Підготовка педагогічних кадрів у дружній співпраці: освіта, наука і бізнес разом

4 січня 2025 року

Інновації з'являються на перетині науки і бізнесу. 
Вони не можуть існувати поодинці. Без наукового
підґрунтя бізнес не може йти вперед, а без інвестицій
та підтримки бізнесу наука не матиме шансів досягнути успіху
Шеріл Сандберг (операційний директор Facebook)

Співпраця кафедри педагогіки з роботодавцями, яка відбувається у рамках започаткованого при кафедрі і успішно функціонуючого «Клубу аграрного та освітньо-наукового консалтингу», є важливим аспектом вдосконалення освітнього процесу, що сприяє підвищенню якості підготовки майбутніх педагогів та їхньої адаптації до вимог ринку праці. Така співпраця сприяє узгодженню освітніх програм підготовки фахівців, для яких випусковою є кафедра педагогіки, з реальними потребами та очікуваннями ринку праці, освітніх установ, аграрних підприємств та фірм, бізнесових структур в аграрній та освітній сферах.

Ключовими аспектами професійного зростання кафедри педагогіки через співпрацю з роботодавцями є наступні: аналіз та коригування навчальних планів і робочих програм з окремих освітніх компонентів (зміни у змістовому наповненні, розширення переліку вибіркових компонентів, введення нових дисциплін до навчального плану підготовки фахівців), що продиктовано необхідністю підвищення конкурентоспроможності як самих програм підготовки, так і випускників цих програм; організація проходження різних видів студентської практики на підприємстві; залучення роботодавців до проведення лекцій, семінарів та тренінгів, де вони діляться своїм досвідом і практичними знаннями; участь роботодавців у засіданнях кафедри, конференціях та форумах, організованих кафедрою, де обговорюються питання сучасного стану професійної діяльності, нових підходів у навчанні, використання новітніх технологій у викладанні тощо; уже у процесі підготовки здобувачів освіти за певною освітньою програмою роботодавці можуть пропонувати стажування або працевлаштування для найкращих студентів, що є важливою мотивацією для них і дозволяє швидше реалізувати себе після закінчення навчання; створення мережі професійних контактів, що забезпечує взаємодію між освітньою підготовкою та практичною діяльністю.

На кафедрі педагогіки з 2019 року функціонує «Клуб аграрного та освітньо-наукового консалтингу», який покликаний об’єднати зусилля освітян, науковців та аграрного бізнесу в справі підготовки фахівців. Ініціаторами створення Клубу виступили студенти випускових освітніх програм та викладачі кафедри педагогіки.

Такою тісною взаємовигідною співпрацею є діяльність кафедри педагогіки та Біотехнологічної компанії BTU — українським виробником мікробіологічних препаратів для аграрної галузі та оздоровлення людей. Компанія обʼєднує під одним брендом BTU всі напрямки, які підтримують головну місію — зберігати землю живою та використовувати можливості природи на користь людству. Саме такою є тематика наукового дослідження Романа Бабковича — керівника департаменту товарів для населення БТУ-ЦЕНТРу, який є аспірантом освітньо-наукової програми 011 Освітні педагогічні науки.

Роман Ярославович — член Клубу аграрного та освітнього консалтингу, активний учасник, організатор освітнього процесу, зацікавлений у підвищенні якості підготовки за спеціальностями 015.37 Професійна освіта, 011 Педагогіка вищої школи. Саме тому у списку меценатів, які доклали старань до відкриття та оснащення лабораторії інформаційно-комунікаційних технологій, що відкрилась за ініціативи завідувача кафедри педагогіки, д.п.н., професора Руслана Сопівника та д.п.н., професора Олександра Кучая, на першому місці — БТУ-Центр України. На базі лабораторії проводяться навчальні заняття, практичні роботи, експериментальні дослідження у рамках виконання магістерських та дисертаційних робіт, зустрічі зі здобувачами освіти різних рівнів.

Як один із представників компанії-роботодавця, Роман Бабкович взяв участь у Форумі «SEB-2024»: співпраця науки, освіти і бізнесу для розбудови України, що 10 жовтня проводився у стінах НУБіП України і мав за мету пошук, обговорення та визначення ефективних механізмів взаємовигідної співпраці між закладами вищої освіти, науковими установами та бізнес-середовищем для забезпечення перемоги й повоєнної розбудови України, реалізації євроінтеграційних процесів, гармонізації освітнього та науково-інноваційного середовища.

Також компанія БТУ-центр є постійним учасником щорічного масштабного профорієнтаційного заходу «Ярмарок професій», де демонструє власні наукові досягнення та представляє можливості для професійного зростання і розвитку молодих фахівців у рамках діяльності компанії.

Сьогодні Роман Бабкович у тісній співпраці з НПП кафедри та гарантами освітньо-професійних програм 015.37 Професійна освіта д.п.н., професором Оксаною Васюк та 011 Педагогіка вищої школи к.п.н. Лідією Чередник працює над розробкою робочою програми та НМК з дисципліни «Стартап в освіті та АПК».

У передноворічні дні асистентом кафедри педагогіки, доктором PhD Аліною Рахманіною було проведено тренінг «Розвиток лідерського потенціалу та командоутворення» для співробітників департаменту товарів для населення компанії БТУ-ЦЕНТР, що сприяв згуртованості колективу, усвідомленню важливості розвитку комунікаційних якостей та лідерського потенціалу, розвитку довірливих стосунків у команді.

Тісна дружня взаємовигідна співпраця колективу кафедри педагогіки та Біотехнологічної компанії BTU є яскравим прикладом взаємодії між освітою, наукою та бізнесом, що сприяє досягнення успіху в інноваціях і розвитку нових технологій.

 

Лідія ЧЕРЕДНИК,
доцент кафедри педагогіки

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook