя тварин НУБіП України, член біоетичної комісії НУБіП України.
Постійно підвищує свій професійний рівень на міжнародних конференціях, симпозіумах, семінарах, здійснює наукову роботу. Олена Василівна є науковим керівником здобувачів за напрямом підготовки доктор філософії та керівником гуртка «Порівняльна фізіологія хребетних».
Журенко О. В. на високому навчально-методичному рівні викладає дисципліни: «Фізіологія тварин» для студентів ОС – Магістр за спеціальністю 211»Ветеринарія» факультет ветеринарної медицини та «Фізіологія сільськогосподарських тварин» – факультет тваринництва та водних біоресурсів, «Фізіологія рухової активності і спорту» - гуманітарно-педагогічний факультет. Є співавтором навчально-методичних комплексів із вказаних дисциплін. Бере активну участь у організації та проведенні науково-практичних українських та міжнародних конференцій у галузі фізіології людини і тварин.
Автор понад 250 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 17 патентів України на винахід та корисну модель, авторські свідоцтва, технічні умови, 5 монографій, 5 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України.
За сумлінну працю Журенко О. В. нагороджена Почесними грамотами НУБіП України «За заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України» (2010, 2020 рр.), Подяками від факультету ветеринарної медицини; ювілейною відзнакою «100 років факультету ветеринарної медицини НУБіП України» (2020).

Напрям наукових досліджень – фізіологія вищої нервової діяльності тварин, фізіолого-біохімічні механізми підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин.

Scopus
Web of Science ResearcherID ABE-5570-2021
Google Scholar
Orcid ID

 

 

Доктор ветеринарних наук, професор, лауреат премії ім. С. З. Ґжицького, академік Національної академії наук вищої освіти України, Заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України
Карповський Валентин Іванович

Тел.: (044) 527-83-44, 527-89-40

Електронна пошта: [email protected]

Валентин Іванович Карповський – відомий вчений в галузі фізіології та патофізіології тварин. Народився 28 червня 1955 року в м. Бершадь Вінницької області. Після закінчення Гайсинського медичного училища та служби на Балтійському флоті вступив до Української сільськогосподарської академії, яку закінчив з відзнакою у 1982 році та отримав кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини. Кандидатську дисертацію захистив 1994 р. на тему: "Патологія обміну речовин при хронічному отруєнні великої рогатої худоби нітратами і способи її профілактики" за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія та морфологія тварин і 16.00.04 – ветеринарна фармакологія з токсикологією. Науковий керівник – д. вет. н., професор, академік НААН України Г. О. Хмельницький. Вчене звання доцента по кафедрі нормальної і патологічної фізіології присвоєне 1995 р. Докторську дисертацію захистив 2011 р. на тему: "Типи вищої нервової діяльності великої рогатої худоби та характер адаптаційних реакцій на дію зовнішніх подразників" за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин і 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. Науковий консультант – д. вет. н., професор, академік НААН України, академік НАН ВО України А. Й. Мазуркевич. Вчене звання професора по кафедрі фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне 2013 р. У 2012 році став лауреатом премії ім. С. З. Ґжицького та обраний академіком Національної академії наук вищої освіти України.
З 1982 р. по 1994 р. працював асистентом кафедри фармакології та патофізіології Українського державного аграрного університету. З 1995 року – на посаді доцента кафедри нормальної і патологічної фізіології та одночасно виконував обов’язки заступника декана факультету ветеринарної медицини. У жовтні 2001 р. В. І. Карповський був обраний на посаду завідувача кафедри фізіології тварин, а з червня 2007 року по грудень 2017 р. – завідувач кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин НУБіП України. В цей же період працював на посадах заступника декана, а потім – декана факультету якості та безпеки продукції АПК. З грудня 2017 року–професор кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М. Ф. Гулого., професор кафедри фізіології хребетних і фармакології по теперішній час
Карповський В. І. на високому науково-методичному рівні читає курс лекцій та веде лабораторні заняття з дисципліни «Фізіологія тварин» для здобувачів освіти ОР «Бакалавр» і «Магістр» спеціальностей Ветеринарна медицина; Гігієна, санітарія та ветеринарно-санітарна експертиза; Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва. Він є ініціатором створення нових дисциплін для студентів і аспірантів, зокрема «Нейрофізіологія з основами зоопсихології» та «Порівняльна фізіологія тварин».
Пріоритетом професора В. І. Карповського є наукова діяльність. Він постійно керує виконанням держбюджетних тематик: ”Дослідити участь окремих органів і систем організму тварин у формуванні адаптаційно-компенсаторних реакцій під впливом чинників довкілля”, ”Вивчити особливості нейроендокринної регуляції фізіологічних функцій організму продуктивних тварин за умов дії антропогенних чинників довкілля”, “Вивчити центральні регуляторні механізми формування реактивності, резистентності та продуктивності сільськогосподарських тварин і розробити шляхи їх фізіологічної корекції”, “Вивчити механізми регуляції фізіологічних функції та розробити методи їх корекції у свиней за умов промислового вирощування”. Велику роботу проф. В. І. Карповський здійснює як член редколегій фахових наукових журналів «Ветеринарний часопис», «Науковий вісник Причорномор’я», «Наукові доповіді НУБіП України», «Тваринництво України», а також видавництва РУП НПЦ НАН Білорусі з тваринництва; член центральної ради Українського фізіологічного товариства імені П. Г. Костюка; член Асоціації ветеринарних патологів України та президент Асоціації фізіологів тварин вищих навчальних закладів та наукових установ України аграрного профілю. Професор В. І. Карповський – автор 470 наукових та навчально-методичних праць, зокрема 34 патентів на винаходи та корисні моделі, 17 монографій, 11 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України. Підготовлені навчальні програми: Фізіологія сільськогосподарських тварин та Фізіологія тварин.
Професор В. І. Карповський є засновником наукової школи «Кортико-вегетативні механізми регуляції фізіологічних функцій в організмі тварин». Під його керівництвом захищено 13 кандидатських, 2 доктора філософії, 5 докторських дисертації та 24 магістерські роботи дослідницького спрямування. У даний час є консультантом 1 докторської дисертацій і науковим керівником 4 аспірантів, членом спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Національного університету біоресурсів і природокористування України та Львівському Національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Валентин Іванович постійно підвищує свій науково-педагогічний рівень на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників з дисципліни «Фізіологія тварин», бере активну участь у наукових, науково-виробничих конференціях та з’їздах в якості не тільки учасника, а й організатора. З метою вивчення новітніх засобів лікування та профілактики захворювань тварин, скринінгу біологічно активних речовин професор В. І. Карповський створив науково-дослідний центр із випробування ветеринарних препаратів і кормових добавок.
За період своєї науково-педагогічної діяльності професор В. І. Карповський нагороджений трудовими відзнаками: Почесними грамотами НУБіП України (2005, 2010, 2015 і 2017), медаллю «За співпрацю з внутрішніми військами МВС України» (2004), медалями НАН ВО України: О. О. Богомольця (2016, 2019), ім. Святого Володимира (2018), ім. Ярослава Мудрого (2020), орденом ім. Ярослава Мудрого (2021).
Напрям наукових досліджень – фізіологія та патологія вищої нервової діяльності й адаптації.
Orcid ID
Google Scholar
Researcher ID (Web of Science)

 

Відмінник освіти, доктор ветеринарних наук, професор
Духницький Володимир Богданович

Тел.: +380963885563

Електронна пошта: [email protected]

Духницький Володимир Богданович – вчений у галузі ветеринарної фармакології і токсикології. Народився 12 березня 1959 р. в с. Гуща Любомльського району Волинської області. У 1978 р. закінчив ветеринарне відділення Хомутецького ветзоотехнікуму (с. Хомутець, Полтавської обл). Трудову діяльність розпочав на посаді ветеринарного фельдшера колгоспу ім. Т.Г. Шевченка (с. Олеськ, Волинської області). У1978 р. поступив, а у 1983 р. закінчив ветеринарний факультет Української сільськогосподарської академії. Трудову діяльність (з 1983 по 1987 рр.) продовжив на посаді головного ветеринарного лікаря радгоспу Ратнівський (с. Гірники, Волинської обл.).
Кандидатську дисертацію на тему “Способи діагностики, терапії та профілактики отруєнь великої рогатої худоби нітратами”, захистив у 1991 р. (науковий керівник, проф. Хмельницький Г.О.).
Докторську дисертацію на тему “Т-2 токсикоз тварин (патогенез, діагностика, лікування, профілактика)”, захистив у 2006 р. (науковий консультант, акад. НААН, проф. Хмельницький Г.О.).
Науково-педагогічну діяльність розпочав у 1990 р. на посаді асистента кафедри фармакології і патофізіології. У 1993-1998 рр. призначений (за сумісництвом) на посаду заступника декана факультету ветеринарної медицини. У 1994 р. обраний на посаду доцента кафедри фармакології та токсикології. Вчене звання доцента отримав у 1995 році. У 2006 р. переведений на посаду професора кафедри фармакології та токсикології. Вчене звання професора отримав у 2012 році.
У період 2006 – 2008 рр. – декан факультету ветеринарної медицини НУБіП України. У 2008 р. переведений на посаду професора кафедри фармакології та токсикології. У 2010 р. призначений виконувачем обов’язків, а з 2012 р. обраний на посаду завідувача кафедри фармакології та токсикології, яку очолював до 2020 р.
З 2020 по 2024 рр. професор кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії, а з 1.07. 2024 р. – професор кафедри фізіології хребетних і фармакології.
Автор 4 підручників – “Ветеринарна токсикологія, 2012 р., 2022 р.”, “Військова ветеринарна радіобіологія і токсикологія, 2015 р.”, “Ветеринарна фармакологія, 2017 р.”; 9 навчальних посібників, серед яких “Практикум з технології ветеринарних препаратів, 2011 р.”, “Ветеринарна мікотоксикологія, 2011 р., 2015 р.”, “Veterinary pharmacology. A course of lectures, 2019 р.”, “Довідник з ветеринарної фармакології, 2020 р.”, “Ветеринарна рецептура, 2023 р.”, “Клінічна ветеринарна токсикологія, 2024 р.”, та ін.
Має біля 300 наукових та науково-методичних праць, серед яких 7 монографій, технічні умови та 20 патентів. Підготував доктора ветеринарних наук, доктора філософії з ветеринарної медицини та трьох кандидатів ветеринарних наук.
За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти та науки нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти України (1998 р.), Почесною грамотою Державного департаменту ветеринарної медицини Мін АПК (1998 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2008 р.), Почесною грамотою “За особливі заслуги перед національним університетом біоресурсів і природокористування України” (2009 р., 2019 р.), нагрудним знаком МОН “Відмінник освіти” (2014 р.), Почесною грамотою Верховної Ради України (2019 р.), нагрудним знаком МОН України “За наукові та освітні досягнення” (2020 р.), почесне звання “Заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України” присвоєно у 2022 р., медаллю “За особливі заслуги в розвитку НУБіП України” нагороджений у 2024 р.
Напрямок наукових досліджень: отруєння тварин нітратами та нітритами, пестицидами, мікотоксикози тварин, фармакологічні властивості НПЗЗ, антибіотиків, хелатних сполук заліза, організація науки та освіти.
Scopus
Web of Science
Orcid

 

Доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, експерт Національного фонду досліджень України; член Ортопедичної комісії Кінологічної спілки України; голова журі секції Київського територіального відділення Малої академії наук учнівської молоді; член спеціалізованої вченої ради НУБіП України; член Українського фізіологічного товариства імені П. Г. Костюк
Кладницька Лариса Володимирівна

Тел.: (044) 5278940

Електронна пошта: [email protected] [email protected]

Лариса Кладницька – відомий вчений в галузі фізіології, біології стовбурових клітин, патології та онкології хребетних, функціональної діагностики апарату руху хребетних. Після закінчення середньої школи вступила до Української сільськогосподарської академії, яку закінчила у 1993 році та отримала кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини. Кандидатську дисертацію на тему: "Фізіологічна відповідь організму собак за різних способів антигенного подразнення" захистила в 1998 р. за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. Науковий керівник: д. вет. н., професор, В. В. Науменко. Учене звання доцента по кафедрі нормальної і патологічної фізіології присвоєне 2003 р. Докторську дисертацію на тему: "Морфофункціональні властивості стовбурових клітин та їх вплив на пухлинний процес" захистила в 2020 р. за спеціальністю 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин. Науковий консультант: д. вет. н., професор, академік НААН України, академік НАН ВО України А.Й. Мазуркевич. У 2021 році обрана академіком Національної академії наук вищої освіти України.
З 1999 р. по 2003 р. працювала асистентом кафедри фізіології та патофізіології Українського державного аграрного університету. З 2003 року – на посаді доцента кафедри нормальної і патологічної фізіології. З грудня 2017 року по теперішній час – доцент кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М. Ф. Гулого. Кладницька Л. В. на високому науково-методичному рівні читає курс лекцій та веде лабораторні заняття з дисципліни "Фізіологія тварин" для здобувачів освіти ОР "Бакалавр" і "Магістр" спеціальностей Ветеринарна медицина, Гігієна, санітарія та ветеринарно-санітарна експертиза; Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва. Вона є автором програм дисциплін «Фізіологія тварин», «Фізіологія сільськогосподарських тварин», «Професійна етика лікаря ветеринарної медицини», «Основи біоетики та біобезпеки» та нових дисциплін для студентів і аспірантів, зокрема, "Нейрофізіологія з основами зоопсихології тварин" і "Порівняльна фізіологія тварин". Пріоритетом доктора ветеринарних наук Кладницької Лариси Володимирівни є наукова та практична діяльність. Вона є виконавцем держбюджетних тематик: «Вивчення морфофункціональних характеристик патологічно змінених тканин у тварин-реципієнтів при застосуванні стовбурових клітин», «Дослідити особливості коригуючої дії введених стовбурових клітин на патологічно змінені структури і функції тканин в організмі тварин-реципієнтів»; «Розробити нові способи стимуляції процесів відновлення ушкоджених тканин опорно-рухового апарату домашніх тварин методами клітинної терапії», "Дослідити участь окремих органів і систем організму тварин у формуванні адаптаційно-компенсаторних реакцій під впливом чинників довкілля", "Вивчити особливості нейроендокринної регуляції фізіологічних функцій організму продуктивних тварин за умов дії антропогенних чинників довкілля".
Велику роботу Лариса Володимирівна здійснює як член Ортопедичної комісії Кінологічної спілки України; експерт Національного фонду досліджень України; голова журі секції Київського територіального відділення Малої академії наук учнівської молоді; член спеціалізованої вченої ради НУБіП України; член Українського фізіологічного товариства імені П. Г. Костюка; член Асоціації фізіологів вищих навчальних закладів та наукових установ України аграрного профілю; керівник гуртка «Фізіологія тварин І». Доктор ветеринарних наук Л.В. Кладницька – автор 316 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі 16 патентів на винаходи та корисні моделі, 5 монографій, 5 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки.
Нагороджена Подякою Київської малої академії наук учнівської молоді (2021, 2022, 2023), Подякою МОН України за перемогу у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі «ЕКО ТЕХНО 2023», Ювілейною відзнакою «100 років факультету ветеринарної медицини НУБіП України» (2020), Почесною грамотою за заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України (2020), Грамотою Президії Національної академії наук України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (2017), Почесною грамотою голови адміністрації Голосіївського району «За виховання талановитої молоді» (2017), Грамотою управління освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (2017), Грамотою Національного університету біоресурсів і природокористування України (2012, 2013, 2014, 2015, 2016), Відзнакою Державного комітету ветеринарної медицини України «За заслуги в розвитку ветеринарної медицини України ІІІ ступеня» (2010), Дипломом інституту біології тварин (2012), Почесною грамотою за заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України (2010).
Scopus
Google Scholar
Orcid ID

 

Доктор ветеринарних наук, професор
Деркач Ірина Михайлівна

Тел.: (044) 527-80-29

Електронна пошта: [email protected]

Ірина Деркач – вчена в галузі ветеринарної фармакології, токсикології, вірусології і епізоології. Після закінчення з відзнакою  Національний аграрний університет у 2006 році та здобувши кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини, початком наукової діяльності було навчання в аспірантурі в Інституті ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук. Результати наукових досліджень, що проводились аспіранткою під керівництвом академіка УААН, д. вет. н., професора В. П. Романенко протягом 2006–2009 років були покладені в основу кандидатської дисертації на тему «Генетичні властивості ентеровірусів свиней та їх кореляція із серотиповою належністю» за спеціальністю 16.00.03 − ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія.
Досвід і місця роботи етапи професійної діяльності включають такі періоди: 2009 р. – захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук; 2009–2012 рр. – науковий співробітник Інституту ветеринарної медицини УААН; 2012–2013 рр. – старший науковий співробітник, завідувач сектору оцінки ризику і прогнозування Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи; з 2013 р. – науково-педагогічний працівник факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Учене звання доцента кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії присвоєно у 2021 р.
Докторську дисертацію на тему «Науково-експериментальне обґрунтування фармакологічної активності Феруму(IV)» захистила в 2023 р. Науковий консультант – д. вет. н., професор, В.Б. Духницький.
Учене звання професора кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії присвоєно у 2024 р.

Навчальна діяльність: викладає дисципліни «Ветеринарна фармакологія», «Фармакологія», «Veterinary pharmacology», "Ветеринарна токсикологія", «Veterinary toxicology», «Ветеринарне та фармацевтичне товарознавство»; автор електронних навчальних курсів з дисциплін «Ветеринарна фармакологія», «Фармакологія», «Veterinary pharmacology», «Veterinary toxicology», «Лікарські засоби та отруйні речовини», «Антибіотикорезистентність і раціональна антибіотикотерапія»; основні навчально-методичні публікації: 7 навчальних посібників, більше 25 методичних вказівок.
Наукова діяльність: постійна участь у міжнародних, всеукраїнських конференціях та інших заходах; науковий керівник студентського гуртка «Ветеринарна фармакологія та фармація»; виконавець науково-дослдіних тематик, керівник ініціативної теми “Дослідити фармакотерапевтичні властивості нових ветеринарних хіміотерапевтичних, протизапальних, антидотних та регулюючих обмін речовин засобів”; автор та співавтор 4 монографій, співавтор 6 патентів, технічних умов, науково-практичних рекомендацій, наукових статей (Scopus, Web of Science, фахові журнали України). 
Нагороджена Почесною грамотою «За заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України», 2015 р.; Подякою Київського міського голови, 2020 р.
Є секретарем Навчально-методичної ради та Клінічної ради факультету ветеринарної медицини, членом Наукової ради і членом Експертної комісії факультету ветеринарної медицини, відповідальною за "День донора" від факультету ветеринарної медицини, відповідальною за web-сторінку кафедри фізіології хребетних і фармакології.
Напрямок наукових досліджень: генетичні властивості ентеровурусів свиней, аналіз ризиків за з
оонозів, фармако-токсикологічні властивості сполук заліза (IV).

Scopus
Web of science
ORCID

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Іщенко Вадим Дмитрович

Тел.: (044) 527-80-29

Електронна пошта: [email protected]

Напрямок наукових досліджень: діагностика, лікування і профілактика мікотоксикозів тварин; розробка системи контролю якості продукції тваринництва за показниками безпеки (токсикантами); доклінічні і клінічні дослідження нових ветеринарних препаратів; організація науки та освіти.
Автор та співавтор понад 160 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі: 9 навчальних посібників, 4 монографій, 1 типової програми, 35 методичних вказівок, 3 методичних рекомендацій, 3 патентів, а також 9 депонованих у міжнародній базі GenBank нуклеотидних послідовностей вітчизняних ізолятів вірусу лейкозу ВРХ та тешовірусу свиней.
Член Всесвітньої наукової асоціації з птахівництва та Української Асоціації Аюрведа-Йога.
ORCID
researchgate profile

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Бойко Григорій Васильович

Тел.:

Електронна пошта: [email protected]

Напрямок наукових досліджень: діагностика, лікування і профілактика мікотоксикозів тварин; розробка системи контролю якості продукції тваринництва за показниками безпеки (токсикантами), організація науки та освіти.
Автор та співавтор понад 150 наукових та навчально-методичних праць.
ORCID

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Гальчинська Олена Костянтинівна

Тел.: (044) 527-80-29

Електронна пошта: [email protected]

Після закінчення Української сільськогосподарської академії за спеціальністю «Ветеринарія» та педагогічного факультету за спеціальністю викладач зооветеринарних і с/г технікумів з 1984 по 1995 рр.. працювала викладачем фармакології Тульчинського ветеринарного технікуму.
По завершенню навчання в аспірантурі Національного аграрного університету у 2002 р. зарахована на посаду асистента кафедри фармакології та токсикології.
Кандидат ветеринарних наук з 2005 р. Кандидатську дисертацію на тему «Патогенез, діагностика та профілактика отруєння тварин чорнокоренем лікарським» захистила у 2005 р. у спеціалізованій вченій раді Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за спеціальністю 16.00.04 – ветеринарна фармакологія та токсикологія.
У 2007 р. була переведена на посаду доцента кафедри фармакології та токсикології. У 2013 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри фармакології і токсикології.
Працювала над створенням методичних матеріалів для забезпечення магістерських програм, приймала участь у науковій роботі за тематикою кафедри, є співавтором робочих програм з дисциплін «Фармакологія», «Лікарські та отруйні рослини», «Фармакогнозія», «Виробництво та розробка лікарських засобів», «Система GMP, GDP, GCP у фармації», «Аптечна технологія ліків» та «Організація фармацевтичної справи».
Є автором 115 публікацій, з них 98 наукового і 17 – навчально-методичного характеру.

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Криворучко Дмитро Іванович

Тел.: (044) 5278940

Електронна пошта: [email protected]

Дмитро Іванович Криворучко народився 14 серпня 1977 року в м. Фастів Київської області. Після закінчення Першого Київського медичного училища вступив до Національного аграрного університету, який закінчив з відзнакою у 2004 році і отримав кваліфікацію магістра ветеринарної медицини. Кандидатську дисертацію захистив у 2009 р. на тему: "Участь молочної залози корів різних типів вищої нервової діяльності у білковому обміні під час лактації" за спеціальностями 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, науковий керівник д. вет. н., професор Карповський В.І. Вчене звання доцента кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне у 2013 р.
З 2004 р. по 2005 р. працював асистентом кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного аграрного університету. З 2009 р. по 2012 р працював на посаді старшого викладача кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин. З 2013 року – на посаді доцента кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин; з грудня 2017 року – доцент кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого; з липня 2024 року доцент кафедри фізіології хребетних і фармакології Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Є автором понад 150 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 16 патентів, 6 монографій, 6 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України.
Дмитро Іванович виконує обов’язки вченого секретаря спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 та секретаря кафедри. Є членом Клінічної Ради факультету ветеринарної медицини НУБіП України.
Напрям наукових досліджень – вища нервова діяльність тварин.

Orcid
Scopus
WOS
Google Scholar

 

Кандидат ветеринарних наук, доцент
Журенко Віталій Васильович

Тел.: Тел.: (044) 5278940

Журенко Віталій Васильович у 1994 році закінчив факультет ветеринарної медицини Національного аграрного університету за спеціальністю «Ветеринарна медицина». У 2009 році отримав диплом магістра та здобув кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Кандидатську дисертацію за спеціальністю 16.00.11 – Паразитологія на тему: «Криптоспоридіоз великої рогатої худоби (поширення, діагностика, заходи боротьби) захистив у 2017 році. Науковий керівник ‒ доктор ветеринарних наук, професор, академік НАН ВО України Н. М. Сорока
Журенко В. В. узагальнив результати досліджень щодо поширення криптоспоридіозу великої рогатої худоби у господарствах Київської та Житомирської областей України, вплив збудника на організм і методів діагностики та лікування телят. Встановив екстенсивність і інтенсивність інвазії, вікову та сезонну динаміку у телят за криптоспоридіозу. Розробив та запропонував заходи боротьби та профілактики за криптоспоридіозу великої рогатої худоби.
З 2019 -2024 рік старший викладач кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад.М. Ф. Гулого. Серпень 2024 рік –доцент кафедри біоморфології хребетних ім. акад. В.Г. Касьяненка.
Журенко В. В. на високому навчально-методичному рівні викладає «Фізіологія тварин» для студентів ОС – Магістр за спеціальністю 211»Ветеринарія» факультет ветеринарної медицини та «Фізіологія сільськогосподарських тварин» – факультет тваринництва та водних біоресурсів.
Активну бере участь в організації та проведенні науково-практичних українських та міжнародних конференцій у галузі фізіології людини і тварин, поєднує педагогічну, виховну та громадську діяльність на кафедрі, займається суспільно-громадською роботою. На громадських засадах працює заступником декана факультету з господарської діяльності.
Журенко В. В. – автор понад 50 наукових та науково-методичних публікацій.
Нагороджений Почесними грамотами за Заслуги перед Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Подякою київського міського голови за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток освіти і наук; ювілейною відзнакою «100 років факультету ветеринарної медицини НУБіП України» (2020).
Напрям наукових досліджень: порівняльна фізіологія, вища нервова діяльність тварин.

Google Scholar
Orcid ID
Scopus
Web of science

 

 


-

Тел.:


 

 

Завідувачка навчальної лабораторії фізіології тварин
Гудзь Тетяна Анатоліївна

Тел.: (044) 5278940

Гудзь Тетяна Анатоліївна народилася 17.02.1963 року у м. Київ. У 1984 році була зарахована на посаду лаборанта кафедри ботаніки УСГА. З 1984 року по 1989 рік – навчання на зооінженерному факультеті УСГА. На кафедрі фізіології тварин працює з 1986 року старшим лаборантом. У 2003 році закінчила очну магістратуру. У 2014 році була переведена на посаду завідувачки навчальної лабораторії кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин. З 1998 року є відповідальною за спецхарчування для співробітників НУБіП України. З 2016 року працює на посаді завідувача навчальною лабораторією фізіології тварин кафедри фізіології, патофізіології та імунології тварин, а з грудня 2017 р. – завідувача навчальної лабораторії фізіології тварин кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М. Ф. Гулого.

 

 

Старший лаборант
Мірошниченко Любов Степанівна

Тел.: (044) 527-80-29

 

Старший лаборант
Шевченко Наталія Миколаївна

Тел.: (044) 5278940

 

Лаборант
Богословська Тетяна Вячеславівна

Тел.: (044) 527-80-29

 


_

Тел.:

 


_

Тел.:

 


_

Тел.:

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook