Стажування в Дипломатичній академії України для викладачів кафедр філософії та міжнародної комунікації та міжнародних відносин і суспільних наук почалося з лекторіуму
Стажування в Дипломатичній академії України для викладачів кафедр філософії та міжнародної комунікації та міжнародних відносин і суспільних наук почалося з лекторіуму
19 грудня 2024 року
17 грудня 2024 року на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка спільно з Міністерством закордонних справ України відбулась перша з-поміж серії зустріч для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, які готують фахівців у галузі міжнародних відносин, з метою їх ознайомлення з напрямами діяльності структурних підрозділів зовнішньополітичного відомства та закордонних дипломатичних установ України. До заходу долучилися представники наукових кіл із восьми національних університетів.
Науково-педагогічні працівники кафедри філософії та міжнародної комунікації та кафедри міжнародних відносин і суспільних наук гуманітарно-педагогічного факультету, які готують фахівців зі спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», долучились до стажування, що відбуватиметься упродовж зимових місяців у підрозділах Міністерства закордонних справ.
У холі Дипломатичної академії всіх відвідувачів зустрічає Різдвяна шопка, виконана у національному стилі, де матеріалом слугує дерево й солома, з використанням різних технік різьблення. Напередодні свят кожен має нагоду відчути автентику у сучасному трактуванні, щоб показати світові Україну — ту, справжню, яка пройшла війни та пережила штучний голод, винесла плачі матерів, сльози дружин та сестер, зазирала у засмучені очі дітей. Проте вистояла, відродилась і заявила — вона вільна, вона Незалежна! І ось відвідувачі поринають у сакральну історію, описану у псалмах. Вона як нагадування кожному мандрівникові на землі, що небесне дитятко прийшло у світ не випадково, що варто замислитись над проблемами сьогодення і прийдешнього дня.
Розпочав лекторіум для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти Геннадій Надоленко, директор Дипломатичноі академії Украни, випускник НУБіП України. Дипломатична академія є давнім партнером НУБіП України, важливою базою практики для наших студентів-міжнародників. Геннадій Олексійович побажав учасникам лекторіуму творчоі співпраці освітян та МЗС України.
До уваги слухачів було запропоновано цікаві та неординарні доповіді. Спікерами були запрошені Ірина Єфремова, заступниця директора Департаменту ЄС і НАТО МЗС України, яка акцентувала увагу присутніх на ключових аспектах європейської інтеграції, зокрема взаємодії України з ключовими інституціями ЄС та дорожній карті в ЄС.
Максим Ємельянов, заступник директора Департаменту ЄС і НАТО МЗС України, який детально розповів про історію та проблематику відносин України з НАТО.
Ірина Шум, заступниця директора Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України, яка зупинилась на вкрай важливій в сучасних реаліях проблематиці значення культурної дипломатії в умовах війни, участь молоді в поширенні української культури, її сучасних здобутків та спадщини.
По завершенню лекторіуму, перебуваючи в самому серці столиці, вкотре надихнулись величчю шедеврального Михайлівського Золотоверхого, який пам’ятає не лише київських князів, але й недавні події: прихисток для мітингарів під час Євромайдану, польовий шпиталь у найгарячіші дні Революції Гідності та підбита військова ворожа техніка як нагадування — «Поверни меч твій на його місце. Бо всі, хто взяв меч, від меча загинуть». Біломармурові княгиня Ольга, Андрій Первозванний, Кирил та Мефодій; сонячний часомір; руїни Федорівського монастиря, усипальниці Мстиславичів, і, звичайно, «серце Києва, Свята Софія» — це не лише постаті та фрагменти в історії нашої країни, це еволюція духу української нації. Це наша держава, тогочасна і сьогоденна.
На подібних заходах ми часто думками повертаємось у довоєнне життя. Як жили, чим жили, про що мріяли, і що змусило нас стати іншими, що спонукало захищати інтереси нашої країни і пропагувати любов до вітчизни через так звану мʼяку дипломатію. Як ми позиціонуємо себе у світі, як через культуру, науку, освіту підносимо імідж держави, залежить від кожного з нас.
Ми висловлюємо вдячність директорові Дипломатичної академії України Геннадію Надоленку та Міністерству закордонних справ України в організації та проведенні лекторіуму та чекаємо на нові плідні зустрічі. Плекаємо надії на мирне щасливе майбутнє… Єднаймося, борімося і поборемо!
Ірина Вакулик, Олена Лаута,
доценти кафедри філософії та міжнародної комунікації
доценти кафедри філософії та міжнародної комунікації