Навчально-ознайомча екскурсія студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» до Стіни пам'яті
Навчально-ознайомча екскурсія студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» до Стіни пам'яті
11 жовтня 2022 року
Напередодні Покрови, коли в Україні відзначається День захисників і захисниць України, студенти 2 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» провели екскурсію-зустріч з відомим громадським діячем Павлом Нетьосовим, одним із керівників волонтерських груп місії «Евакуація 200» (2014-2015 рр.), головою міжнародної громадської організації «Міжнародна асоціація дослідників фортифікації «Цитадель», пошуковцем, музейником.
Зустріч у формі екскурсії за програмою навчального курсу «Громадське врядування», який вивчають студенти у цьому навчальному році, відбулася на Михайлівській площі біля «Стіни пам‘яті». Павло Нетьосов розповів про мету, завдання та форми діяльності очолюваної ним громадської організації.
![](/sites/default/files/u388/20.jpg)
Серед вагомих справ громадської організації П. Нетьосов назвав проєкт «Стіна пам'яті полеглих за Україну» у роки російсько-української війни (зовнішній мур Михайлівського Золотоверхого монастиря, м. Київ), який був реалізований у 2014 р. спільно з Православною Церквою України, Національним військово-історичним музеєм України, редакцією сайту «Книга пам‘яті полеглих за Україну» та історико-культурним товариством «Оберіг часу». У 2020 році Стіна пам'яті була оновлена силами учасників громадської організації.
![](/sites/default/files/u388/4.jpg)
![](/sites/default/files/u388/14.jpg)
Члени організації також долучилися до виходу друком «Книги пам‘яті» загиблих у російсько-українській війні. Та своїм найбільшим здобутком, як сказав Павло Нетьосов, вони вважають ініціативу, велику роботу та її історичний результат: за поданнями організації в Україні Указом Президента з 2019 року 29 серпня встановлено День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Запровадження такого Дня має загальнонаціональне значення.
![](/sites/default/files/u388/12.jpg)
![](/sites/default/files/u388/8.jpg)
Учасники зустрічі послухали хвилюючу розповідь громадського діяча про створення «Стіни пам‘яті» та про роботу з родинами загиблих нині, дізналися про долі окремих загиблих захисників України, поклали квіти до Стіни пам‘яті, запалили свічки та вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання.
![](/sites/default/files/u388/19.jpg)
![](/sites/default/files/u388/15.jpg)
Учасники екскурсії-зустрічі на прикладі діяльності громадської організації, яку очолює Павло Нетьосов, побачили підтвердження тому, що громадські організації в Україні є невід'ємною складовою громадянського суспільства і виступають як добровільні об'єднання, що створюються для вирішення проблем громадян та досягають у цьому вагомих результатів.
Володимир Сизон,
ст. викладач кафедри публічного управління,
менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва,
кандидат наук з державного управління