«Колір граната»: студенти-журналісти переглянули фільм Сергія Параджанова

13 жовтня 2024 року
м. Київ

     Журналісти-другокурсники разом із викладачами Світланою Василівною Харченко, Анною Анатоліївною Данько-Сліпцовою та Наталією Василівною Адамчук відвідали кінотеатр «Жовтень». Студенти вирішили піти на перегляд фільму «Колір граната», оскільки ця кінострічка – яскравий приклад аудіовізуального мистецтва, яке поєднує візуальні та звукові елементи.

Ми придбали квитки і попрямували до великої, просторої зали під назвою «Кіноман», але нас чекала невдача: через технічні проблеми не змогли запустити фільм. Однак співробітники кінотеатру швидко відреагували – і перемістили нас до іншої зали, де оперативно створили умови для перегляду кінопритчі.

Спецпоказ відреставрованої версії фільму «Колір граната» приурочено до 100-річчя з дня народження режисера Сергія Параджанова.

Ця унікальна кінопритча розповідає про життя вірменського поета Саят-Нови — від дитинства до смерті: духовний шлях, мистецькі напрацювання та внутрішні конфлікти. Цей фільм специфічний; особисто мені він важко дався, було мало слів і пояснень сюжету, далеко не завжди зрозуміло, що хотів сказати автор. У кінопритчі дуже багато символіки, тільки під кінець я почала краще її розуміти. Однак, попри складне сприйняття, фільм виявився дуже гарним, насиченим та яскравим. Основний акцент був на червоному кольорі; я зрозуміла це як символ життя та смерті. Гадаю, що Сергій Параджанов зумисно створив фільм без пояснень, аби кожен усвідомив його по-своєму.

Отже, фільм підійде не кожному; він дає простір для інтерпретацій і фантазії, тому раджу переглянути його для розширення кругозору. Якщо вам подобається нестандартний кінематографічний підхід, занурення у глибокі символи та культурні наративи, візуальна естетика та алегорії, то фільм «Колір граната» Сергія Параджанова точно завоює вашу симпатію.

Кіра Ломака,
студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика»

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook