Студентський науковий гурток «Менеджмент і сьогодення»: підсумки діяльності за рік

21 січня 2025 року
Підведення підсумків року — це важлива традиція, яка має значення як для окремих людей, так і для організацій, спільнот чи груп. Воно дозволяє оцінити досягнення, проаналізувати виклики та намітити плани на майбутнє. Тож згадаємо, яким був 2024 рік для студентів — членів наукового гуртка «Менеджмент і сьогодення», який діє на базі кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту факультету аграрного менеджменту. 

Основною метою діяльності наукового гуртка «Менеджмент і сьогодення» — є залучення студентів до проведення науково-дослідної діяльності, участі у наукових та бізнес-проєктах, науково-практичних заходах та конкурсах, створення умов для творчого зростання у процесі навчання і оволодіння фахом для майбутньої професійної діяльності та кар’єрного росту. І у 2024 році ця мета була досягнута сповна.

Розпочнемо огляд наших досягнень із наукових.
Протягом року наші студенти брали активну участь у двох міжнародних конференціях, на яких доповідали та опублікували 53 тез:

  • 16-17 травня 2024 р. — у VІІІ міжнародній науково-практичній студентській конференції «Роль молоді у розвитку АПК України», яку модерувала студентка 3 курсу Кучерук Яна, де виступали та опублікували свої тези 24 студенти-гуртківці;
  • 23-24 жовтня 2024 р. — у VІІІ міжнародній науково-практичній конференції «Інклюзивний розвиток національної економіки: глобальні тенденції, можливості України та роль агропродовольчого сектору, досвід і співпраця з ЄС», під час проведення якої студенти також виступали із доповідями, підготували та опублікували 29 тез.

 

 

Окрім тез, студенти працювали над написанням наукових праць — за рік було опубліковано три статті:

1. Горбань В. І., Алексеєва К.А. Інновації та технологічний прогрес у сільському господарстві: управління проєктами для підвищення продуктивності. Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». Серія: Економічні науки. 2024. № 3.
2. Прушківська, Е.В. Красноштан, А.О. Економічні та соціальні чинники формування бізнес-проєкту промислової пасіки. Економічний вісник Дніпровської політехніки. 2024. № 3. (87). С. 175-182.
3. Прушківська, Е.В. Красноштан, А.О. Соціальний ефект проєктування у галузі бджільництва. ГРААЛЬ НАУКИ: міжнар. наук. журнал. Вінниця. 2024. No 45. С. 57-65.

Наші гуртківці брали активну участь і перемагали у чотирьох студентських олімпіадах:

з дисципліни «Управління інвестиційною діяльністю» переможці і призові місця розподілилися так:
Магістри:
1 місце - Михайлюк Валентина.
2 місце - Торгонський Сергій, Маркевич Вадим.
3 місце - Коцупера Світлана, Огойко Іван.
Бакалаври:
1 місце - Ванджура Вікторія.
2 місце - Красноштан Анна.
3 місце - Нечипорук Ангеліна, Яценко Юлія.

 

 

зі спеціальності «Менеджмент» Красноштан Анна, Яценко Юлія зайняли 3 місце,
з дисципліни «Управління персоналом» Яценко Юлія — 2 місце,
з дисципліни «Стратегічне управління» 2 місце – посів Тихоненко Ігор, а 3 місце — Красноштан Анна.

  

   

На 1 тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління проєктами і програмами» гуртківці–магістри ОП «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проектами» підготували і подали 7 якісних наукових робіт.

Переможці першого туру розподілилися так:
1 місце – Проєкт відкриття студії арт-терапії. Виконала Михайлюк Валентина (наук. керівник Шинкарук Л. В., д. е. н., професор, член-кореспондент НАН України).
2 місце – Проєкт створення мережі електрозарядних станції для електромобілів. Виконав Третяк Олег (науковий керівник: Дергач А.В., к.держ.упр., доцент).
3 місце – Проєкт відкриття пекарні на дровах. Виконав Литвинчук Ярослав (науковий керівник: Лобунець Т. В., к.е.н., доцент).

 

Навчалися та проходили тренінги в рамках міжнародного проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+, модуль Жан Моне «Практики соціально-економічної інклюзії в ЄС», успішно завершили серію освітніх курсів та отримали сертифікати:
17 студентів бакалаврату і магістратури на весняній сесії https://nubip.edu.ua/node/146269
та 24 студенти бакалаврату і магістратури, які пройшли осінні курси https://nubip.edu.ua/node/157920

  

Крім наукових досягнень, студенти-члени наукового гуртка у 2024 році мали і практичні професійні успіхи — вони вигравали грантові конкурси та реалізовували власні проєкти.

Зокрема, Щербатий Олександр під час навчання на магістерській програмі «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проектами» підготував проєкт розвитку власної справи (по виробництву бетону) та подав його на конкурс для отримання фінансування. Олександр виграв оголошений конкурс, отримав державний мікрогрант і нині працює над реалізацією заявленого проєкту: https://nubip.edu.ua/node/148041

 

Інший магістрант нашої освітньої програми — Гордійчук Микола, для розвитку власного бізнесу під час навчання також підготував успішну грантову заявку та виграв грантове фінансування в рамках міжнародної Програми USAID Агро. Це фінансування пішло на запуск проєкту «Картопляний Хаб «PAPAS» та сприяло збільшенню потужностей післяврожайної доробки та пакування столової картоплі для роздрібних мереж: https://nubip.edu.ua/node/147402

 

Також студентка магістерської програми «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проектами» Інна Ручка під час навчання придумала та реалізувала соціально-комерційний проєкт – настільну гру «Вибір». Ця гра допомагає дитині сформувати власну життєву позицію щодо важливих соціальних питань та розвинути навички соціальної взаємодії. Граючись, діти досліджують соціальні питання і ситуації (боулінг, гендерна нерівність, екосвідомість, різноманітність та інклюзивність, емоційний інтелект, комунікації тощо), визначають або змінюють свою точку зору та дізнаються цікаві факти про суспільно важливі теми: https://nubip.edu.ua/node/146263

  

Наші студенти були активними і у соціальній діяльності — вони волонтерили, донатили і захищали нашу Батьківщину.

Наприклад, студент бакалаврату 4 курсу 4 групи спеціальності «Менеджмент» Ільницький Максим прочинаючи із 2022 року і до нині долучається до допомоги нашим військовим, доставляючи їм необхідні речі та спорядженні. Горєлков В’ячеслав та Красноштан Анна — студенти цієї ж 4 групи (а із вересня 2024 року магістри ОП «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проектами») по вихідних відвідували притулок собак, які залишилися без господарів (у т.ч. через повномасштабне вторгнення), де годували, доглядали і вигулювали самотніх тварин.

  

Активно волонтерством і допомогою військовим займалися й інші магістри ОП «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проектами». Вони допомагали різним підрозділам захисників із придбанням спорядження та військового забезпечення, займалися виготовленням маскувальних сіток та доставкою їх, генераторів і медикаментів військовим. За що мають цілий ряд подяк.

 

Були серед наших студентів і захисники, які і сьогодні перебувають на передовій та мужньо боронять Україну. В цілях їхньої безпеки не будемо оголошувати їхні імена, лише подякуємо їм за мужність і захист та побажаємо міцного здоров’я, удачі та якнайшвидшої Перемоги!

Були і суспільно-культурні заходи, до яких долучалися гуртківці. Зокрема, студенти взяли участь у відкритті фотовиставка «Незламні: жіночі обличчя війни», яку організувала д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України Шинкарук Лідія Василівна. Дана фотовиставка дала можливість через фотографії жінок-військових, всім нам, а особливо молоді, відчути, побачити силу і красу української жінки, а також життя і реалії жінок на війні.

 

Під час навчання студенти зустрічалися із практиками, відкриваючи для себе нові професійні горизонти та переймаючи їхній успішний досвід роботи. Так, гуртківці відвідали зустрічі із:

 

 

  • директором компанії «AGRICO» — лідером з виробництва насіннєвої картоплі в Україні: https://nubip.edu.ua/node/146528,

 

 

Допомагали у проведенні днів відкритих дверей та ярмарки вакансій.

  

Протягом року гуртківці не забували працювати і над своїми магістерськими кваліфікаційними роботами, що дало можливість підготувати якісні випускні проєкти, успішно їх захистити та отримати дипломи магістра. У 2024 році відбулися випуски двох груп (освітньо-наукової і професійної) магістрів ОП «Управління інвестиційною діяльністю та міжнародними проектами» — надзвичайно креативних, амбітних, розумних молодих людей і дівчат. Бажаємо їм цікавих проєктів, невичерпних сил і натхнення, успіхів у роботі і особистому житті! Нехай щастить у всіх починаннях!!!

 

 

Ось таким динамічним і продуктивним видався 2024 рік для студентів – членів наукового гуртка «Менеджмент і сьогодення».

Хочеться подякувати нашим студентам за те, що ведуть активний спосіб життя: навчаються, працюють, захищають, доєднуються до волонтерського руху, за їх щирі серця, людяність, патріотизм і добрі справи! Дякуємо і низько вклоняємося студентам — захисникам України!!! Завдяки такій відданій молоді ми вистояли і кожного дня наближаємось до нашої спільної Перемоги!

Хочеться подякувати колегам — співробітникам кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту за їхній професіоналізм і відданість, з якою вони ставляться до роботи зі студентами, за доброзичливість і співпрацю, адже тільки завдяки тандему студентів і викладачів ми досягли стільки успіхів у 2024 році. Щиро усім дякую і бажаю здоров’я та натхнення, цікавих і успішних проєктів та талановитих творчих студентів! Нехай все, про що мріється — обов’язково збувається!
І вперед у 2025 рік! Разом до нових вершин!!!

Тетяна ЛОБУНЕЦЬ,
керівник гуртка «Менеджмент і сьогодення»,
доцент кафедри виробничого
та інвестиційного менеджменту

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook