Студенти гуманітарно-педагогічного факультету вивчають дисципліну «Біохімія м’язової діяльності» на кафедрі біохімії і фізіології тварин і. академіка М.Ф. Гулого

16 жовтня 2023 року

 «Біохімія м’язової діяльності» є обов’язковим компонентом освітньої програми «Фізична культура і спорт» (017; ступінь вищої освіти - Бакалавр) , який дає основні поняття щодо хімічного складу організму людини, класифікації, функцій білків, вуглеводів, ліпідів, мінеральних речовин, ферментів, гормонів та вітамінів. Вивченню підлягають основні шляхи перебігу біохімічних процесів, які забезпечують гомеостаз, енергетичний баланс, ріст та розвиток організму людини. Істотна увага приділяється вивченню змін біохімічних процесів в організмі людини за її м’язової діяльності.

Вивчення дисципліни має на меті формування фахівців за спеціальністю «Фізична культура і спорт» з розумінням біохімічних основ життєдіяльності організму та особливостей обміну речовин за м'язової діяльності, що є важливими для більш адаптивної організації тренувального процесу, здійснення контролю за функціональним станом спортсменів, цілеспрямованого використання ергогенних засобів, які підвищують працездатність та прискорюють відновлювальні процеси, і можуть бути корисними для організації раціонального харчування спортсменів.

В умовах викликів сьогодення лекційні та практичні заняття з дисципліни «Біохімія м’язової діяльності» проводяться офлайн (очно). Матеріали лекцій, практичних занять, а також електронна версія методичних вказівок до виконання практичних занять представлена в ЕНК (https://elearn.nubip.edu.ua/course/view.php?id=4512&section=1). Студенти користуються друкованими «Методичними вказівками і матеріалами до виконання практичних занять з дисципліни “Біохімія м’язової діяльності” для студентів гуманітарно-педагогічного факультету» авторів Л.Г. Калачнюк і В.А. Томчука.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студенти набувають
знання:
- хімічних основ життєдіяльності організмів, зокрема основні шляхи і механізми регуляції метаболізму за активного функціонування організму при виконанні фізичних навантажень під час тренувального процесу;
- механохімії м’язового скорочення, біоенергетики м’язів, біохімічних факторів втоми та відновлення, біохімічних чинників, що лімітують розвиток та удосконалення рухових якостей, закономірності біохімічної адаптації, спортивної працездатності, характеристику окремих видів спорту.
вміння:

використовувати теоретичні знання та практичні навики для забезпечення біохімічного контролю в лабораторних та природних умовах впродовж тренувального та змагального періодів.

Успіхів у навчанні студентам !
 
 
професор кафедри біохімії і фізіології тварин імені акад. М.Ф. Гулого, д.б.н.

Л.Г. Калачнюк

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook