Марія Севрук – чемпіонка Світу з гирьового спорту серед дорослих та молоді

30 листопада 2024 року
Гирьовий спорт — випробування на силу та витривалість, адже це не тільки силовий вид спорту, але ще й циклічний. Дисципліна ґрунтується на підніманні гирі максимальну кількість разів за визначений проміжок часу. Вправ може бути дві-три (ривок, поштовх, жим), в залежності від правил змагань. В Україні історія гирьового спорту бере початок з 1960-х.

Протягом 17-20 квітня 2024 року в м. Париж (Франція) проходив чемпіонат Європи з гирьового спорту серед дорослих та молоді. За титул чемпіонів Європи змагалися близько 350 учасників із 17 країн, серед яких і збірна команда України. Марія Севрук, студентка першого курсу факультету захисту рослин, біотехнологій та екології спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерії» зайняла І місце у вправі ривок з довільною зміною рук, та ІІ місце у вправі поштовх довгим циклом, U-18, в.к. 58 кг. До слова, тренує чемпіонку та морально налаштовує Валентин Бербеничук, викладач кафедри фізичної культури і спорту НУБіП України.

 

З 10 по 14 жовтня в місті Керкіра на острові Корфу (Греція) відбувся чемпіонат Світу з гирьового спорту серед дорослих та молоді (юніори та юнаки). У заході взяли участь 330 спортсменів із 31-ї країни. Делегація від України налічувала найбільшу кількість учасників, а саме 80 осіб. Марія Севрук здобула І місце у вправі поштовх довгим циклом, категорія U-18, в.к 58 кг. 

 

  • Маріє, привіт! Розкажи трохи про себе.

— Народилась в Житомирській області в місті Радомишль, закінчила Радомишльський ліцей №1 ім. Т.Г. Шевченка. До початку моєї спортивної кар’єри займалась 7 років хореографією, спробувала себе у музиці, де навчилась грати на бандурі. Захоплювалась біологією та була активна у шкільних олімпіадах.

  • Як поєднуєш навчання та спорт? Вдається все встигати?

— За відсутності довгих від’їздів на змагання поєднувати спорт та навчання не складно. У звичайному графіку до 15:00 займаюсь навчанням, а після відвідую спортивний зал. Коли відбуваються довготривалі виїзди, то складно поєднати студентське та спортивне життя, але по приїзду зі змагань у кожного спортсмена починається період відновлення, і за цей час вдається наздогнати втрачений навчальний процес.

  • Чому обрала для себе гирьовий спорт, як вперше з ним познайомилася?

— За порадою мами вперше відвідала заняття секції з гирьового спорту у вересні 2020 року. З першого заняття мене захопив тренувальний процес через спілкування з однодумцями та розвиток фізичних якостей. Після першої здобутою медалі на чемпіонаті області я ще більше захопилась гирьовим спортом.

  • Що допомагає тобі психологічно триматися на змаганнях, впоратися з хвилюванням?

— На змаганнях іноді важко зібратись думками від хвилювання. Перед кожним виходом на поміст ти відчуваєш, як все тіло пронизує мандраж, але з цим мені допомагають тренери, які налаштовують мене на хороший виступ та результат. Також великий вклад роблять люди, які мене оточують.

  • Чи бувають моменти відчаю, невіри в себе? Як виходиш з цих станів?

— Такі моменти бувають у кожного спортсмена, я не виключення. Невіра в себе до мене прийшла тоді, коли я не виконала те до чого багато докладала зусиль, віддавала всю себе. Що допомагає вийти з цього стану? Підтримка та віра сім'ї в те, що я зможу все! А також дисципліна та мотивація досягати нових нагород.

  • Що відчуваєш, коли отримуєш нагороди? Які були емоції після чемпіонату в Парижі, Греції?

— Коли мене нагороджують я розумію, що всі сили та час пройшли не марно. Я відчуваю велику подяку своїм тренерам, які були завжди поруч. Емоції після міжнародних стартів були неймовірними, додавали впевненості в собі.

  

 

  • Що сподобалося за кордоном?

— Можливість побачити нові традиції, скуштувати різну кухню, дізнатись про іншу історію. Чиста природа, яку дбайливо зберігають, усміхнені люди та безліч нових пригод.

  • Гирьовий спорт у твоєму житті — це більше хобі чи бачиш в ньому своє майбутнє?

— З гирьовим спортом я знайома не так багато часу, проте хочу й далі продовжувати свою спортивну кар'єру. Хочу досягти усіх поставлених цілей перед собою, відбиратись на міжнародні змагання подорожувати світом.

  • Як тримаєш себе у формі? Можливо є щоденні ритуали або, безпосередньо, перед змаганнями?

— Тримати себе у формі доволі важко, та є для всіх відомі поради: пити достатньо води, якісний сон, не забувати про відпочинок. Перед змаганнями я намагаюся уникати перенавантаження, обов'язково включаю масажі та налаштовую себе на хороший результат.

  • Щоб побажаєш студентам нашого факультету та університету?

— Я хочу побажати студентам віри в себе та не зупинятись на досягнутому! Робити далі свою справу, а з часом прийде все до чого ми йдемо і чого хочемо!

  • Дякую за відвертість та щиру розмову!

Вітаємо Марію Севрук, чемпіонку Світу з гирьового спорту серед дорослих та молоді, із заслуженими нагородами! Пишаємося нашими студентами! Бажаємо підкорення нових вершин!

Наталія Батрак

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook